Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regent 30 - Przedwzmacniacz z regulacją tonów Regent 30

as1725 12 Feb 2015 02:56 2409 5
 • #1
  as1725
  Level 7  
  Witam.
  Planuję zrobić przedwzmacniacz do końcówki mocy, wzmacniacza Regent 30, ma być to przedwzmacniacz z jednym wejściem i regulacją tonów. Z oryginalnego schematu, wyciąłem niepotrzebne elementy. Schemat wygląda teraz tak, jak na załączonym rysunku. Mam prośbę by ktoś, przyjrzał ten schemat, czy nie popełniłem jakiejś pomyłki, oraz mam pytanie, czy mógłbym lampę ECC83 zastąpić w tym obwodzie lampą 5670?
 • Helpful post
  #3
  Futrzaczek
  Admin of Retro group
  Rezystor 220k (wpięty szeregowo z kondensatorem 47nF przed siatką drugiej triody) jest zbędny, niepotrzebnie ograniczy wzmocnienie.
 • #4
  as1725
  Level 7  
  Z tego co widać na tych kartach katalogowych ,wynika że lampa 5670 ma dużo mniejsze wzmocnienie około dwudziestu kilku ,natomiast ECC83 ma wzmocnienie około sześćdziesięciu ,więc końcówka będzie wysterowana niższym napięciem ,wzmacniacz będzie miał ograniczoną moc wyjściową.Poza tym nie powinno się chyba nic dziać.
  Zastanawiam się ,czy nie dało by się pozbyć ,jeszcze jednego rezystora ,tego 220K wychodzącego z suwaka potencjometru głośności.
 • #5
  aksakal
  Tube devices specialist
  Potencjometr regulatora głośności lepiej włączyć na wejściu 1 kaskady, to pozwoli uniknąć przeładunku przy użyciu różnych źródeł wejściowego sygnału. Nie należy pragnąć modernizować schemat, z tego nic dobrego nie otrzymasz. Elementy są dobrane dla otrzymania optymalnego reżimu wzmacniania. Jeśli usuniesz rezystor 220К, poziom sygnału znacznie się podniesie i jednocześnie zmieni się obciążenie dla elementów regulatorów barwy tonow.
 • #6
  as1725
  Level 7  
  Dziękuję problem rozwiązany.