Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uzyskanie dźwięku z Xboxa 360 na głośnikach Logitech

xxeloski 11 Feb 2015 00:22 5325 12
    xxeloski
    Level 7  
    Dobry wieczór. Zastanawiam się, w jaki sposób uzyskać dźwięk z Xboxa 360 Slim na moich głośnikach Logitecha, które podłączam zazwyczaj do komputera (zestaw 2 głośników stereo i subwoofera, podłączane końcówką typu micro jack). Do tej pory dźwięk z konsoli uzyskiwałem z głośników telewizyjnych - używam telewizora LCD LG 32LB75, do którego podłączam konsolę za pomocą kabla HDMI. Nie bardzo wiem, jak miałbym zabrać się do takiego połączenia. Jest to dość problematyczne, gdyż z tego co się orientuje, to akurat do tego TV nie da się tak po prostu podłączyć słuchawek/głośników ze względu na brak odpowiedniego wejścia.

Zdjęcia:
    wyjścia z tyłu Xboxa

wyjścia z tyłu TV

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
  • Helpful post
    grubs
    Level 32  
    Możesz zastosować taką przejściówkę.

Do tego kabel 2xchinch na gniazdo mini jack lub wtyczkę w zależności jakie wejścia mają głośniki.
    Może nawet mają wejścia na chinche (tak było by najprościej).
    Co to za model głośników?
    xxeloski
    Level 7  
    Dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi! Głośniki to Logitech LS21.
    Z boku telewizor posiada taki panel (na zdjęciu co prawda wymontowany, ale widać, co zawiera - 3 wejścia na czincze i jedno S Video).

Czytałem jeszcze na pewnym anglojęzycznym forum, że ten TV zawiera "optyczne" wyjście dźwięku, co widać na zdjęciach z tylnego panelu i podobno można by pójść tym tropem. Co sądzicie?
  • Helpful post
    romeok01
    Level 35  
    Nie podłączysz wyjścia optycznego z telewizora do tych głośników.
    Jest sygnał cyfrowy zakodowany i aby odtworzyć dźwięk wymagany jest zewnętrzny dekoder DD.

Głośniki umożliwiają tylko podłączenie analogowych źródeł sygnału.

Najlepsza będzie przejściówka z postu wyżej.
  • Helpful post
    grubs
    Level 32  
    Przejściówka którą podałem - 15 zł
    kabel mini jack żeński -2xchinch - 5 zł

Koszt najtańszego konwertera optical na audio 60 zł + kabel optyczny 10 zł plus kable chinch 5 zł. (konwerter z taką ceną to chiński produkt więc z jakością może być różnie).
    Oczywiście plusem na rzecz konwertera jest to że dźwięk będzie na głośnikach ze wszystkich źródeł podpiętych do TV jak HDMI usb lan i innych.

Sam decyduj.
    xxeloski
    Level 7  
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Faktycznie rozwiązanie z dwiema przejściówkami jest najbardziej rozsądne. Tylko ta przejściówka ze zdjęcia - jak to się dokładnie nazywa? Z jednej strony to czincze, z drugiej - wyjście A/V? I jak należałoby to wszystko popodłączać? Jeśli dobrze rozumiem - głośniki do przejściówki z jacka na czincze, a następnie czincze do przejściówki ze zdjęcia, którą podłączam z tyłu Xboksa, tak?
  • Helpful post
    grubs
    Level 32  
    Na alledrogo widnieje pod nazwą
    KABEL AUDIO ADAPTER XBOX 360
    a drugi
    rca jack żeński.
    Podłączasz tak jak napisałeś.

Ps. lepszy jakościowo kabelek masz pod nr aukcji (4900207641) (14 zł z przesyłką)
    xxeloski
    Level 7  
    Ok, już wszystko wiem! Zamówię przejściówki i dam znać, czy to działa. Dziękuję Wam bardzo. :D
    grubs
    Level 32  
    Dziwne, w głośnikach masz 2,5 mini jack wtyczkę?
    Przecież w każdym prawie pc jest wyjście słuchawkowe - 3,5 mm.

Powtarzam to co dodałem do poprzedniego wpisu.
    Ps. lepszy jakościowo kabelek masz pod nr kabel aukcji (4900207641) (14 zł z przesyłką)
    xxeloski
    Level 7  
    grubs wrote:
    Dziwne, w głośnikach masz 2,5 mini jack wtyczkę?
    Przecież w każdym prawie pc jest wyjście słuchawkowe - 3,5 mm.

Powtarzam to co dodałem do poprzedniego wpisu.
    Ps. lepszy jakościowo kabelek masz pod nr kabel aukcji (4900207641) (14 zł z przesyłką)

Masz rację, pomyliłem się. Dzięki za polecenie kabla. A co myślisz o drugiej przejściówce spod numeru 5066127241? Twoim zdaniem bardzo będzie odbiegała jakościowo od tego typu przejściówek, które kosztują ok. 30 zł?

Edit: nie mogę znaleźć tej przejściówki po numerze, jakby co - chodzi mi o tę, która bez przesyłki kosztuje 11,99 zł.
    grubs
    Level 32  
    Tą którą podałeś jest ok według mnie.
    Kabel który podałem znajdziesz wpisując nr aukcji w wyszukaj przedmiot.
    xxeloski
    Level 7  
    Polecony przez Ciebie kabel już znalazłem i zamówiłem. Zastanawiam się jeszcze tylko, czy warto dopłacić kilka złotych i zamówić adapter audio rzekomo oryginalny od Microsoftu. :D

Edit: zamówiłem już obie wymagane przejściówki. Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.