Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobry tablet z GPS, 3G, 10" oraz dobrą rozdzielczością w przystępnej cenie

12 Feb 2015 23:28 2487 12
  • Level 11  
    Witam
    poszukuję tableta który by miał

w miarę wydajny procek,
    2Gb ramu
    dobry wyświetlacz (fajnie w okolicach fhd) około 10 cali
    GPS, 3G, slot na karte

znalazłem
    KIANO INTELECT 10 3G (500-600 używka) procek pozostawia wiele do życzenia
    TECLAST X98 Air 3G dużo lepszy cena >1k za drogi

czy polecicie coś lepszego od kiano ale tańsze niż 1000zł
    albo co i w jakiej cenie jest godne uwagi.
  • Moderator of Programming
    Ten TECLAST X98 Air 3G 9.7" Retina Screen Android 4.4 Intel Atom Z3736F 2GB 32GB 3G Tablet Phone możesz kupi za ok £144 : Link + przesyłka.
    na 100% wyjdzie poniżej 1000 zł.

Z tym, że ja sugerowałbym raczej tego : TECLAST X98 Air 3G 9.7" Dual OS Z3736F 2GB 32GB Tablet Phone za £152 : Link.
    Ten sam sprzęt, ale masz dodatkowo możliwość używania zarówno Androida jak i Windows 8.1 na tym samym tablecie.
    Niezaprzeczalny plus a tylko £8 (ok. 40zł) różnicy.
  • Level 11  
    Miałem go już kupic i wpadł mi w oko podobny i się wacham który kupić.

Teclast X98 Air 3G Dual Boot
    Teclast T98 4G LTE

Ten pierwszy ma win i androida, a ten drugi chyba lepszy procesor i glonass, ale nie wiem którego wybrać i czy coś jeszcze je różni. Pomóżcie
    No niby fajna sprawa z tym 4G, ale...
    1. Cena jest sporo wyższa.
    2. Procesor w tym tablecie jest dużo, dużo gorszy.
    3. Sprawdź czy Twój nadawca działa w jednym z tych pasm LTE : FDD-LTE B1, FDD-LTE B3, FDD-LTE B7, FDD-LTE B17, TDD-LTE B38~41 - jeżeli nie, to i tak z LTE nie podziałasz.
  • Level 16  
    Mając takie duże fundusze raczej nie kupowałbym tabletów takich marek jak ten Kiano . Lepiej jest zainwestować w coś lepszej marki.
    Świetny jest ten Asus:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/7894021 o przekatnej ekranu 10 cali. Oferuje 4 g , dobrą pamięć 2 gb oraz matrycę Full Hd.
  • Level 11  
    Może powinienem zapytać od razu jaki dostanę najlepszy tablet tak do 1000zł. Albo jaki byście sobie kupili za tą kwotę. Dużo przeglądam i czytam ale daleko mi do waszego obeznania :)
    Jedna to wydatek na dłuższy czas i dlatego tak drążę co kupić. :)
  • Level 9  
    Mam tego Teclast x98 3g Dual Boot. Nie wiem czego chcieć więcej? Szybki Android, niezły windows. Gratis office 360 na rok. Net 3g działa szybko, WIFI też i z dobrym zasięgiem, do tego GPS, modem 3g, LTE to niezdrowa podnieta, wg niepotrzebna. Rodzielczość retiny, nieźle to wygląda choć mnie to akurat nie podnieca FHD by wystarczyło. W tej cenie nie ma chyba porównania z niczym. Kupiłem przez Aliexpress wyszło poniżej 800 zł z przesyłką i połówką VAT (bo 50 % ceny). Paczka przyszła w 3 dni (DHL). Śmiało polecam.
  • Level 11  
    To go biorę tylko okazuje się, że mają tam święto i trochę się opóźni wysyłka.
    Czyli ile ostatecznie zapłaciłeś + vat i cło? Chinczyk napisał połowę ceny co zapłaciłeś faktycznie u niego?
    Na ali stoi około 226$ czyli około 830zł. Urząd celny mi napisze ile mam zapłacić czy sam mam coś robić.
    ginger109 wrote:
    Urząd celny mi napisze ile mam zapłacić czy sam mam coś robić.

DHL/UPS ci napisze, ze nie wyda Ci przesyłki, puki nie dopłacisz.
  • Level 9  
    ginger109 wrote:
    To go biorę tylko okazuje się, że mają tam święto i trochę się opóźni wysyłka.
    Czyli ile ostatecznie zapłaciłeś + vat i cło? Chinczyk napisał połowę ceny co zapłaciłeś faktycznie u niego?
    Na ali stoi około 226$ czyli około 830zł. Urząd celny mi napisze ile mam zapłacić czy sam mam coś robić.

Zapłaciłem mniej bo była promocja plus jeszcze można było kupić za 1 centa zniżkę na 10 $. Wyszło z przesyłką (DHL ok. 25 $ ok 208$). Chińczyk zadeklarował poniżej 100$ i od tej stówy mi policzyli VAT. Wyszło za VAT jakieś 70- 80 zł płatne na miejscu kurierowi. Co do tabletu. w kilku miejscach po spolszczeniu Windowsa zostają krzaczki ale mi nie przeszkadzają, więc i nie staram się bardziej. W Andku część aplikacji da się wywalić część nie- te drugie wywaliłem na jakiś dalszy ekran.
    I jak działa?
    Android, to wiadomo, ale jak działa ten Windows?
    Aplikacje normalnie się instalują?
    Ile miejsca po spolszczeniu pozostało na dysku?
  • Level 9  
    Spolszczenie wiele nie zajmuje. To się robi z poziomu panelu sterowania, wczoraj je poprawiłem i już krzaczki w ogóle nie rażą. (Wcześniej były na ekranie powitalnym ale to się zmienia na polski i jest git.) Windows działa w porządku, w gry jakieś wymagające nie gram, instaluje się wszystko normalnie. Zakupiłem kartę 64 GB i jak dla mnie wystarcza (ponoć 128 GB też chodzą). Dokupiłem do tego klawiaturę i mysz BT i działa jak laptop- bez lagów, bez problemów. Pod Androidem też działa choć tam póki co nie mam polskich liter ale coś pewnie trzeba dograć. Czasem widzę że jeden pendrive nie działa pod Androidem a działa pod Win (pen usb 3.0). te 32 Gb na pokładzie dzielą się na pół z Androidem. Tej karty micro SD Android nie widzi- może to da się zmienić ale mi to pasuje. Dla mnie podstawowym systemem jest Windows.
  • Level 11  
    Kupiłem teclast x98 air 3g dual boot 32gb.
    Jestem zadowolony.
    Oba systemy dziłają sprawnie chodź na androidzie jakby dłużej bateria trzymała. Ale ogólnie długo trzyma.
    Na androidzie działa Aero2 na windowsie nie bo nie ma opcji zmiany APN, bądź jej nie znalazłem.
    Pojemność wystarczająca dla zwykłego śmiertelnika choć 64GB mogło by się przydać ja wsadziłem karte 32GB i się mieszcze.
    Windows 7,5GB wolnego z 14,2GB (zainstalowane google, vlc player, office w windowsie był)
    Android słabiej 6,7GB całkowita, wolne 1,4GB zinstalowana automapa 4,5GB aplikacje 639MB.