Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do 3000 zł - 47-50 cal

Marcin3372 12 Lut 2015 12:48 5985 33
  • #1 12 Lut 2015 12:48
    Marcin3372
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    35m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    około 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Raczej na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Póki co stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    nie posiadam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Dobre smart TV , 3D i przede wszystkim jakoś obrazu na 1 miejscu.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Kablówka cyfrowego polsatu chyba..
    10 .Jakie urządzenia?
    laptop, smartphone, dekoder
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    3-8
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    nie mam pojęcia (w laptopach wolę matową)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    wszystko, bedzie to tv rodzinny
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    rzadko
    16. Preferencje co do marki?
    Sony, Samsung, LG, Panasonic, Toshiba
    17. Preferencje co do wielkości?
    47-50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    nie wiem
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Oglądamy dużo i wieczorami i w dzień.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3000zł (3100 maxx)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Tak - nie wiem, nie mam rozeznania które lepsze

Telewizor ma być w salonie do dyspozycji całej rodziny.
    Rozglądałem się za Samsungami UE48H6650 UE48H6500 (nie wiem, im wyższy numerek na końcu tym lepsze??) , Panasonic TX-48AS640E (ma dobre opinie i cene) . Sony nic nie znalazłem w tej cenie.
    Licze na waszą pomoc.

• #2 12 Lut 2015 13:48
    dedito
    Poziom 39  

Ja również szukam przy podobnych warunkach do twoich i na swojej liście mam:
    Samsung UE50H6400 - jakość obrazu nie jest na 1 miejscu
    Philips 47PFH5609
    Philips 47PFS7109
    Panasonic 48AS640
    Panasonic 50AS650
    Toshiba 47L7453

Obecnie skłaniam się w stronę Panasonica bo mój obecny Samsung ma średnią jakość obrazu, wymagającą kalibracji aby uzyskać obraz na dobrym poziomie.

Na razie nie spieszy mi się z zakupem i wstrzymałem się bo mają wejść nowsze modele na które warto podobno poczekać. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na zakup nowego modelu to przynajmniej zyskasz cenowo.

• #3 12 Lut 2015 16:30
    Drian123
    Poziom 5  

Panasonic 50AS650 Bym proponował

• #4 12 Lut 2015 17:23
    dedito
    Poziom 39  

Drian123 napisał:
    Panasonic 50AS650 Bym proponował
    Mógłbyś rozwinąć?

• #5 12 Lut 2015 17:55
    Marcin3372
    Poziom 2  

Właśnie się dowiedziałem, że moja mama zamówiła już telewizor.

LG 50LB650V

Powiedzcie czy będzie się dało coś na tym oglądać. Jego mocne i słabe strony. Jakość obrazu na jakim poziomie stoi?

• #6 13 Lut 2015 02:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 13 Lut 2015 09:17
    Mario37
    Poziom 20  

Marcin3372 napisał:
    35m^2
    około 4m
    1-4
    Raczej na wprost.
    Póki co stać.
    z boku
    nie posiadam
    Dobre smart TV , 3D i przede wszystkim jakoś obrazu na 1 miejscu.
    Kablówka cyfrowego polsatu chyba..
    10 .Jakie urządzenia?
    laptop, smartphone, dekoder
    3-8
    nie mam pojęcia (w laptopach wolę matową)
    wszystko, bedzie to tv rodzinny
    tak
    rzadko
    Sony, Samsung, LG, Panasonic, Toshiba
    47-50
    nie wiem
    Oglądamy dużo i wieczorami i w dzień.
    3000zł (3100 maxx)
    Tak - nie wiem, nie mam rozeznania które lepsze

Rozglądałem się za Samsungami UE48H6650 UE48H6500 (nie wiem, im wyższy numerek na końcu tym lepsze??) , Panasonic TX-48AS640E (ma dobre opinie i cene) . Sony nic nie znalazłem w tej cenie.
    Licze na waszą pomoc.

