Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AVSF129 - nie działa

11 Lut 2015 20:52 1041 4
 • Poziom 9  
  Przez jakiś czas podczas wirowania stukał bęben. Po głębszej analizie problemu, wymianie amortyzatorów, doszliśmy do wniosku, że kosz piorący, przy większej ilości prania i szybszych obrotach, o coś ociera lub bardziej - uderza. Nie są to łożyska - zostały wymienione w zeszłym roku, ponadto, brzmią inaczej. Chcieliśmy sprawdzić, co jest przyczyną, że nasza pralka "super silent" przestała mieć z ciszą cokolwiek wspólnego i wtedy doszło do wypadku. Wcześniej zdjęliśmy m.in. górny panel. Po złożeniu pralki z powrotem do kupy, włożeniu wtyczki do kontaktu i próbie włączenia pralki, na chwilę błysnął wyświetlacz, po czym zgasnął i usłyszeliśmy dźwięk, jakby, zwarcia... Od razu wyłączyliśmy pralkę z kontaktu. Wyciągnęliśmy zieloną płytkę zamontowaną za panelem sterowania, żeby sprawdzić, czy nie chlapnęła na nią przypadkiem woda, jakaś nieopatrzna kropla, ale nic nie zauważyliśmy. Przy całej tej operacji z bębna wylało się trochę wody, więc może przypadkiem... Załączam zdjęcia płytek wykonane po zdarzeniu. Bardzo proszę o ocenę sytuacji...
  Pralka Ariston AVSF129 - nie działa Pralka Ariston AVSF129 - nie działa Pralka Ariston AVSF129 - nie działa
  Czy na tą sytuację mogła mieć wpływ nieudana próba wyciągnięcia grzałki? Po prostu zaklinowała się. Nie wiemy dlaczego, jednak nie była wymieniana od prawie 8 lat.
  Będziemy wdzięczni za pomoc. Nie jesteśmy "specami" w temacie pralek. Nie wiemy, czy to może jakaś drobnostka, czy koszty naprawy będą tak wysokie, że lepiej kupić nową pralkę.
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Dziękuję bardzo za odzew! Czyli to jest przyczyna braku reakcji naszej pralki na próby jej włączenia? Jeśli mogę jeszcze ponękać, jaki może być szacunkowy koszt naprawy/własnoręcznej wymiany tego elementu?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Dziękuję bardzo. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup nowej pralki.