Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell M6600 - Problem z wyświetlaniem 1920x1200 na monitorze 24 cale

Ergolud 11 Lut 2015 17:41 675 2
  • #1 11 Lut 2015 17:41
    Ergolud
    Poziom 9  

Posiadam laptop Dell M6600 i od dzisiaj jestem w posiadaniu stacji dokującej (replikatora portów jak kot woli) PR03X. Wszystko działa jak najbardziej ok (porty usb, sata, głośniki) poza jednym mankamentem. Podłączyłem do stacji za pomocą kabla DVI monitor Dell 2408 WFP i nie mogę uzyskać na nim wyższej rozdzielczości niż 1280x1024. Monitor podłączony był uprzednio do stacjonarnego komputera za pomocą tego samego kabla i wszystko było w porządku. Obecnie po przekroczeniu rozdzielczości 1280x1024 monitor gaśnie (wyświetla komunikat o przechodzeniu w tryb uśpienia i tyle). Znamienne jest to, że laptop swój podstawowy ekran "napędza" wbudowaną w płytę kartą Intel HD graphics 3000 natomiast do wyświetlania na dużym monitorze używa karty Nvidia Quadro 4000M (to jest druga karta grafiki w laptopie). Nie mogę zmienić ustawień tych kart (np. zamienić ich miejscami - programowo, ew. oba monitory puścić na jednej). Czy ktoś miał juz podobny problem ?
    Obecnie przyszło mi pracować na podstawowym monitorze laptopowym co w przypadku korzystania z aplikacji CAD nie jest wymarzonym ekranem :).

Bardzo proszę o pomoc.

0 2
  • Mitronik
  • #2 12 Lut 2015 17:29
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Zadzwoń do supportu della i przedstaw sytuację. Możesz być prawie pewny, że Ci pomogą.

0
  • Mitronik
  • #3 13 Lut 2015 21:15
    Ergolud
    Poziom 9  

Dziękuję, tak zrobiłem. Jedyne czego się dowiedziałem, to to, że stacja dokująca może być uszkodzona. Sprawdzę ją, ale znajomy który na niej pracował (co prawda z mniejszym monitorem) nie miał problemów.

0