Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak usunąć rysy z folii na wyświetlaczu dotykowym?

Mati5610S 12 Lut 2015 21:47 2631 5
  • #1 12 Lut 2015 21:47
    Mati5610S
    Poziom 7  

Ostatnio zrobiły mi się 2 nieduże rysy na folii od wyświetlacza dotykowego. Przeszkadzają one w użytkowaniu telefonu bo powstała z nich tęcza. Folii nie chciałbym wymieniać bo nie dawno ją zakładałem. Czy mógłbym spróbować usunąć te rysy pastą polerską Tempo? Nie zaszkodziłoby to tej folii?

• #2 12 Lut 2015 22:18
    arturavs
    Poziom 36  

Chyba cenowo więcej zapłacisz za pastę ( której zastosowanie do folii jest raczej wątpliwe ), niż za nowy arkusz folii ochronnej.

• #3 12 Lut 2015 22:32
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

A skąd wiadomo czy autor już nie ma tej pasty? Nie wiadomo czy nie dostał jej od kolegi za darmo. Pytanie było inne.

Ja natomiast odpowiem, że nie.

• #4 13 Lut 2015 20:30
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Mati5610S napisał:
    Czy mógłbym spróbować usunąć te rysy pastą polerską Tempo?

Ale na własną odpowiedzialność, taka pasta nie jest przeznaczona do tego typu zadań. [logiczną odpowiedzią jest, że NIE!]

• #5 13 Maj 2015 15:53
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

Proponuje zainteresować się tematem regeneracji płyt CD, zasada ta sama.
    W każdym razie z pastą nic z tego nie będzie.

• #6 13 Maj 2015 16:10
    c4r0
    Poziom 36  

Pasta polerska do folii raczej się nie nada, a poza tym żeby pozbyć się rysy przez polerowanie trzeba by zetrzeć tyle materiału żeby cała folia zrównała się z głębokością rysy. Pomysł wydaje się dość szalony. Poza tym folia ochronna do tego właśnie służy, żeby po zarysowaniu ją wymienić. Taka folia dużo łatwiej i szybciej się rysuje, niż niechroniony wyświetlacz. Jak jesteś tak bardzo przywiązany do tej folii to może następnym razem załóż folię ochronną na folię ochronną? ...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME