Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stare głośniki Unitra jak można je teraz podłączyć?

11 Lut 2015 21:29 645 5
 • Poziom 9  
  Witajcie!

  Posiadam stare głośniki firmy Unitra, złącze które przy nich jest to DIN Głośnikowy, tylko jak z nich teraz zrobić użytek, czyli podłączyć pod PC. Czy są dostępne jakieś przejściówki, czy może najlepiej je rekablować?


  Czekam na podpowiedzi. :)
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 14  
  Jak masz duże ciśnienie na te głośniki to możesz postąpić troszkę destrukcyjnie. Sprawdź jaka jest moc tych głośników i rezystancja. Można złożyć jakiś zestaw do samo-montażu albo wykorzystać gotowy wzmacniacz ze starych głośników komputerowych. Odetniesz diny z unitry, wywalisz głośniczki z zestawu głośnikowego i wlutujesz się w miejsce gdzie miałeś stare głośniczki. Sprawdź moc usuniętych głośników czy nie jest większa niż Twoich z unitry. Rezystancja podana w ohmach nie może być mniejsza niż ta którą miałeś na głośniczkach.
 • Poziom 26  
  Może inaczej co to za głośniki? Podaj model lub wstaw zdjęcie.Na pewno będziesz potrzebował wzmacniacza.Jeśli są to kolumny radiowęzłowe będzie jeszcze konieczne ominięcie transformatora
 • Poziom 9  
  Nie mam zielonego pojęcia co to za głośniki, nie zauważyłem na nich żadnej plakietki, karteczki, czegokolwiek z napisem modelu. Jedynie znaczek Unitry na maskownicach.

  Na razie stoją one u Ojca i się kurzą, wiec ciśnienia nie ma, tylko szkoda czasem ich. :)
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  IreuN napisał:
  Nie mam zielonego pojęcia co to za głośniki, nie zauważyłem na nich żadnej plakietki, karteczki, czegokolwiek z napisem modelu.


  No to ustal fakty, bo bez tego możemy gdybać - jakie modele przetworników zastosowano? Jak połączono? Co pokazuje omomierz na zaciskach wejściowych?

  Wiele rozjaśniłoby zdjęcie...