AS650 to matryca IPS więc raczej bym przy dniu ale i na wieczór skusił się w stronę TV jakie wymieniłeś. Testy na fachowym portalu HDTVPolska pewnie czytałeś? To wiesz z czym to się je. H6400 czy AS640 fajowe modele. Wyższe numery Samsunga w obrębie serii H6400 to dodatkowy tuner sat itd.

• #9 25 Lut 2015 13:39
    zibi2323
    Poziom 7  

Witam. Chciałbym podpiąć się do tematu. Pozwoliłem sobie skopiować powyższe punkty, żeby jak najlepiej zobrazować moje potrzeby. Proszę wszystkich o pomoc w wyborze tv. może jakieś propozycje? Z góry dziękuję.

26m^2
    około 3-3,5m
    1-4
    Raczej na wprost.
    Teraz wisi (obracany uchwyt).
    na wprost, ale możemy przemeblować pokój i będzie z boku.
    LG plazma 50. 3 m-ce po okresie gwarancyjnym zrobiły się pionowe paski na środku ekranu (są już rok ).
    Nie jestem biegły w nowinkach, ale Wi-fi, dobre smart TV , 3D (chyba każdy telewizor ma) i przede wszystkim jakoś obrazu na 1 miejscu.
    Chyba jakaś cyfrówka bo już mnie szlag trafia na analogowej telewizji kablowej, a i cyfrowa naziemna przy złej pogodzie strasznie się zacina. Może korzystać z internetowej telewizji? Jest coś takiego w porównywalnej jakości cyfrowej? Może ktoś doradzić?
    10 .Jakie urządzenia?
    laptop, smartphone, hi-fi, może dekoder
    3-8
    Chyba ładniejsze barwy na błyszczącej (odciski palców i kurz będę wycierał częściej  (do tej pory rzadko )
    wszystko, będzie to tv rodzinny
    raczej nie. Od tego jest laptop
    nie
    Panasonic, Samsung, (Sony? Philips? Toshiba? Czy te marki warte są uwagi?)
    Teraz mam 50, ale chyba może mieć też 47,48 i max 50
    Krótka żywotność. Jakie marki są najmniej awaryjne? LG TRAGEDIA! Brak wyjścia słuchawkowego (obecnie) to jakiś absurd! 
    Częściej wieczorami. W dzień rzadko.
    3000zł
    Sam nie wiem. Na pewno nie będę miał blu-ray, chyba, że coś z kompa…? 2 razy do roku coś obejrzę na 3D??? to chyba max! Dziecko dopiero kończy 2 latka więc na 3d extra baje chyba za wcześnie.

Jestem w temacie zielony. Tyle co z gazetek reklamowych. Może 4k?

• #10 25 Lut 2015 13:56
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Cześć, z takimi preferencjami spójrz na model H6400 Samsunga lub AS640 Panasonica. Jeśli nie potrzebujesz tylu bajerów, także Samsung H6200. Ewentualnie drożej, ale tez bardzo fajny TV od Sony W805B. Bardzo udane modele, godne polecenia. Jest w czym wybierać ;)

Zerknij na profesjonalne testy :

H6400 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

H6200 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

W805B http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

• #11 25 Lut 2015 22:47
    zibi2323
    Poziom 7  

Dzięki wielkie za pomoc. Nie interesowałem się tematem tv do tej pory, ale w ciągu 4 lat strasznie wszystko się zmieniło ;) Sony całkiem fajny, ale chyba trochę za drogi jak dla mnie, uchwyt na ścianę i tak mam i a grać na tv nie zamierzam ;) SONY w tym temacie chyba przoduje? Panasonic AS640 jest naprawdę spoko i wszystko w nim pasuje. Tylko nie wiem czy literka "E" na końcu AS640E to ten sam model...? Czy duże są różnice między AS 640 a Panasonic TX-47AS650E? prócz możliwości nagrywania na przenośną pamięć? I czy można w ten sposób coś nagrywać oglądając inny program? Cena też jest spoko bo do 2500 powinienem się zmieścić ;) 50 cali to już 2999 ale 3,5m od tv chyba 47 wystarczy?

• #12 25 Lut 2015 23:40
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Jeśli chodzi o granie to tak, Sony ma bardzo dobre TV do takich potrzeb. Oznaczenia na końcu często są pomijane i podaje się ogólnikowo AS640.

