Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

huawei e3131 - play online brak połączenia z internetem

11 Lut 2015 15:32 4281 5
 • Poziom 6  
  Witam! Jeszcze wczoraj modem działał w pełni sprawnie. Dzisiaj non stop miga zielona dioda. Komputer widzi podpiety modem, ale nie ma połączenia z internetem. Dodam, ze jeśli przekładam kartę do tabletu to internet działa. Posiadam tez karte aero i jesli wkładam ją do modemu to dzieje sie to samo lub od czasu do czasu dioda zaczyna świecić na zielono (nie miga), wtedy mozna połączyć sie z internetem, ale doslownie na kilka sekund, bo po chwili znowu dioda zaczyna migać. Czy jest jakaś inna możliwość niz zepsuty modem?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Aby mieć pewność musiałbyś modem zainstalować na innym komputerze i tam zweryfikować działanie.
 • Poziom 6  
  Wiem tylko aktualnie nie mam takiej możliwości. Czy jest prawdopodobieństwo, że program się źle zamknął, coś się źle zapisało? Odinstalowanie Play Online i ponowne podpięcie modemu nic nie dało. Można było uznać, że modem jest uszkodzony, tylko dlaczego udało mu się połączyć z Aero i od czasu do czasu na karcie Aero dioda nie miga, a na karcie Play wciąż dioda miga i nie ma żadnych zmian...
 • Poziom 9  
  Po instalacji modemu najlepiej było zrestartować komputer. Jednak normalnie powinien modem działać minutę po po instalacji.

  Czy masz zasięg sieci play w miejscu w którym jest modem?
  Czy po włożeniu karty play do telefonu gsm. możesz puścić sms/strzałkę na jakiś inny numer?
 • Poziom 6  
  Po sprawdzeniu modemu na innym komputerze niestety dzieje sie to samo, miga zielona dioda na play, a na karcie aero łapie na chwile zasięg (dioda caly czas świeci na zielono) i za chwilę zasiegu nie ma. Karta jest jak najbardziej sprawna, zasieg taki jak zawsze, nie mam chyba juz innych pomysłów jak uszkodzenie modemu, który nie może złapać zasiegu....
 • Poziom 15  
  Witam. Wczoraj trafił mi się podobny problem (mam głównie kartę aero) wyciągnąłem modem z jednego komputera (działał "szybko" niebieska dioda jasno niebieska była) i włożyłem do drugiego komputera, na niebieskiej diodzie podziałał jakiś czas i problem się pojawił.
  Stracił połączenie (nie miał wielkiego zasięgu -113db) zapaliła się tylko zielona dioda jasno zielona, transfer spadł, windows XP poinformował, że szybkość zmieniła się nie jak wcześniej 21Mb ale 238kb, w Top net info okazało się że typ połączenia to nie HSPA++ tylko UMTS albo EDGE.

  Gmerałem w ustawieniach na ślepo, wróciłem na poprzedni komp z tym modemem i okazało się, że niebiesko świeci ale jak co do transferu to brak reakcji (brak jasno niebieskiego), aż w końcu też mieniło się na zieloną jasno zieloną.

  Był to najprawdopodobniej błąd modemu.
  Co zrobiłem.

  Top net info i po kolei
  ustawienia > dział komunikacja AT i PIN > przycisk reset modemu > z listy Reset AT+CFUN=1,1
  wg zaleceń wyłączyłem program (rówież z traya) na jakiś czas

  Ponad to należy sprawdzić
  dział Połączenie > nr tel można spróbować *99#

  dział komunikacja AT i PIN > przycisk Zm. operatora
  jeżeli pokazuje listę z Plus UMTS to mamy błąd
  tu wybrać należy zaloguj i albo automatycznie albo ręcznie

  dział komunikacja AT i PIN > opóźnienie odczytu ustalić na np 600 opóźnienie po PIN na 8000 (wartości wyższe niż podstawowe 150 i 3000)

  dział komunikacja AT i PIN > włączyć Komunikacja AT wybrać prawidłowy port 3G PC UI Interface

  jak się uda to dobrze

  dział GPRS/UMTS > ustawić Huawei GSM, WCDMA,
  technologia Auto (albo WCDMA),
  Kolejność WCDMA, GSM,
  Pasmo wszystkie (ale próbować czy na Wybrane i zaznaczone w Pasmo tylko zielone czy też wszystkie modem zadziała),
  Roaming Włączony,
  Komutacja CS i PS > i Zastosuj

  możliwe, że dopiero po ostatniej czynności i po niej wykonaniu resetu modemu modem ożyje.

  Przy Aero mam też odznaczone dla trzech urządzeń Huawei oszczędzanie energii. Zaś w All users i głębiej w Pbk plik ustawień połączenia (po odpowiednim ustawieniu do Aero) ma atrybuty "tylko do odczytu" więc PLAY go nie podmienia. Do Aero jeszcze w folderze PLAY plik SysConfig.dat zedytowany by Play nie włączał się, jest to polecenie z listy RUN_INSTALL i RUN_CLIENT oznaczone NO

  Możliwe, że modem miał błąd i sam nie używa odpowiedniej częstotliwości z listy lub AT nie chodzi jak powinno może będzie padał dlatego błąd.