Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchenka kuchnia BEKO CSM 5232 - palniki wielkość

hubig 12 Feb 2015 11:50 1404 3
    hubig
    Level 11  
    Od roku jestem użytkownikiem. Od chwili zakupu odnoszę wrażenie, że palniki mają za dużą średnicę. Poprzednio używałem starej kuchenki gazowej, pewnie miała ze 20 lat, ale po zakupie nowej nie zaobserwowałem ani wyraźnego zmniejszenia zużycia gazu, ani zwiększenia szybkości gotowania (jestem pod tym względem lekko "zakręcony" - mierzyłem ze stoperem czasy do zagotowania w określonych garnkach z określoną objętością wody przed i po zakupie, jednocześnie zużycie gazu; temperatury początkowe wody były zbliżone - też mierzyłem). Wymiana była konieczna, bo w starej już były mocno skorodowane elementy, zepsuty piekarnik i popękane pokrętła.
    Palniki w starej kuchence (wszystkie) miały trochę mniejsze średnice niż ich odpowiedniki w nowej. Teraz obserwuję, że płomień palnika wykracza poza obrys dna garnków i "liże" ścianki, co mnie doprowadza do szału (np. robią się przypalenia ponad powierzchnią gotowanych zup, sosów). Wychodzenie płomienia poza denko ma miejsce dla garnków o średnicach zalecanych przez instrukcję.
    Czy jest szansa dobrania palników (korony + górnego kołpaka, przykrywki) do tej kuchenki o trochę mniejszych średnicach? Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie i gdzie szukać części?
    Dodam, że patrzyłem na części ze starej kuchenki, jak również w sklepach na palniki w kuchenkach innych firm (bo Beko w tym momencie ma chyba wszystkie montowane palniki o tych samych średnicach, co u mnie), ale oczywiście części nie są kompatybilne.
    User removed account
    Level 1  
    hubig
    Level 11  
    Zasilanie to gaz ziemny wysokometanowy typu E (GZ-50).
    "Kombinacji alpejskiej" sam próbowałem - dałem lekko mniejsze dysze z fabrycznie dołączonych (wiem, że to na inne paliwa, ale chciałem spróbować). Byłem zadowolony ze zużycia gazu (spadło, przy zaledwie lekkim przedłużeniu czasu do zagotowania wody), ale nie rozwiązało to problemu wychodzenia płomienia poza garnek lub czajnik.
    Kuchenka oczywiście jest podłączona przez osobę uprawnioną, jest wpis w karcie gwarancyjnej. Nie przyszło mi do głowy, że wykraczanie płomienia poza garnek mogę zgłosić w formie reklamacji, ale to dobry pomysł - rozważę to na pewno. :D

Nadal jednak się zastanawiam, czy jest szansa na znalezienie palników o fizycznie mniejszej średnicy...
    Palnika największego jeszcze nie używałem od nowości (poza testem) bo nie mam tak dużego naczynia, żeby płomień nie hulał po bokach :cry:
    User removed account
    Level 1