AS650 to model na matrycy IPS, więc trochę do innych warunków - odsyłam do artykułu, gdzie bardzo dobrze opisane są różnice pomiędzy matrycami http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Do Twojego zastosowania polecałbym coś na matrycy VA czyli z tych dwóch będzie to AS640.

3,5 metra to całkiem sporo, bez problemu mógłbyś sięgnąć po więcej ;) Nie wiem jak jest dokładnie z tym nagrywaniem, możesz zapytać na tamtejszym forum ;)

• #13 26 Lut 2015 08:31
    zibi2323
    Poziom 7  

No to zostaję przy Panasonic as 640. Szkoda, że nie ma takich "pięćdziesiątek" (55 nie ma smart!) co jest nie zrozumiałe. Nie będę wydawał tu 200 tam tylko 100 i się zrobi 4000 ;). Oby działał z 6 lat, a nie jak moja teraźniejsza plazma LG na której mogę na meczach sprawdzać czy na boisku jest równo narysowana środkowa linia boiska w porównaniu z moją pionową kreską na środku matrycy ;) Choć z tego co przeczytałem to plazmy jednak dawały lepszy obraz od lcd. A za ten czas znów przeżyję szok techniczny i wrzucę pytanie na forum ;) Myślę, że ten as 640 jest naprawdę świetnym kompromisem ;)

• #14 26 Lut 2015 08:58
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

zibi2323 napisał:
    No to zostaję przy Panasonic as 640. Szkoda, że nie ma takich "pięćdziesiątek" (55 nie ma smart!) co jest nie zrozumiałe. Nie będę wydawał tu 200 tam tylko 100 i się zrobi 4000 ;). Oby działał z 6 lat, a nie jak moja teraźniejsza plazma LG na której mogę na meczach sprawdzać czy na boisku jest równo narysowana środkowa linia boiska w porównaniu z moją pionową kreską na środku matrycy ;) Choć z tego co przeczytałem to plazmy jednak dawały lepszy obraz od lcd. A za ten czas znów przeżyję szok techniczny i wrzucę pytanie na forum ;) Myślę, że ten as 640 jest naprawdę świetnym kompromisem ;)

Gdzie znalazłeś takie rewelacje o braku Smart TV w 55" ?! Pierwsze słyszę ;)

Będziesz zadowolony, to bardzo udany model Panasonica ;)

• #15 26 Lut 2015 11:28
    zibi2323
    Poziom 7  

Przepraszam. Wpisując model w ceneo zobaczyłem tylko główną stronę z różnymi tv (tego modelu i mógłbym przysiąc, że pisało: SMART TV: nie posiada. Sprawdziłem i mogę powiedzieć, że posiada smart tv ;) teraz pozostaną obliczenia gotówki, odległości od tv i zakup będzie w najbliższych 2 tygodniach. 48-55???.

• #16 26 Lut 2015 17:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #17 26 Lut 2015 18:02
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

zibi2323 napisał:
    Przepraszam. Wpisując model w ceneo zobaczyłem tylko główną stronę z różnymi tv (tego modelu i mógłbym przysiąc, że pisało: SMART TV: nie posiada. Sprawdziłem i mogę powiedzieć, że posiada smart tv ;) teraz pozostaną obliczenia gotówki, odległości od tv i zakup będzie w najbliższych 2 tygodniach. 48-55???.

Przy Twojej odległości, o ile budżetu starczy możesz śmiało sięgnąć po 55". ;)
    Możesz orientacyjnie wspomóc się tym kalkulatorem odległości http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html

• #18 26 Lut 2015 19:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #19 27 Lut 2015 12:17
    Mario37
    Poziom 20  

Dokładnie. A profesjonalną kalibrację znajdziesz na skalibrujtv.pl > polecam. Mają certyfikat ISF Level II.

