Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INDESIT WIA 102 - wymiana łożysk

jazda z tematem 12 Lut 2015 15:15 3282 6
  • #1 12 Lut 2015 15:15
    jazda z tematem
    Poziom 2  

Wtam !!!
    Chciałbym udzielić informacji dla wszystkich Twardzieli którzy nie boją się samemu naprawić wszystkiego własnymi łapkami a nie w gogle poszukać "specjalisty" a później jak pelikan łykać diagnozę i ponosić koszty - nie warto!!!
    A więc zajechało mi się łożysko w pralce INDESIT WIA 102. Pralka posiada akurat klejony bęben i z założenia jest on do wymiany cały . koszt 450 zł. Nic bardziej mylnego!!!! Łożyska kupicie wszędzie z zimeringiem bez problemu. Komplet - 25 zł. A bęben ciąć i się nie lękać!!! Do tego silikon tóry jest odpory na detergenty i temperaturę i po robocie. Ogólnie wyniosło mnie 48 zł całość. W załączeniu prześlę fotki. W razie pytań służę pomocą!!!!!!!

3 6
  • #2 12 Lut 2015 20:45
    skryn
    Admin grupy AGD

Gratulacje! :)

0
  • #3 23 Lip 2015 11:53
    wirusek70
    Poziom 1  

Jak Pan tego dokonał? Chodzi mi o przecięcie bębna? Jak odkręcić beton?

1
  • #4 23 Lip 2015 12:20
    jasko_1959

Specjalista AGD

wirusek70 napisał:
    Jak Pan tego dokonał? Chodzi mi o przecięcie bębna? Jak odkręcić beton?

A w czym jest problem z odkręceniem przeciwwagi? Klucz 10/13 albo torx i do dzieła

0
  • #5 27 Lip 2015 09:16
    jazda z tematem
    Poziom 2  

Dokładnie klucze nasadkowe 10/13 i działać. Może być troszkę ciężko ale na pewno da się odkręcić. Mnie zmusiły do takiej naprawy ciekawość i niepotrzebne wydawanie kasy na nową pralkę . Dodam, że pralka do dnia dzisiejszego działa a była naprawiana na począdku lutego a mamy 27 lipca i nie ma nic dziwnego jej pracy. Nie można się bać tylko dać sobie troszkę czasu i działać. Jest mało miejsca i napewno jest chwilami nie wygodnie. Jeszcze tylko taka moja rada. Ja przy montażu pod przeciwwagę (betony) dałem zabezpieczenia w postaci podkładek gumowuch z węża ogrodowego sobie porobiłem , sprawiło to że nie ma kontaktu beton - plastyk co bardzo wygłuszyło pracę pralki. Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 27 Lip 2015 09:54
    jasko_1959

Specjalista AGD

jazda z tematem napisał:
    Ja przy montażu pod przeciwwagę (betony) dałem zabezpieczenia w postaci podkładek gumowuch z węża ogrodowego sobie porobiłem , sprawiło to że nie ma kontaktu beton - plastyk co bardzo wygłuszyło pracę pralki. Pozdrawiam

Dobrze przykręcona przeciwwaga nie ma prawa w żaden sposób stukać, więc widocznie była ona odkręcona/poluzowana przed demontażem. Nie trzeba dawać żadnych dodatkowych wyciszeń.

2
  • #7 09 Sie 2015 10:18
    jazda z tematem
    Poziom 2  

jasko_1959 napisał:
    jazda z tematem napisał:
    Ja przy montażu pod przeciwwagę (betony) dałem zabezpieczenia w postaci podkładek gumowuch z węża ogrodowego sobie porobiłem , sprawiło to że nie ma kontaktu beton - plastyk co bardzo wygłuszyło pracę pralki. Pozdrawiam

Dobrze przykręcona przeciwwaga nie ma prawa w żaden sposób stukać, więc widocznie była ona odkręcona/poluzowana przed demontażem. Nie trzeba dawać żadnych dodatkowych wyciszeń.

Niby tak , jednak w moim przypadku gniazda w betonie były na tyle wybite , że nawet po dokręceniu był luz. I właśnie dlatego zrobiłem w/w podkładki. Okazało się również , że beton walił również o bęben i musiałem między bębnem a betonem też położyć kawał gumy co sprawiło , że naprawdę żadne dziwne odgłosy nie dochodzą. Pozdrawiam

0