Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 3405w - Blokada po wymianie tonera

13 Lut 2015 00:54 2262 6
  • Poziom 2  
    Witam!

Posiadam drukarkę Samsung SCX-3405W. Nadszedł czas na pierwszą wymianę tonera, ze względu na fakt iż wydruk zaczął paskować. Kupiłem na allegro toner firmy Black Point 101s, który miał być kompatybilny z tą drukarką. Po jego włożeniu dioda "toner" świeci na stałe na pomarańczowo, natomiast dioda status na stałe na czerwono. W alertach drukarki wyświetla się następująca informacja:
    "Ważność: Krytyczne
    Kod stanu: 9
    Opis: The machine has detected either a missing or incompatible Black Toner. User intervention is required to ensure that a compatible type of Black Toner has been properly inserted into The machine. Printing is not available.
    Poziom trudności: Przeszkolono"

Po wyszarpaniu (dosłownie - zablokował się z jednej strony) nowego tonera, założyłem z powrotem stary, który do tej pory działał, jednak nic to nie zmienia. Dioda status na czerwono i drukarka go nie wykrywa.

Czy jeśli kupię teraz nowy oryginalny toner drukarka się odblokuje czy jest już zablokowana "na amen"? Trochę szkoda mi 200zł na eksperyment i wolałbym mieć pewność. Pierwszy raz spotykam się, żeby drukarka się zablokowała po samym zainstalowaniu nowego tonera...

Przeszukałem archiwum lecz nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi. Rzuciły mi się w oczy jakieś fix'y lecz tak naprawdę drukuję bardzo mało i pluję sobie w brodę, że pożałowałem na oryginał i mam teraz kłopot, ale myślałem że jeśli kupię "firmowy" zamiennik a nie jakiegoś chińczyka to będzie ok... Mogę go odżałować i po prostu kupić nowy oryginał, jeśli będę mieć pewność, że drukarka "ożyje" :)

Czy to normalne, że nawet po włożeniu starego tonera dioda nadal świeci na czerwono? Czy może uszkodziłem coś przy dość siłowym wyciąganiu tego zamiennika?

W innym temacie, ktoś wspominał o metodzie wydruku informacji o drukarce metodą z wciskaniem "+" ""+ "Stop" "-" "-" "Stop" "Stop", ale nawet wtedy drukarka nie startuje z drukiem.

Firmware w drukarce mam najnowszy - wgrywałem ok 2 tyg temu, ze względu na problemy z drukowaniem przez wifi, które ustąpiły, ale długo się nie nacieszyłem... :)

Dziękuję za wszelkie sugestie,
    Maciek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 26  
    Opiszę na swoim przykładzie, też mam samsunga laser tylko inny model z zmianą zasypki bo nawet nie toner kupiłem reset chip w formie firmware, tak że wszystkie tonery są na 100% niby pełne. Spróbuj sprawdzić na znanym serwisie aukcyjnym czy nie mają takiego reseta. Ja kupowałem go za chyba 10zł a całkowicie wymienia firmware na nowy z tego co wiem. Możesz się tych sprzedawców popytać z tego co wiem mają dużą wiedzę na ten temat. Nigdy więcej oryginałów :)
  • Poziom 21  
    Prylok napisał:
    Witam!

Posiadam drkarkę Samsung SCX-3405W. Nadszedł czas na pierwszą wymianę tonera, ze względu na fakt iż wydruk zaczął paskować. Kupiłem na allegro toner firmy Black Point 101s, który miał być kompatybilny z tą drukarką. Po jego włożeniu dioda "toner" świeci na stałe na pomarańczowo, natomiast dioda status na stałe na czerwono. W alertach drukarki wyświetla się następująca informacja:
    "Ważność: Krytyczne
    Kod stanu: 9
    Opis: The machine has detected either a missing or incompatible Black Toner. User intervention is required to ensure that a compatible type of Black Toner has been properly inserted into The machine. Printing is not available.
    Poziom trudności: Przeszkolono"

Po wyszarpaniu (dosłownie - zablokował się z jednej strony) nowego tonera, założyłem z powrotem stary, który do tej pory działał, jednak nic to nie zmienia. Dioda status na czerwono i drukarka go nie wykrywa.

