Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Alhambra - 1.9 TDI AFN 110 KM 1999 - prędościomierz się cofa

Montrres 12 Feb 2015 20:23 1137 3
 • #1
  Montrres
  Level 21  
  Witam!
  Kłopot w samochodzie jest taki, że wskazówkę prędkościomierza mam pod zderzakiem. W momencie przekręcenia zapłonu podnosi się ona do zderzaka i tak zostaje. Gdy jadę to od prędkości ok 60-80km/h wskazówka zaczyna się cofać w przeciwną stronę - "jedzie w tył".
  Poza tą anomalią nie widzę innych nieprawidłowości w działaniu: przebieg jest liczony prawidłowo ( całkowity, przebieg dzienny MF1 - ten co się sam kasuje po postoju, przebieg MF2 - ten który kasuje się ręcznie np przy tankowaniu).
  Obroty są wyświetlane prawidłowo. Tempomat jest i działa wzorowo.
  ABS - mam błąd czujnika tylnego prawego - na razie nie wymieniam bo chcę wymienić razem z zaciskiem i klockami za jedną "robotą". Poza tym że ABS nie załącza się przy blokowaniu kół na śliskiej nawierzchni hamulce działają prawidłowo. W testach wychodzi dobrze i załącza pompę i pedał odbija jak należy. Wątpię czy błąd ABS'u tak by mieszał.

  Poczytałem trochę o problemach z licznikami w tych samochodach i coś się mówi o kodowaniu. Z tego co zrozumiałem to coś na zasadzie informowania licznika jak ma działać i jakie ma mieć aktywne funkcje -ABS, tempomat np.
  Jeśli się mylę proszę o poprawę.

  Jeśli chodzi o test z poziomu VAG'a... test poszczególnych wskaźników przechodzi prawidłowo tylko ten nieszczęsny prędkościomierz zachowuje się tak samo.

  Jeśli nie podałem jakichś informacji istotnych to przepraszam i poprawię.
  Dziękuję z góry za okazaną pomoc.
 • Helpful post
  #2
  autoas
  Level 42  
  Oddaj do naprawy, chyba że chcesz tak jeździć, lub wymiana licznika...
 • #3
  Montrres
  Level 21  
  Rozumiem. Łudziłem się że to jednak może być błędne kodowanie albo coś innego po np zmianie przebiegu. Auto mam od nieco ponad 3 miesięcy.
  Tematu na razie nie zamykam. Jak naprawię to dam znać.
  Dziękuje i pozdrawiam!
 • #4
  bajbel
  Level 2  
  Szukam pomocy dlatego bo . To co czytałem na elektrodzie to nikt nie pomógł test licznika ok kable ok impulsator ok kodowanie nie za wiele zmienia .A licznik km/h dalej nie działa zauważyłem że im nisza temperatura tym jest przybliżona prędkość sprawdzałem to nie wersja Szwecka więc nie powinno mieć wpływ temperatura i juz pomysły sie skończyły więc sie pytam morze ma ktoś pomysł podpowiedź co morze być (model rok i silnik ten sam )