Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AquaStop w pralkach Bosh - jak to działa i czy warto za to dopłacać

12 Lut 2015 02:54 9423 3
 • Poziom 11  
  Padła mi kilkuletnia pralka Amica AWST10L, jako, że nie mam ochoty trzeci raz płacić serwisowi za wymianę programatora, szukam nowej pewnej pralki na lata - serwisanci twierdzą, że "Boshe są jednymi z najlepszych" a ja potrzebuję w ferworze góry brudnych rzeczy :D dość szybko kupić nową pralkę.
  Znalazłem pasujące wymiarowo (płytkie na 48 cm gł.) modele i różnią się ceną o 150-200 zł (WLK24260PL, WLK24240PL) w zależności od tego, czy posiadają AquaStop (inne parametry te same):

  1. Czy inwestowanie w to ma sens? Czy ten system faktycznie chroni bardziej przed zalaniem?
  2. Czy ten system działa bez zasilania pralki, jeśli po zakończeniu prania będę wyłączał pralkę z gniazdka (bo tak dotąd zawsze robiłem i chciałbym aby oszczędzać prąd)? Bo że nie będę zakręcał dopływu wody to oczywiste - teraz też tego nie robię, wyciągam gniazdko i nic się nie leje.
  3. Czy pralka z takim systemem wymaga jakiegoś specjalnego podłączenia/odprowadzenia wody lub kupowania nowych, specjalnych węży doprowadzających?
  4. Czy nie jest tak, że ten system jest całkowicie zbędny, jesli zainstaluje się sam wężyk Bosha z fukcją AquaStop coś np. http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-agd/waz-doplyw-1-5-m-aqua-stop-bosch.html który działa tak, że jak pęknie wężyk wewnętrzny, to zewnętrzny zatka jakąś pianką zawór i woda nie zaleje.

  Krótko mówiąc czy to faktycznie coś daje? Jest to dla mnie ważne, bo mieszkam na ostatnim piętrze i mam już za sobą przejścia po zalaniach sąsiadów - co prawda nie przez pralkę - których chciałbym uniknąć. Z drugiej strony nie chcę kupować czegoś bez sensu co okaże się marketingową papką lub wymagać będzie jakichś specjalnych dodatkowych drogich węży itd.
 • Poziom 11  
  Czytałem i nie wiem co o tym myśleć, pralka Samsunga o takich samych parametrach ale bez tego aquastopu kosztuje 250 zł taniej (przy czym i tak Bosch wydaje mi się bezpieczniejszym producentem pralek niż Samsung).
  Pytanie - czy te elektrozawory działają niezależnie od odłączania kabla zasilania elektrycznego pralki? Oczywiście zaworu wody nie będę zakręcał po każdym praniu, ale prąd odcinał będę.
 • Poziom 11  
  i jaka decyzja?

  według specyfikacji model niższy (24240) i tańszy ma właśnie Aquastop