Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf V odcięcie pompy paliwa

12 Lut 2015 00:23 1062 5
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie

Mam szybkie pytanko ;-) Znajomy kupił sobie volkswagena golfa V 1.6 FSI 2005 r.
    I chce założyć sobie takie manualne odcięcie pompy paliwa czyli - przewód masowy pompy paliwa ma zostać rozcięty i w niego ma być wlutowany manualny przełącznik - PTYK W GÓRĘ DZIAŁA - PTYK W DÓŁ NIE DZIAŁA ;-) i ma być gdzieś schowany... i tutaj moje pytanie - czy taki przełącznik nie będzie powodował jakiegoś błędu w komputerze auta i czy nie będzie się palić jakaś kontrolka na desce rozdzielczej ??

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję :-)
  • Poziom 14  
    Jeśli znajomy zachowa kolejność, czyli najpierw "ptyk w górę działa" a później przekręci kluczyk na zapłon to błędów nie będzie. Z dodatkowych zabezpieczeń mnie osobiście bardziej przekonuje blokada drążka zmiany biegów.
  • Poziom 9  
    a powiedz mi kolego jeszcze- czy jak przypadkiem zapomni zrobic przelacznik na WLACZ a przekreci kluczyk i wlaczy zaplon to czy zapali mu sie jakas kontrolka np check lub cos takiego?:-)
  • Poziom 14  
    Pewnie tak ale powinno zgasnąć po ponownym prawidłowym uruchomieniu.
  • Poziom 9  
    oki, dzieki sliczne ;-) w sobote opisze jak to bedzie mu dzialac w praktyce ;-)
  • Poziom 9  
    witam,

włącznik jest założony - rozcięty został przewód minusowy - ponoć grubszy brązowy ;-)

Wszystko działa jak powinno i żadnych błędów nie ma ;-) nawet na odpalonym silniku gdy wyłączy się ten włącznik i auto gaśnie to nic nie wyświetla po ponownym odpaleniu auta;-)

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;-)