Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uzyskanie dźwięku z Xboxa 360 na głośnikach Logitech

xxeloski 11 Lut 2015 00:22 2805 12
  • #1 11 Lut 2015 00:22
    xxeloski
    Poziom 5  

Dobry wieczór. Zastanawiam się, w jaki sposób uzyskać dźwięk z Xboxa 360 Slim na moich głośnikach Logitecha, które podłączam zazwyczaj do komputera (zestaw 2 głośników stereo i subwoofera, podłączane końcówką typu micro jack). Do tej pory dźwięk z konsoli uzyskiwałem z głośników telewizyjnych - używam telewizora LCD LG 32LB75, do którego podłączam konsolę za pomocą kabla HDMI. Nie bardzo wiem, jak miałbym zabrać się do takiego połączenia. Jest to dość problematyczne, gdyż z tego co się orientuje, to akurat do tego TV nie da się tak po prostu podłączyć słuchawek/głośników ze względu na brak odpowiedniego wejścia.

Zdjęcia:
    wyjścia z tyłu Xboxa

wyjścia z tyłu TV

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

0 12
  • Pomocny post
    #2 11 Lut 2015 00:33
    niewolno2
    Poziom 39  

Sprawdź dokładnie czy TV posiada gniazdo do podłączenia słuchawek, można spróbować i wykorzystać gniazdo Euro jeżeli TV takowe posiada. Zamieść zdjęcie panelu gniazd.

1
  • Pomocny post
    #3 11 Lut 2015 07:35
    grubs
    Poziom 32  

Możesz zastosować taką przejściówkę.

Do tego kabel 2xchinch na gniazdo mini jack lub wtyczkę w zależności jakie wejścia mają głośniki.
    Może nawet mają wejścia na chinche (tak było by najprościej).
    Co to za model głośników?

1
  • #4 11 Lut 2015 11:06
    xxeloski
    Poziom 5  

Dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi! Głośniki to Logitech LS21.
    Z boku telewizor posiada taki panel (na zdjęciu co prawda wymontowany, ale widać, co zawiera - 3 wejścia na czincze i jedno S Video).

Czytałem jeszcze na pewnym anglojęzycznym forum, że ten TV zawiera "optyczne" wyjście dźwięku, co widać na zdjęciach z tylnego panelu i podobno można by pójść tym tropem. Co sądzicie?

0
  • Pomocny post
    #5 11 Lut 2015 11:21
    romeok01
    Poziom 35  

Nie podłączysz wyjścia optycznego z telewizora do tych głośników.
    Jest sygnał cyfrowy zakodowany i aby odtworzyć dźwięk wymagany jest zewnętrzny dekoder DD.

Głośniki umożliwiają tylko podłączenie analogowych źródeł sygnału.

Najlepsza będzie przejściówka z postu wyżej.

1
  • Pomocny post
    #6 11 Lut 2015 11:22
    grubs
    Poziom 32  

Przejściówka którą podałem - 15 zł
    kabel mini jack żeński -2xchinch - 5 zł

Koszt najtańszego konwertera optical na audio 60 zł + kabel optyczny 10 zł plus kable chinch 5 zł. (konwerter z taką ceną to chiński produkt więc z jakością może być różnie).
    Oczywiście plusem na rzecz konwertera jest to że dźwięk będzie na głośnikach ze wszystkich źródeł podpiętych do TV jak HDMI usb lan i innych.

Sam decyduj.

1
  • #7 11 Lut 2015 11:52
    xxeloski
    Poziom 5  

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Faktycznie rozwiązanie z dwiema przejściówkami jest najbardziej rozsądne. Tylko ta przejściówka ze zdjęcia - jak to się dokładnie nazywa? Z jednej strony to czincze, z drugiej - wyjście A/V? I jak należałoby to wszystko popodłączać? Jeśli dobrze rozumiem - głośniki do przejściówki z jacka na czincze, a następnie czincze do przejściówki ze zdjęcia, którą podłączam z tyłu Xboksa, tak?

0
  • Pomocny post
    #8 11 Lut 2015 11:58
    grubs
    Poziom 32  

Na alledrogo widnieje pod nazwą
    KABEL AUDIO ADAPTER XBOX 360
    a drugi
    rca jack żeński.
    Podłączasz tak jak napisałeś.

Ps. lepszy jakościowo kabelek masz pod nr aukcji (4900207641) (14 zł z przesyłką)

1
  • #9 11 Lut 2015 12:05
    xxeloski
    Poziom 5  

Ok, już wszystko wiem! Zamówię przejściówki i dam znać, czy to działa. Dziękuję Wam bardzo. :D

0
  • #10 11 Lut 2015 12:14
    grubs
    Poziom 32  

Dziwne, w głośnikach masz 2,5 mini jack wtyczkę?
    Przecież w każdym prawie pc jest wyjście słuchawkowe - 3,5 mm.

Powtarzam to co dodałem do poprzedniego wpisu.
    Ps. lepszy jakościowo kabelek masz pod nr kabel aukcji (4900207641) (14 zł z przesyłką)

1
  • #11 11 Lut 2015 12:19
    xxeloski
    Poziom 5  

grubs napisał:
    Dziwne, w głośnikach masz 2,5 mini jack wtyczkę?
    Przecież w każdym prawie pc jest wyjście słuchawkowe - 3,5 mm.

Powtarzam to co dodałem do poprzedniego wpisu.
    Ps. lepszy jakościowo kabelek masz pod nr kabel aukcji (4900207641) (14 zł z przesyłką)

Masz rację, pomyliłem się. Dzięki za polecenie kabla. A co myślisz o drugiej przejściówce spod numeru 5066127241? Twoim zdaniem bardzo będzie odbiegała jakościowo od tego typu przejściówek, które kosztują ok. 30 zł?

Edit: nie mogę znaleźć tej przejściówki po numerze, jakby co - chodzi mi o tę, która bez przesyłki kosztuje 11,99 zł.

0
  • #12 11 Lut 2015 12:26
    grubs
    Poziom 32  

Tą którą podałeś jest ok według mnie.
    Kabel który podałem znajdziesz wpisując nr aukcji w wyszukaj przedmiot.

1
  • #13 11 Lut 2015 12:29
    xxeloski
    Poziom 5  

Polecony przez Ciebie kabel już znalazłem i zamówiłem. Zastanawiam się jeszcze tylko, czy warto dopłacić kilka złotych i zamówić adapter audio rzekomo oryginalny od Microsoftu. :D

Edit: zamówiłem już obie wymagane przejściówki. Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

0