Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco stralis euro 5 niewydajny katalizator

11 Feb 2015 20:37 3036 2
  • Level 7  
    Witam
    Mam problem w stralisie euro 5. Wyrzuca błąd niewydajny katalizator oraz stężenie nox nieprawidłowe przez co auto wchodzi w tryb awaryjny. Dodam że auto miało uszkodzony silnik i olej nie był wyczyszczony z tłumika tylko się wypalił. Czy jest możliwe że katalizator się wypalił? Auto ma przejechane dopiero 300tyś. Podmieniłem czujnik nox ten na wylocie z blachą ale nic nie pomogło. Co jeszcze sprawdzić przed kosztowną wymianą katalizatora. Czy emulator adblue wyeleminowałby ograniczenie mocy czy on steruję tylko systemem adblue a czujnik spalina nie oszuka? Pozdrawiam
  • Level 32  
    Cześć, jakim sprzętem dysponujesz do diagnostyki? u nas po 45 tys km była wymiana turbo - a przy okazji, coolera i katalizatora. tak jest możliwe, że jest uszkodzony katalizator, z Iveco pracuje na easy wiec nie wiem czy możesz sprawdzić na swoim sprzęcie wykres hydrauliki pompy adblue, modułu wtryskiwacza na tłumiku , problem z adblue może być nawet przez nieszczelność - dziurkę na wydechu-za elastyczną złączką kolanka do tłumika. Co jeszcze sprawdzić przed kosztowną wymianą katalizatora - a co możesz? wyrzucenie środka, dziury podpowiadam nic nie dają, to, że podmieniłeś sensor błąd nie zniknie sam nawet w Iveco po zdjęciu klemy- sprawdziłeś przewód od wtyczki nox sensora - w okolicach osuszacza i dalej w strone ramy, bo lubi tam być uszkodzony. wtyczka nie była biała lub zielona? temperatura przed i za katalizatorem ok? czy przepala, któryś z bezpieczników SCR 5A lub 15A ? wyciągnij - odepnij wtyczkę od pompy adblue i zapnij ponownie na zgaszonym zapłonie, sprawdź kable, w okolicy pompy, i czy po ostatnich naprawach , wymianach filtrów nie cieknie gdzieś płyn, ale to byś pewnie widział na skrzyni. pozdro.
  • Level 13  
    próbowałem kiedyś coś takiego zainstalować w Cumminsie: emulator za 300 PLN i nie działa

działa pod warunkiem, że przed zainstalowaniem układ SCR jest sprawny a on tylko symuluje jego prace w optymalnych warunkach

jeżeli w samochodzie u Ciebie turbo puściło olej na wydech to raczej katalizator jest do wymiany niestety
    Pozdr