Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nutool NPE 500 - przegrzana nie działa

11 Feb 2015 17:23 1023 4
  • Level 12  
    Witam

Pożyczyłem koledze wiertarkę niby chińską ale na użytek domowy całkiem dobrą . Mówi że wywiercił 10 dziur widią 12 i przy ostatniej coś lekko zadymiło i przestała działać, a że był w rękawiczkach to nie czuł że gorąca. A już w ogóle to mówiłęm coby co 10 s robił przerwę. Macie sygestie co się mogło zspsuć? Czy takie ustrojstwo ma zabezpieczenie termiczne albo cuś czy pali się na amen ?
  • Level 19  
    Niech teraz kumpel dyma do obi i odkupi ci następną wiertarke za 40 zł. Stara do wywalenia, nawet nie chciało by mi się wykręcać z niej jednej śrubki.
  • Level 12  
    może tak zrobie , ale pytałem czy macie sugestie co do awarii, jestem dłubek i przy pomocy ludzi z tego portalu parę rzeczy w domku udało się samodzielnie naprawić.
  • Level 22  
    ... wcale się nie dziwię ,że uległa uszkodzeniu dziura o średnicy 12mm w kamieniu to niezła szkoła życia dla takiego narzędzia.
    Śmierć kliniczna ze wskazaniem na skutek: spalenie wirnika i stojana - raczej "na amen".
    Jeżeli masz dostęp do tych części to wymień.
    Podpowiem jeszcze dla ogólniejszej wiedzy: 500W to możesz wiercić otwory 5- 6mm. Do domowych potrzeb montażu , wieszania mebli itp to zupełnie wystarczy , a w płycie betonowej dopiero.
    pozdrawiam
    Sławek
  • Level 12  
    Wyrzuciłem;)