• #20 27 Lut 2015 12:54
    zibi2323
    Poziom 7  

Właśnie robię przemeblowanie w pokoju. Telewizor będzie tyłem do okien ;) Jeszcze zobaczymy co żona powie po powrocie z pracy :] do tego czasu muszę jeszcze jakiś obraz powiesić, żeby zamaskować miejsce po uchwycie i gniazdkach. Do tej pory tv wisiał na ruchomym wysięgniku. Teraz będzie stał na meblach. Jeszcze do sklepu muszę podejść po przewód, końcówki, zlaczki... Efekt będzie duuuuzo lepszy ;) jak tyłem do światła to i tak matryca VA?
    No i pozostanie przekonać żonkę kochaną na 55"... ;) Czas do pracy.

A jak z tym kalibrowaniem? To w instrukcji tego nie będzie jak pod siebie zestroić tv? Tak czy Siao machina uruchomiona do stworzenia warunków w pokoju pod 55", za miesiąc fajne stereo demon ceol 9 z dali sensie 3 (nie zależało mi na kinie domowym).

• #22 27 Lut 2015 17:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #24 27 Lut 2015 23:03
    zibi2323
    Poziom 7  

Dzięki za podpowiedź Toshiby, ale to ciut za dużo jak dla mnie. Jakoś zniosę trochę gorszy obraz w dzień i nastawiam się na wieczór. Czasem obejrzę jakiś dobry film wieczorem i sport. Ta wyskakująca reklama z dźwiękiem w smart doprowadziła by mnie do szału ;) jeśli będą kąty przeszkadzać to z czasem zainwestuję w obrotową podstawkę. Pewnie się przyzwyczaję ;) Będę zadowolony z as 640 wiele osób to mi powiedziało ;)
    Przemeblowanie dobiegło końca i jutro test starego telewizora stojącego tym razem tyłem do okien. Zobaczymy jak pada światło i czy oraz będzie zadowalający.
    Poza tym trochę już nastawiłem się na tego Panasonica. Przynajmniej patrząc w sieci, ma fajne opinie. Mi też podoba się jego opis, wygląd, sterowanie głosem, matryca (na wieczór), cena przede wszystkim i w ogóle całokształt ;) Patrząc na 50" z nowej perspektywy (po przemeblowaniu) celuję w 55 :]. Jest też akceptacja żony na większy tv, a i przemeblowanie się jej spodobało ;)

• #25 27 Lut 2015 23:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Toshiba 55"L 7453
    http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/109088-t...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
    Dzięki zastosowaniu Cevo ma naturalną kolorystykę i bardzo dobrą obróbkę sygnału cyfrowego. Dla członków forum kosztuje 4099 zł z kalibracją gratis.
    Cinematic również kalibruje od lat ale teraz właśnie taka kalibracja trafia się gratis członkom forum.
    Jeśli ktoś nie chce gratis zawsze może zamówić za 500 zł plus kosztu dojazdu.

• #26 02 Mar 2015 21:37
    zibi2323
    Poziom 7  

Dziś as640 55' został zamówiony. W środę (może jutro) powinien być. Będzie zabawa ;)

• #27 02 Mar 2015 21:41
    dedito
    Poziom 39  

To odbiegłeś od założeń.
    Oglądałeś na żywo różnicę pomiędzy 50 a 55?
    Ja oglądałem i jakoś 55 jest dla mnie zbyt duży (na obecne czasy) i wolałbym 50.
    Ale to tylko moje subiektywne odczucie, które mówi mi, że jest "ogromna" różnica pomiędzy rozmiarem 50 i 55.
    Zastanawiam się co cię przekonało do wykroczenia poza budżet.

• #28 02 Mar 2015 21:51
    zibi2323
    Poziom 7  

Skłoniło mnie:
    1. Przemeblowanie pokoju.
    2. Porady niektórych osób (czytaj wyżej).
    3. Kalkulator odległości.
    4. Ktoś dorzucił kasę do 55"...

Wszystkie punkty miały niebagatelne znaczenie w tej kwestji ;)

• #30 03 Mar 2015 11:25
    Mario37
    Poziom 20  

Najpierw to zobacz czy w ogóle potrzebujesz takiej kalibracji. Ustawienia fabryczne mogą być naprawdę dobre dla Ciebie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME