Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf IV 1,8 125 KM - zgrzyt i nieprecyzyjnie przełożenia biegów a sprzęgło

Sezam2015 11 Lut 2015 17:26 1026 0
    Sezam2015
    Poziom 6  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu mam problem z wkładaniem biegów. Każde przełożenie (no może poza wstecznym) ma taki jakby opór i jak na siłę go przełamię to czasem pojawia się zgrzyt jak w starej ciężarówce, szczególnie dotyczy to biegu 1 i czasem 2.

Moje pytanie jest teraz następujące czy ktoś w punktach jest wstanie wypisać mi objawy uszkodzonej tarczy, docisku i łożyska w sprzęgle?
    Bo zastanawiam się po prostu czy sprzęgło nie kwalifikuje się do wymiany, chociaż w tym zwykłym zestawieniu bez koła.
    Owszem bierze normalnie, nie ślizga no ale jest dość miękkie, ten pedał nie jest taki sztywny.
    Pytałem mechaników wg nich sprzęgło jest ok..no czyli co? skrzynia, synchronizatory? osobiście wątpię bo podobno te skrzynie sa bardzo wytrzymałe, natomiast sprzęgło w 15 letnim aucie może być już wyrobione tzn jakieś tam jego elementy.

Także może ktoś jest wstanie tak w teorii ocenić to co może być? Warto kupować zestaw sprzęgła? i wymienić?

Do tej pory wymieniłem elementy dźwigni, wybieraka, drążki itd..poduszka silnika/skrzynia - łapa..porawa niemal żadna..

Na koniec jeszcze mogę dodać iz często pojawiają sie szarpnięcia, ale tylko podczas jazdy ciągłej nie przy ruszaniu z miejsca.

Muszę wziąc sprawy w swoje ręce bo nie widzę innego problemu, mechanicy są raczej przeciwni wymianie sprzęgła ale tak się jeździć nie da, jest to bardzo uciążliwe.
    A oprócz tego niestety bardzo mi to wygląda na jakiś element sprzęgła, pewnie docisk? nie rozłącza i stąd te problemy bo raczej synchronizatory nagle w całej skrzyni by nie padły a tutaj ten opór i problemy w swobodnym wbijaniu biegów są praktycznie przy każdym przełożenie, a szczególnie te skrajne 1/2 oraz 5.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.