Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Net od Multimedii - zrywa polaczenie modem-router.

12 Lut 2015 19:55 1482 10
  • Poziom 8  
    Witam.
    Ogolny zarys problemu: co 2-3 minuty brak neta. Zrywa polaczenie.
    Opis sceny:
    Net od Multimedii, 30mb, mozliwosc dzielenia lacza na wiele urzadzen, IP publiczne, dynamiczne.

Uzyte modemy od multimedii w trakcie walki: Arris, Cisco
    Uzyte routery moje w trakcie walki: dlink (stary, dzialal), edimax (nowka)

Problem:

Pewnego dnia, zaczal net przerywac, tak w miare w rownych odstepach czasu 2-3 minutowych.

Doszedlem do wniosku, ze moj router dlink co te 2 minuty dostaje jakby nowe polaczenie do modemu arris, w tym czasie jest przerwa w necie na okolo 20-30 sekund. I tak co 2-3 minuty.

Pierwsza mysl - walniety router. Wiec kupiony nowy Edimax. Ta sama sytuacja.

Neta nie zrywa w dwoch przypadkach:

1) gdy wepne laptopa bezposrednio do modemu (automatyczne pobieranie ip ustawione na karcie laptopa) - nie jest to rozwiazanie bo nie moge dzielic neta na smartfony, inne kompy itp.

2) Gdy w routerze (obojetnie czy dlink czy edimax) ustawie ustawienia WAN na sztywno (czyli nie dynamicznie. na piechoke wpisane ip, bramke itp co akurat w tym czasie podaje modem) - nie jest to rozwiazanie, bo mam dynamiczne ip z multimedii wiec musialbym tego routera ze 2 razy dziennie ustawiac, gdy multimedia zmieni mi ip.

W czym problem? Testowalem tez wylaczenie DHCP i na sztywno ustawienie adresow po stronie LAN. Jak widac powyzej, przetestowalem swoje dwa rozne routery i dwa rozne modemy multimedii.

Obserwacja ruchu przez wiresharka nie wykazuje nic podejrzanego. Po prostu co 3 minuty jakby interfejs WAN na routerze ustawia sobie od nowa ustawienia od modemu multimedii (ip modemu sie nie zmienia w tym czasie, po prostu wpisuje sobie na nowo router to samo i stad chwilowa przerwa na podniesienie interfejsow. Obu WAN i LAN bo w trakcie przyjmowania ustawien z modemu routery oba maja tak, ze jakby resetuja oba interfejsy).

Wizyt fachowcow z multimedii mialem 4 juz.

Pierwsza wizyta: pan stwierdzil, ze wina routera dlinka (wiec kupilem mu nowego edimaxa)

Druga wizyta: pan stwierdzil, ze "dziwne to". Wycisnalem wtedy na nim, by zalatwil mi podmianke arrisa na cisco.

Trzecia wizyta: wpadl nowy pan, chwile popatrzyl. Nie znal polecenia ping zeby poobserwowac i mu trzeba bylo pokazac co to robi w cmd :) No ale zapomnial przywiezc cisco wiec wyslalem go by szybciutko przywiozl go.

Czwarta wizyta: pan podlaczyl cisco. efekt ten sam. Nie doszedl do zadnych konkretnych wnioskow. Jedynie stwierdzil, ze moj router jest zombie i sluzy komus do atakow ddos, po czym uciekl wystraszony. Pewnie bal sie ugryzienia zombie :)

Jakies pomysly co z tym zrobic? Moze cos zle robie, moze faktycznie panowie z multimedii maja racje mowiac ze u nich wszystko dobrze. Tylko co, jak juz tyle przetrenowalem?

Oczywiscie tez wykluczylem problem kabli - trenowalem rozne, oryginalne, samorobki. Konfliktu IP tez nie ma - robilem rozne klasy IP z 192.168.x.x oraz 10.x.x.x
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 8  
    Ma ktos jakis pomysl, halo?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 11  
    Witam..
    Moje pytanie jaki ma pan laptop???
    Mam bardzo podobny problem!!!!
    Mój to Asus x 551 ca
  • Poziom 27  
    isillo napisał:
    Ma ktos jakis pomysl, halo?

Czy sprawdzałeś jak się zachowuje sieć tylko na jednym urządzeniu po kolei? Może być tak, że jeden z kompów ma problem z kartą sieciową, jakiś wirus etc. i on powoduje konflikt w sieci. Miałem taki problem i właśnie winny był jeden komputer w sieci, po jego wyeliminowaniu nie było już zrywania.
  • Poziom 11  
    Jeden komputer stacjonarny podpięty kablem, bez problemu, telefony bez problemu, telewizor czy przez kabel czy wi-fi bez problemu....
    Na sprzętach oba nowo postawione win 10 64 bit. W
    W obu Avast.
    Przez kabel oba chodzą idealnie, ale nie po to mi laptop.
    Musi być błąd komunikacji między moim laptopem a tym modemem Cisco, bo gdzie indziej działa bez zarzutów...
    Mają jeszcze modem Arrisa może on będzie działał?
  • Poziom 27  
    Sam przyznajesz, że problem jest z laptopem, więc skupiłbym się na nim i zaczął od instalacji najnowszych sterowników dla WIFI. Jeśli laptopa używasz tylko w domu to skonfiguruj kartę ręcznie i sprawdź pingami czy zrywa połączenie - problem jest z przydzieleniem adresacji z dhcp routera na karcie w laptopie.
  • Poziom 11  
    Ale jak mam gdzie indziej laptop w pracy czy u taty, ani razu nie robił takich rzeczy!!!
    Miałem tak że w czasie remontu mieszkałem 3 miesiące u niego i było dobrze..
    Teraz przeprowadziłem się założyli mi telewizję i Internet od innego dostawcy(Multimedia) i tu się zaczęło!!!
    U taty i w pracy Spidernet,inne modemy więc chyba wina tylko synchronizacji z tym Cisco?
  • Poziom 27  
    Sprawdź najpierw czy net nie zrywa jak ustawisz na sztywno adresację na WIFI laptopa.
  • Poziom 11  
    Podłączyłem router TP-linka jakiś stary i działa i nic nie urywa.
    Miałem ustawione na sztywno Ip ,podane dnsy a i tak nie działał jak powinien miałem duże problemy z połączeniem ......
    Może ten Arris ale czy nie będzie gorzej ...
  • Poziom 11  
    Witam ponownie ...
    Robiłem mnóstwo rzeczy ,ale nie wiem w jaki sposób ale jak wszystko wyłączyłem ,a laptopa podłączyłem przez kabel to chyba coś zapamiętał bo teraz działa przez wi-fi bez problemu .
    Tylko że zauważyłem że jak wyłączam laptopa to wyłącza mi na chwilę internet na innych urządzeniach.
    Nie wiem jak to jest powiązane ale tak się dzieje..
    Najważniejsze że teraz działa u mnie ..
  • Poziom 24  
    W karcie sieciowej wylacz oszczędzanie energi przy bezczynności.