Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy Note 3 jako zewnętrzny rejestrator audio

savoy79 12 Feb 2015 22:49 1770 5
    savoy79
    Level 9  
    Witam Forumowiczów...
    Interesuje mnie temat zastosowania smartfona jako zewnętrznego rejestratora audio przez wyjście słuchawkowe. Nie wiem jak to ugryźć ??? a mianowicie... do tej pory aby nagrać dźwięk np. z mixera na scenie używałem gniazda TO HOST z mixera do USB laptopa + program CEP 2. Teraz chciałbym użyć do nagrywania smartfonu. Moje pytanie jak to zrobić ??? Zobaczyłem kilka filmów na YT ale żaden nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi. Może można kupić jakiś adapter audio lub przejściówkę czy coś podobnego aby móc się podpiąć pod mixer przez np. złącze cinch lub jack.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.
    OlekMTG
    Level 34  
    Możesz jaśniej opisać o co dokładnie Ci chodzi? Chesz użyć smartfona jako mikrofonu? to raczej słaby pomysł bo jakość nagrywanego dźwięku będzie pozostawiać sporo do życzenia - mikrofony stosowane w telefonach to nie jest szczyt techniki. Jeśli się jednak uprzesz to zwykły kabelek jack-jack i podłączysz telefon do mixera, do tego odpowiednia aplikacja nagrywająca dźwięk i od razu puszczająca go przez wyjście słuchawkowe (zakładam że mixer posiada line-in).
    savoy79
    Level 9  
    ... już wyjaśniam. Chciałbym aby smartfon działał jako nagrywarka tj; tak jak pisałem w mixerze jest wyjście TO HOST, które tworzy na PC swoją kartę dźwiękową zmieniasz ustawienia na audio mixera i nagrywałem sobie za pomocą programu CEP2. Teraz chciałbym się obyć bez laptopa i zrobić to samo za pomocą np: wyjścia z mixera LINE OUT lub REC OUTPUT za pomocą cinch a gniazd z telefonu użyć jako swoiste LINE IN aby z mixera sygnał wpadał do telefonu i za pomocą niego oraz aplikacji z APP Store do nagrywania osobiście używam TAPE MACHINE posiada osobne ustawienie źródła dźwięku i chciałbym móc wykorzystać go jako recorder moich wypocin. O to mi chodzi. jak to zrobić ewentualnie wykonać taki przewód lub kupić. Na internecie coś tłumaczą, że trzeba zaopatrzyć się w jack 3,5 z trzema obejmkami (GND, MIC, audio prawy, audio lewy) spójrzcie na film z YT

savoy79
    Level 9  
    Tomku... Ale nadal spełnia to tylko fukncję zwykłego DYKTAFONU nagrywającego jako mikrofon po sygnale z zewnątrz a nie po lini z wyjścia audio LINE IN. To co podałeś taką funkcję spełnia wbudowany dyktafon w telefonie. Przeczytaj uważnie czego szukam.
    Dziękuję za zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam.
    OlekMTG
    Level 34  
    Może być i 3-pin, byle rozkład podłączeń się zgadzał, wystarczy poszukać. Mam w domu prosty mikrofonik Esperanzy (taki do podłączenia do pc/laptopa) i działa bez problemu ze smartfonem.
    Później podłączasz pod złącze jack, następnie musisz ściągnąć aplikację z marketu, która nagrywa dżwięk tak jak przy kręceniu video ale bez obrazu - na pewno jest tego sporo,kiedys interesowałem się tym tematem ale nie pamiętam żadnych konkretnych nazw.
    Poszukaj sobie tutaj:

https://www.google.pl/#q=android+recorder+external+mic

Pamiętaj tylko że muszisz mieć w mikserze analogowe wyjście dżwięku (mixer będzie 'virtualnym' mikrofonem).