Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIORA WS 502 As 502 - Nie działa Remote Control

oloelektro 12 Lut 2015 17:44 1743 5
  • #1 12 Lut 2015 17:44
    oloelektro
    Poziom 16  

Witam posiadam wzmacniacz Diora WS 502 i Tuner radiowy AS 502 . podłączone wg schematu w instrukcji tj kable sygnałowe tam gdzie narysowane to tuner i kabel nawet zasilający tuner tam gdzie narysowane . połączenie REMOTE połączone zwykłym remote . z wzmacniacza na remote cały czas jest 5V i teraz pytanie czy opcja Remote działa z panelu wzmacniacza ws 502 czy tylko przełączane Pilotem.? bo nie mam pilota i gdy ręcznie przełączam miedzy tuner a np cd którego nie mam to tuner się nie wyłącza a nie wiem czy powinien czy nie bo nie moge nigdzie tego znaleźć jaka jest zasada działania tego REMOTE CONTROL . PZDR

0 5
  • #2 12 Lut 2015 18:04
    sosarek

Poziom 43  

Odłącz Remote, zostaw podłączone tylko kable sygnałowe i sprawdź, czy podczas zmiany źródła sygnału wzmacniacz się wyłączy (nie powinien tego robić).

0
  • #3 12 Lut 2015 23:36
    oloelektro
    Poziom 16  

Przy odłączonym remote i zmianie sygnału wzmacniacz się nie wyłącza, tzn normalnie jest włączony zmienia wejścia.. Cd phoo itp na ktorych cisza bo nic nie podłączone

0
  • Pomocny post
    #4 13 Lut 2015 07:52
    Polon_us
    Poziom 41  

oloelektro napisał:
    teraz pytanie czy opcja Remote dziala z panelu wzmacniacza ws 502 czy tylko przelaczane Pilotem.?

Wg informacji które można znaleźć w instrukcjach serwisowych zestawu 502 Diory (WS, AS ..) funkcja Remote Control działa tylko z pilotem. Innymi słowy, np. nie można przełączać tunera z panelu wzmacniacza.
    oloelektro napisał:
    z wzmacniacza na remote caly czas jest 5V

Jeśli na obydwu gniazdach (liniach) Remote jest stan 5V (tzw. "stan wysoki" TTL) to oznacza stan nie-zajętości linii przesyłu danych, czyli oczekiwanie na komendę z pilota. Co oznacza, że w przypadku kolegi sprzętu wszystko jest OK.
    Zestaw czeka na komendę z pilota. Którego kolega niestety nie ma.
    Poniżej załączam dwa fragmenty z instrukcji serwisowych - tunera i wzmacniacza.
    Zaznaczyłem na nich fragmenty, na bazie których powstał mój wpis.

DIORA WS 502 As 502 - Nie działa Remote Control DIORA WS 502 As 502 - Nie działa Remote Control

Mam nadzieję, że rozjaśni to co nieco sytuację :_)

1
  • #5 13 Lut 2015 11:25
    sosarek

Poziom 43  

oloelektro napisał:
    Przy odlaczonym remote i zmianie sygnalu wzmaczniacz sie nie wylacza, tzn normalnie jest wlaczony zmienia wejscia.. Cd phoo itp na ktorych cisza bo nic noe podlaczone

Jeśli już to "nic".
    Tuner rozumiem podłączony, źródło odpowiednie wybrane i wszystko gra jak należy?

0
  • #6 13 Lut 2015 17:44
    oloelektro
    Poziom 16  

Tak sosarek, tuner podłączony OK i wszytko działa wiec chyba jest tak jak opisuje "Polon_us" po prostu ta opcja obsługuje tylko pilota . zobaczymy dokupimy ;)

0