Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco stralis euro 5 niewydajny katalizator

22041989 11 Lut 2015 20:37 1326 2
  • #1 11 Lut 2015 20:37
    22041989
    Poziom 4  

Witam
    Mam problem w stralisie euro 5. Wyrzuca błąd niewydajny katalizator oraz stężenie nox nieprawidłowe przez co auto wchodzi w tryb awaryjny. Dodam że auto miało uszkodzony silnik i olej nie był wyczyszczony z tłumika tylko się wypalił. Czy jest możliwe że katalizator się wypalił? Auto ma przejechane dopiero 300tyś. Podmieniłem czujnik nox ten na wylocie z blachą ale nic nie pomogło. Co jeszcze sprawdzić przed kosztowną wymianą katalizatora. Czy emulator adblue wyeleminowałby ograniczenie mocy czy on steruję tylko systemem adblue a czujnik spalina nie oszuka? Pozdrawiam

0 2
  • #2 12 Lut 2015 23:39
    kakibara
    Poziom 24  

Cześć, jakim sprzętem dysponujesz do diagnostyki? u nas po 45 tys km była wymiana turbo - a przy okazji, coolera i katalizatora. tak jest możliwe, że jest uszkodzony katalizator, z Iveco pracuje na easy wiec nie wiem czy możesz sprawdzić na swoim sprzęcie wykres hydrauliki pompy adblue, modułu wtryskiwacza na tłumiku , problem z adblue może być nawet przez nieszczelność - dziurkę na wydechu-za elastyczną złączką kolanka do tłumika. Co jeszcze sprawdzić przed kosztowną wymianą katalizatora - a co możesz? wyrzucenie środka, dziury podpowiadam nic nie dają, to, że podmieniłeś sensor błąd nie zniknie sam nawet w Iveco po zdjęciu klemy- sprawdziłeś przewód od wtyczki nox sensora - w okolicach osuszacza i dalej w strone ramy, bo lubi tam być uszkodzony. wtyczka nie była biała lub zielona? temperatura przed i za katalizatorem ok? czy przepala, któryś z bezpieczników SCR 5A lub 15A ? wyciągnij - odepnij wtyczkę od pompy adblue i zapnij ponownie na zgaszonym zapłonie, sprawdź kable, w okolicy pompy, i czy po ostatnich naprawach , wymianach filtrów nie cieknie gdzieś płyn, ale to byś pewnie widział na skrzyni. pozdro.

0
  • #3 14 Lut 2015 18:37
    mirek791
    Poziom 13  

próbowałem kiedyś coś takiego zainstalować w Cumminsie: emulator za 300 PLN i nie działa

działa pod warunkiem, że przed zainstalowaniem układ SCR jest sprawny a on tylko symuluje jego prace w optymalnych warunkach

jeżeli w samochodzie u Ciebie turbo puściło olej na wydech to raczej katalizator jest do wymiany niestety
    Pozdr

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo