Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Frisko - Frisko - Jaki zamiennik?

12 Lut 2015 19:26 921 5
  • Poziom 22  
    Witam Państwa.
    Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale. Znajomy posiada takowy sterownik do solarów:

Frisko - Frisko - Jaki zamiennik? Frisko - Frisko - Jaki zamiennik?

Czy istnieją jakieś zamienniki, tanie dobre, godne polecenia?

Przyznam układ próbowałem naprawić, pierwszy poszedł bezpiecznik później 78L05A elemty wymieniłem i wyświetlacz sie nie ujawnił, na tym moja wiedza się kończy. Zależy mi na kupnie nowego urządzenia.
    Pozdrawiam.
    Maciej.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Są to w miarę standardowe sterowniki. Przy zakupie nowego warto zwrócić uwagę aby miał regulację obrotami pompy.
    np. ST-402N TECH
  • Poziom 13  
    Witam.
    Tak jak przedmówca, polecam TECH-a ST-402N. Kiedyś używałem również COMPIT-ów ale dość często miałem jakieś awarie a TECH-y na razie nie sprawiają problemów.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Nie wiem czy się cena znajomemu spodoba :D 350zł wydać na sterownik w którym tylko raz się go ustawi to trochę przesadna cena. Czy są tańsze sterowniki godne polecenia?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    To jest własnie dobry sterownik w przystępnej cenie.
    Nikt nie proponował Ci Tutaj Hewalexa czy Buderusa za 800-1000zł
    To, że sterownik się raz nastawi to nie argument aby kupić jakiś bubel.
    Kiedyś widziałem układ takiego sterownika za 30zł na allegro. Ale czy Twój kolega będzie zadowolony z takiego...
  • Poziom 13  
    sanatarium napisał:

Czy istnieją jakieś zamienniki, tanie dobre, godne polecenia?

Porady dokładne wg wytycznych które napisałeś...
    A że raz ustawiasz i spokój to chyba zaleta, nie? Nie trzeba czarować z ustawieniami, sam dobiera prędkość obrotową pompy więc nie trzeba się martwić o przepływy.
    No na upartego możesz zastosować termostat różnicowy no ale jak sama nazwa skazuje "termostat"... Z faktycznym sterowaniem tak jak powinno to wyglądać nie ma zbyt wiele wspólnego.