Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - Czy jest fizyczna możliwość odbioru w mojej sytuacji?

Motoholik 12 Lut 2015 12:08 1026 10
  • #1 12 Lut 2015 12:08
    Motoholik
    Poziom 7  

Witajcie.
    Przeprowadziłem się z narzeczoną do bloku i zabrałem ze sobą Cyfrowy Polsat, jednak nijak nie mogę złapać sygnału. Mamy potocznie zwaną kablówkę ale jakoś bardziej odpowiada mi Cyfrowy, umowę mam do sierpnia, więc jeszcze trochę bym pooglądał. Stety albo niestety jest to nowe budownictwo i architekci poszaleli z kształtami budynków, co skutecznie uniemożliwia mi odbiór telewizji.
    Do rzeczy, mieszkam na 1 piętrze, balkon (po stronie południowej) na wysokości +/-4m a jakieś 10m przed nim kolejny czteropiętrowy blok (wysokość jakieś 20m).
    Czasza, jaką w tej chwili dysponuję ma 70cm średnicy.

Może coś da schematyczny rysunek:

Czy jest jakaś szansa na odebranie sygnału w takiej sytuacji?

Pozdrawiam

0 10
  • #2 12 Lut 2015 12:56
    zdanek15
    Poziom 26  

Jak masz Kolego balkon od strony południowej to powinno to zadziałać.Tylko dziwi mnie bliskość drugiego bloku , powiem szczerze że nie słyszałem o takim budownictwie co 10 metrów blok :?: W tej sytuacji dekoder polsatu to wyrzucone pieniądze , skoro za oknem dzieją się cuda w 2 bloku :D .Ale żarty na bok, musisz mieć satelite finder i troche wiedzy w tym temacie a tu ją zdobędziesz:\
    http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/instrukcja_montazu.cp
    Powodzenia.

0
  • #3 12 Lut 2015 13:52
    Motoholik
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź.
    Jak już mówiłem poniosło trochę architektów. Są to niskie 3 i 4 piętrowe raczej bloczki niż bloki.
    Nawet pofatygowałem się na Google maps. Odległość między blokami można ładnie porównać do samochodów - więcej niż 10m to nie jest na pewno :)

Zaobserwowałem, że nikt na moim piętrze talerza na balkonie nie ma, za to piętro wyżej już co drugi.
    Kilka talerzy już ustawiłem i nie miałem z tym większych problemów, jednak było to na otwartym terenie, natomiast tu, jeśli ustawię antenę dokładnie według wskazówek, to "patrzy ona" dokładnie na blok/bloczek naprzeciwko i oczywiście nie łapie sygnału.
    Jakiś czas temu złapałem na chwilę pewnego speca od anten, który stwierdził, że większy talerz może pomóc, jednak odpowiedź ta była chyba tylko na odczepne.

Co sądzicie?

0
  • #4 12 Lut 2015 16:16
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Pisać do administracji budynku o wyznaczenie miejsca montazu anteny w związku z brakiem możliwości dokonania tego na balkonie (bo przesłonięcie drugim budynkiem).

Znaleźć odpowiedni zapis prawny i do dzieła.

0
  • #5 12 Lut 2015 16:18
    zdanek15
    Poziom 26  

To nie możesz sie dogadać z sąsiadem z pietra wyżej dokupić podwójny konwerter i od niego pociągnąc kabel?

0
  • #6 12 Lut 2015 16:18
    sosarek
    Poziom 43  

Swoją drogą to trochę dziwne, ponieważ developer powinien wyposażyć każdy budynek w instalację służącą do odbioru telewizji naziemnej i satelitarnej.

0
  • #7 12 Lut 2015 17:15
    Motoholik
    Poziom 7  

stolarek_1988 - to jest jakaś myśl, z tym że szczerze mówiąc jak mam się z nimi szarpać to jednak wolę pozostać przy kablówce.

zdanek15 - myślałem nad tym, ale niech ktoś szturchnie albo przestawi talerz... Jednak co u siebie to u siebie.

sosarek - teoretycznie wszystko jest. Naziemną ściąga bez problemu a jak chce się czegoś więcej to jest gniazdko w ścianie.

