Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane II-klikanie mechanizmu szyby w drzwiach

kiszot 12 Feb 2015 08:37 1578 8
 • #1
  kiszot
  Level 8  
  Witam.Mam problem z opuszczaniem szyby prawej.Otwiera się raz na jakiś czas a jak się już otworzy to samoczynnie się zamyka skokami po 2-3mm.Słychać przy tym klikanie jakby przekaźnika.Po zasunięciu klika nadal pomimo,iż szyba jest zamknięta.Dźwięki słychać podczas jazdy,szyba wtedy lekko się dociska.Co może być przyczyna takiego zachowania..?Może już ktoś tak miał.Zanim wszystko rozbiorę chcę zebrać max informacji...
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  andrzej20001
  Level 43  
  Zamokniety przełącznik??
 • #3
  magir
  Level 28  
  Na pierwszy rzut oka to mi wygląda na przeciążenie mechaniki podnoszenia i opuszczania szyby. Stawiał bym na problemy czysto mechaniczne - zabrudzone prowadnice albo coś z prowadzenia szyby. Co się dokładnie dzieje to można tylko stwierdzić po rozebraniu. Doraźnie można spróbować przez posmarowanie prowadzenia szyby silikonem do plastików. A to klikanie to może znaczyć że szyba jest zamknięta - ale nie jest domknięta.
 • #4
  andrzej20001
  Level 43  
  Magir ona po zamknięciu sie odzywa.
 • #5
  magir
  Level 28  
  Czyli odpiąć kostki od przełączników sterujących w dzwiach i zobaczyć czy dalej to samo. To by wskazywało czy przełączniki są ok czy nie.
 • #6
  kiszot
  Level 8  
  Witam.Jeśli chodzi o te "pykanie"to po zamknięciu szyby całkowicie.Tak jakby jeszcze bardziej chciało zamknąć pomimo,że zamknięte.Aż uszczelki trzeszczą.Jeśli się ją opuści to sama zamyka się ale skokami po 1,2 mm.Bez ingerencji.Zamknie się i za kilka minut znowu klikanie aż rusza całymi drzwiami.Na dzień dzisiejszy ustało.(Przestało padać i jest cieplej,nie ma deszczu i sniegu na samochodzie)To dobry trop zamoknięte coś ale co..?Teraz jest sucho i jest git ale co jak znów zacznie padać.Złącze przy zawiasach nie zaśniedziałe suche.Pozdrawiam.
 • #7
  pusty20
  Level 25  
  Ściągaj tapicerki z drzwi i przeglądnij dokładnie wiązki w drzwiach.Może któraś przygnieciona bądź przetarta.Wcześniej oczywiście wyeliminuj przełączniki odpinając je jak już koledzy wcześniej radzili.
 • #8
  10kilo
  Level 13  
  Przytrzymaj przycisk na zamkniętej szybie przez około 10 sekund.
 • #9
  kiszot
  Level 8  
  Jak będę w aucie to tak zrobię.Boję się tylko czy się zamknie czy będę się męczył godzinę zanim zaskoczy tak jak kiedyś.Ruszyła po godzinie prób.Wtedy właśnie zaczeła się tak zamykać skokami.Pozdrawiam.