Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amica PI6509L - podłaczenie więcej niż jednej fazy

tomrom1985 12 Lut 2015 10:13 417 2
  • #1 12 Lut 2015 10:13
    tomrom1985
    Poziom 29  

Witam. Wątek https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1541572.html jest już zablokowany jednak mam pytanie. Oryginalnie ta płyta przygotowana jest do działania jednofazowego, jednak jak już wiadomo jest możliwość podłączenia jej pod 2 fazy. Pytanie moje - co takiego to da? Na jednaj fazie nie można ustawić wszystkich pól grzewczych na pozycję nr9 gdyż suma pól przekracza maksymalną moc jaką deklaruje producent. Sam postanowiłem sprawdzić czy podłączenie na 2 fazy pozwoli ominąć tę niedogodność - wynik - nie - nadal jest ograniczenia. dlatego też pytanie po co to robić? Jedyne logiczne wyjaśnienie to równomierne obciążenie 2 faz zamiast jednej.

0 2
  • #2 12 Lut 2015 21:02
    skryn
    Admin grupy AGD

tomrom1985 napisał:
    Witam. Wątek https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1541572.html jest już zablokowany jednak mam pytanie. Oryginalnie ta płyta przygotowana jest do działania jednofazowego, jednak jak już wiadomo jest możliwość podłączenia jej pod 2 fazy. Pytanie moje - co takiego to da? Na jednaj fazie nie można ustawić wszystkich pól grzewczych na pozycję nr9 gdyż suma pól przekracza maksymalną moc jaką deklaruje producent. Sam postanowiłem sprawdzić czy podłączenie na 2 fazy pozwoli ominąć tę niedogodność - wynik - nie - nadal jest ograniczenia. dlatego też pytanie po co to robić? Jedyne logiczne wyjaśnienie to równomierne obciążenie 2 faz zamiast jednej.

Płyta jest programowana tak, żeby korzystać z jednej fazy i programowo ograniczona jest jej moc. Druga faza nie doda jej "mocy".

0
  • #3 13 Lut 2015 10:49
    tomrom1985
    Poziom 29  

No właśnie więc pozostaje tylko pytanie czemu poprzednicy koniecznie chcieli podłączać ja na więcej niż jedną fazę.

0