Czyli krótko mówiąc, nie ma co kombinować z talerzami, konwerterami i innymi cudami.

0
  • #8 12 Lut 2015 17:29
    sosarek
    Poziom 43  

Motoholik napisał:

sosarek - teoretycznie wszystko jest. Naziemną ściąga bez problemu a jak chce się czegoś więcej to jest gniazdko w ścianie.

Czyli krótko mówiąc, nie ma co kombinować z talerzami, konwerterami i innymi cudami.

Jakie masz gniazdo zamontowane na ścianie?

0
  • Pomocny post
    #9 12 Lut 2015 23:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Motoholik napisał:
    stolarek_1988 - to jest jakaś myśl, z tym że szczerze mówiąc jak mam się z nimi szarpać to jednak wolę pozostać przy kablówce.

Tylko, jeśli tam jest kablówka, to na 100% nie ma tv naziemnej ani satelity w gniazdku:
    Motoholik napisał:
    nikt na moim piętrze talerza na balkonie nie ma, za to piętro wyżej już co drugi.

I pozamiatane.
    Motoholik napisał:

Moim zdaniem, w takim Twoim położeniu - nie (BMT - Brak Możliwości Technicznych).
    Ewentualnie:
    zdanek15 napisał:
    możesz sie dogadać z sąsiadem z pietra wyżej dokupić podwójny konwerter i od niego pociągnąc kabel

A jeśli i to nie zda egzaminu (dlaczego nie - bo tacy są ludzie), to pozostaje wykupić tą kablówkę.
    A pomysły:
    stolarek_1988 napisał:
    Pisać do administracji budynku o wyznaczenie miejsca montazu anteny w związku z brakiem możliwości dokonania tego na balkonie (bo przesłonięcie drugim budynkiem).

Znaleźć odpowiedni zapis prawny i do dzieła.

Dużo zdrowia, czasu, no i kasy na "papugi" zanim cokolwiek wywalczysz - bo TO Polska - to nie jest normalny kraj... - prawo prawem, a polskie sądy, polskimi sądami.

0
  • #10 13 Lut 2015 09:14
    stolarek_1988
    Poziom 20  

@KOCUREK1970 śmiem się z Tobą nie zgodzić.

Też mieszkam w bloku, drugie piętro, oba okna niestety od strony zachodniej i w bloku kablówka.
    Poszedłem do administratora, powiedziałem co i jak. Administrator powiedział żebym wpadł za 2-3 dni to przygotuje dokument, że jeśli uszkodzę dach przy montażu SAT to odpowiadam za jego naprawę, a całą resztą mam się zająć sam. Generalnie zero problemu.
    Wszystko zależy od człowieka. Jeśli się trafi na buca (ja z administratorem ustaliłem od razu, że nie chce na elewacji, bo nisko, bo antena musiałby sporo odstawać od ściany, bo budynek jest po ociepleniu i pomalowany), to będzie problem.
    Poza tym na dachu otwarty kierunek wszędzie i instalowałem cały komplet anten.
    Ja bym próbował z zarządcą rozmawiać. Przecież nie możesz skazywać się na TVK jeśli Ci oferta nie odpowiada. Nie ma opcji żeby wprowadzać monopolistę.w

0
  • #11 13 Lut 2015 09:54
    Motoholik
    Poziom 7  

sosarek - gniazdo w ścianie mam dokładnie takie:

Pod DATA mam podpięty a w zasadzie wkręcony internet
    Pod TV mam podpiętą kablówę
    R jest puste (czy R to radio?)

Powiem szczerze Wam szczerze tak, wolałbym Cyfrowy, ale jeśli w grę wchodzi skakanie po dachu i (być może) szarpanina z administracją, która w moim wypadku jest dużym molochem to wolę pozostać przy kablówce. Musiałem wykupić pakiety extra, żeby mieć to co na Cyfrowym ale przeboleję te kilka złotych więcej. Umowa kończy mi się chyba w lipcu, więc lada dzień napiszę wypowiedzenie i będę miał święty spokój.
    Przy okazji - rozumiem, że muszę czekać do jej końca i nie mogę zrezygnować wcześniej nie ponosząc dodatkowych opłat?

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim tematem.

0