Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ultipower - Ładowarka Ultipower i poziom naładowania akumulatorów żelowych

Offka 12 Lut 2015 14:36 894 0
  • #1 12 Lut 2015 14:36
    Offka
    Poziom 6  

Witam,

Miałam problem z ładowarka do wózka inwalidzkiego.
    Opisywałam sprawę w innym wątku, więc tu tylko dodam, że chodziło o to, iż ładowarka zawsze, bez względu na stan naładowania akumulatorów, ładowała je 12 godzin. Nie wskazuje też poziomu naładowania powyżej 80%, mimo że ma do tego przeznaczoną diodę.
    Na pewno doładowuje jednak, bo napięcia są prawidłowe (po naładowaniu to ok. 27,2). Akumulatory żelowe oczywiście, 73 Ah (20h).
    Ładowarka na gwarancji, ale serwis nie uznał reklamacji, stwierdził, że tak ma być i już.

Zostałam więc zmuszona do używania swojego starego wózka (gdy nowy się ładuje) i musiałam zakupić do niego ładowarkę (stara jest zepsuta). Pojemność akumulatorów w tym wózku to 33 Ah, mają one ok. 2 lat.
    Ładowarka to UltiPower 24V 2A/4A/8A. Taka, a nie inna, bo po okresie gwarancji chciałam zastąpić nią ładowarkę do nowego wózka. No i mieć zapasową, jakby całkiem np. padła ta nowa.

Naładowałam starszy wózek, ale nieco niepokoją mnie napięcia.
    Ładowarka podczas ładowania pokazała, że napięcie ładowania wynosi nawet 28,8V (czyli chyba prawidłowo), ale po odłączeniu ładowarki na akumulatorach było 26,4V.
    W nowym wózku po rozłączeniu ładowarki było 26,6V.

Czy to nie za mało, skoro w moim nowym wózku "stara" ładowarka wyciągała ok. 27-27,2 V?

Ale czy takie codzienne chyba niewielkie "niedoładowanie" (o ile to jest w ogóle niedoładowanie) może szkodzić akumulatorom, skracać ich żywotność?

Prosze o szybką odpowiedź, od tych, co coś wiedza, bo mogę oddać jeszcze Ultipowera i szukać innej ładowarki.

Jeśli nie ta, to myślę o tej np. http://www.akumulatory-ze...ml#.VNzyPS4vvpU

Chyba że ktoś zna ładowarkę np. 24V 12A do żelowych z odpowiednią wtyczką MIC, 2 PIN-ową? Bo właściwie taka byłaby najodpowiedniejsza.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów