Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HD4570 WINDOWS 8.1 - Brak możliwości uruchomienia AMD CCC

Assasin74 10 Lut 2015 21:09 849 6
  • #1 10 Lut 2015 21:09
    Assasin74
    Poziom 14  

Witam mam problem a mianowicie po zainstalowaniu systemu Windows 8.1 i zainstalowaniu sterowników AMD CCC nie mogę wejść w ustawienia programu AMD CCC wyskakuje mi komunikat:

"Nie można uruchomić AMD Catalyst Control Center. W programie AMD Catalyst Control Center nie ma już żadnych ustawień, które można skonfigurować."

Jestem nowym użytkownikiem systemu Windows 8.1 a chcę ustawić w opcjach grafiki maksymalną wydajność kosztem jakości. Zainstalowało mi też jakiś śmieszny sterownik w menedżerze urządzeń o nazwie:
    ATI Mobility Radeon HD 4500 Series (Microsoft Corporation - WDDM v1.1)

Laptop: Acer Aspire 5541G
    Procesor: AMD Athlon II x2 M300
    Grafika: HD 4570
    RAM: 4GB
    Laptop służy głównie do gry w ARMA 2. Więc jak macie jakieś pomysły do poprawy wydajności to zamieniam się w słuch :)

Pozdrawiam

• #2 10 Lut 2015 22:48
    rtj71
    Spec od komputerów

Usuń powyższy sterownik, usuń wszystko związane z GPU, wyczyść pozostałości plików Driver Sweeperem, zainstaluj najnowsze sterowniki dla tego GPU i sprawdź czy coś się zmieniło.

• #3 10 Lut 2015 23:56
    Assasin74
    Poziom 14  

Odinstalowałem AMD Catalyst Control Center i wszystkie programy AMD, odinstalowałem sterownik z menedżera urządzeń uruchomiłem ponownie potem przeskanowałem i znowu uruchomiłem, zainstalowałem najnowsze sterowniki jednak bez zmian więc odinstalowałem wszystko i przeskanowałem ponownie potem zainstalowałem starsze które pobrałem programem Driver Easy jednak nadal to samo.

• #5 13 Lut 2015 13:11
    Assasin74
    Poziom 14  

Witam, przepraszam że milczałem, ale byłem w szpitalu. Więc tak, na Windows 7 wszystko chodziło jak powinno. Sterownik, który Windows 8.1 mi automatycznie zainstalował, jest do bani. :/
    Screen z GPU-Z:
    HD4570 WINDOWS 8.1 - Brak możliwości uruchomienia AMD CCC

• #6 15 Lut 2015 10:54
    toomus
    Poziom 11  

Za stara grafa dla Win 8. Ja mam HD4870 i nie instaluje Win 8 właśnie ze względu na brak sterowników, bo pewnie wiesz, że seria HD4XXX jest już nie wspierana. Najnowsze stery są dla Win 7 i mają numer 13.9. Więc możesz kupić nową kartę albo powrócić do siódemki.

• #7 15 Lut 2015 22:00
    Assasin74
    Poziom 14  

A do ACER ASPIRE 5541G jaką lepszą grafikę można zamontować?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME