Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeszcze o kablach koncentrycznych

akm97 17 Lut 2015 00:55 4575 33
    yarecki16
    Poziom 17  
    Mogłeś założyć lepszy przewód kosztem innych elementów sieci. Tańsze anteny i multiswitche też by działały, ewentualnie wymieniłbyś je za kilka lat. Kabla już praktycznie nie wymienisz. Mimo wszystko nie ma tragedii, Triset to dobry kabel, ludzie zakładają dużo grosze np z żyłą 0.8 mm, lub z żyłą stalową pomiedziowaną.

Co do zaciskarki i złącz kompresyjnych to jest to dobra rzecz ale zaciskarka PCT kosztuje ponad 200 zł. Można kupić złącza samokompresyjne Cabelcon które są łatwe w montażu, dobrze się je przykręca do gniazd i odbiorników i nie ma możliwości zdjęcia ich z kabla.
    http://www.dipol.com.pl/wtyk_f_cabelcon_na_przewod_rg-6-triset-113_samokompresyjny_E80410.htm
    emigrant
    Poziom 27  
    Mnie "tańsze" nic nie interesowało oczywiście w granicach rozsądku. Wtedy po prostu uznałem, że Triset to dobry kabel(dostałem też bardzo dobrą cenę niedostępna dla klienta detalicznego). Do końca to nie jest prawdą, ale nie jest zły. Trochę żałuję, że od razu nie kupiłem iskierników gazowych DEHNa a kupiłem tanie DLBSy. Ale to w każdej chwili można podmienić.
    Moja sieć -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14013749#14013749 może też autorowi tematu coś się przyda.

ps. z tego co mi wiadomo samokompresujące to mega guano, szkoda pieniędzy.
    akm97
    Poziom 12  
    Panowie jako kabel ziemny zastosowałem (nie)stety Triseta 113 PE, jak wiadomo na miedzi. Chciałem kupić Televesa, ale może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w Televesie parametr ekranowania podają jako > 75 db, a chiński Triset ma >=100. Czy Televes jak Mercedes nie potrzebuje reklamy? Trochę mnie to zmyliło i zniechęciło.
    Przy okazji czy do Triseta Profi i 113 PE powinny być złączki PCT, serii 6 czy 9?