Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever Terra 70L - Brick przy wgrywaniu ORYG softu. Nie ładuje, nie włącza się

12 Lut 2015 18:31 1794 14
  • Poziom 12  
    Witam, próbowałem wgrać nowy soft, tak jak to zaleca producent - poprzez kartę SD. Jedynie nie doczytałem, że na karcie ma być TYLKO folder z update.
    Teraz tablet się ani nie ładuje, ani nie chce włączyć.

Wiem, że poprzednie wersje można było odbrickować zwierając nóżkę 8 i 9 ze sobą.
    Co zrobić w przypadku Terra 70 L?
  • Poziom 22  
    Witam
    Poradziłeś sobie z tym szajsem?
    Jak miałeś wgrany późniejszy system, to nie idzie chyba cofnąć do org. softu jak ze sklepu.
    U mnie po rozładowaniu całkowitym, musiałem odlutować baterię i dopiero wgrywać. Pokusiło mnie i wrzuciłem 4.3 wg instrukcji. Tablet się uruchamia, chodzi, ale co chwilę zawiesza się jakaś apka. Grafika nawet w przeglądarce jest kiepskiej jakości, o filmach nie ma mowy, jakby stracił rozdzielczość.
    teraz jak próbuję wrzucić org rom ze strony producenta, to wgrywa, resetuje się i już nie wstaje. Jedynie wstaje jak wgram mu wersję 4.3
    z góry dzięki za odp.
  • Poziom 12  
    Niestety, trup jak był tak nadal jest
  • Poziom 22  
    Spróbuj odlutować baterię na kilka minut.
    przylutuj i teraz spróbuj sformatować kartę SDFormaterem, tylko w opcji zaznacz Erase (overwrite) i w Format size... ON.
    wgraj wg instrukcji na kartę aktualizację (najpierw 4.1) i na wyłączonym tablecie wkładasz SD do czytnika, i podpinasz ładowarkę. Jak nie ruszy to spróbuj z 4.3 tak samo.
    U mnie problem polega na tym, że tylko wgrywa 4.3, zaś jak uda mi się wgrać org ROM (chyba 4.0) to po ponownym uruchamianiu ekran jest ciemny...
  • Poziom 12  
    Tylko mi się już posypał NAND. Jedyna opcja to zgrać z działającego tabletu wsad i wgrać programatorem do mojego.
  • Poziom 22  
    Ja dzisiaj dzwoniłem do Goclevera, czy jest jakaś inna opcja wgrania org ROMU, bo na tym 4.3 non stop mi się zawieszają aplikacje i nie działa grafika tak jak powinna, a oni na to, że mam odesłać im, a oni po gwarancji za 75 zł wgrają go... więc stwierdziłem, i powiedziałem, że od samego początku ten tablet to nie wypał i szajs, bo po całkowitym wyładowaniu baterii pada oprogramowanie.... i że wart jest dla mnie mniej niż zgrzewka piwa, a Pani mi proponuje za 75 zł wgrywanie i do tego jeszcze 60 zł za kuriera w dwie strony... jaja jak berety.

Jaki programator wchodzi w grę i jak go podpiąć
  • Poziom 22  
    wiem, ja go reanimowałem dla córki która ma 3 latka, ale wkurza mnie bo co chwilę zawieszają się apki...
  • Poziom 12  
    bo ma 512 ramu, z czego pół zajęte przez system. Dodaj ramu programem RAMexpander firmy rohesoft.
    Tylko karta sd musi myć szybka. Na chińskiej to się nie uda.
    No i po jakimś czasie karta może umrzeć, bo będzie jechać po niej zapis non stop.
    Daj znać, czy pomogło
  • Poziom 22  
    A jak przeskoczyć grafikę?? to też wina RAMU?
    Kurde muszę odpalić stacje i znowu rozlutować baterię i wgrać 4.3 :/
    ogólnie to ten model to niezły syf.... dobrze że żona dostała go w pracy za friko...
  • Poziom 12  
    Grafiki nie przeskoczysz, nie ma szans
  • Poziom 22  
    Jestem ciekaw co spie** lili w tej aktualizacji, że tak się posypała grafika... a mnie pokusiło żeby tego 4.3 wgrać...

Po zainstalowaniu tej apki od Ciebie, wywala, że została nieoczekiwanie zamknięta - tak jak inne aplikacje...

Wymagane jest rootowanie.
    Zrobiłem Root-a i teraz odpalił program.
  • Poziom 22  
    Witam ponownie.

Wgrałem tą apkę od kolegi. Uruchomiłem i nic nie daje. ciągle wyskakują różne apki, że zostały zatrzymane.
    Nawet Youtube nie odpala, poza tym w przeglądarce jak uruchamiam filmik z YT to o zgrozo.... nic nie widać.
    Nie wiem co jest skopane, że nic nie działa....
  • Poziom 12  
    A na pewno klikałeś SWAP active? Mieliło dość długi czas tworząc plik swapu?
  • Poziom 22  
    Tak, stworzył plik SWAP o rozmiarze 512MB.
    Nie ma co się dziwić szajs jakich mało... to się nadaje tylko dla dziecka 3 letniego.
    Nie zawiesza aplikacji jak wyłącze wi-fi. pewnie wtedy nie loguje się na konto....