Czy jeśli kupię teraz nowy oryginalny toner drukarka się odblokuje czy jest już zablokowana "na amen"? Trochę szkoda mi 200zł na eksperyment i wolałbym mieć pewność. Pierwszy raz spotykam się, żeby drukarka się zablokowała po samym zainstalowaniu nowego tonera...

Przeszukałem archiwum lecz nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi. Rzuciły mi się w oczy jakieś fix'y lecz tak naprawdę drukuję bardzo mało i pluję sobie w brodę, że pożałowałem na oryginał i mam teraz kłopot, ale myślałem że jeśli kupię "firmowy" zamiennik a nie jakiegoś chińczyka to będzie ok... Mogę go odżałować i po prostu kupić nowy oryginał, jeśli będę mieć pewność, że drukarka "ożyje" :)

Czy to normalne, że nawet po włożeniu starego tonera dioda nadal świeci na czerwono? Czy może uszkodziłem coś przy dość siłowym wyciąganiu tego zamiennika?

W innym temacie, ktoś wspominał o metodzie wydruku informacji o drukarce metodą z wciskaniem "+" ""+ "Stop" "-" "-" "Stop" "Stop", ale nawet wtedy drukarka nie startuje z drukiem.

Firmware w drukarce mam najnowszy - wgrywałem ok 2 tyg temu, ze względu na problemy z drukowaniem przez wifi, które ustąpiły, ale długo się nie nacieszyłem... :)

Dziękuję za wszelkie sugestie,
    Maciek

Witam, jesli pan drukarka zuaktulizowal na najnowsze firmmoware, to fix jusz pan niewgra, bo na najnowse firmoware fxiu niema i niebendzi, rada taka zdac drukarka do serwisu! popytas czy w serwise mogu programotorem ponizic firmoware, wtenczas mozno wgrac fix, bo pana blond byl taki ze pan zuaktulizowal firmoware na najnowsze.
  • Poziom 2  
    Tak naprawdę chodzi mi głownie o to czy jeśli kupię oryginał, to drukarka zacznie ponownie działać poprawnie. Nie zależy mi już na zamiennikach czy też regeneracji tonerów. Drukuje tak mało, że raz na jakiś czas mogę po prostu kupić oryginalny toner.

Moje pytanie brzmi czy zamiennik faktycznie zablokował drukarkę na amen (co byłoby jakąś paranoją) czy po kupnie nowego oryginalnego tonera będzie ponownie działać?

Musiałem wgrać najnowszy firmware, gdyż miałem ciągłe problemy z drukiem przez wifi na starym.

Pozdrawiam
  • Moderator
    Prylok napisał:
    Czy może uszkodziłem coś przy dość siłowym wyciąganiu tego zamiennika?
    To trzeba sprawdzić przed podjęciem decyzji o zakupie nowego tonera.
  • Poziom 21  
    Prylok napisał:
    Tak naprawdę chodzi mi głownie o to czy jeśli kupię oryginał, to drukarka zacznie ponownie działać poprawnie. Nie zależy mi już na zamiennikach czy też regeneracji tonerów. Drukuje tak mało, że raz na jakiś czas mogę po prostu kupić oryginalny toner.

Moje pytanie brzmi czy zamiennik faktycznie zablokował drukarkę na amen (co byłoby jakąś paranoją) czy po kupnie nowego oryginalnego tonera będzie ponownie działać?

Musiałem wgrać najnowszy firmware, gdyż miałem ciągłe problemy z drukiem przez wifi na starym.

Pozdrawiam

zmenik drukarki niemozy zablkowac na amen:), mam pytanie dla pana czy zmiana firmoware na najnowsze czy momoglo panu z wi fi?
  • Poziom 2  
    zmenik drukarki niemozy zablkowac na amen:)

To dobra wiadomość :)

, mam pytanie dla pana czy zmiana firmoware na najnowsze czy momoglo panu z wi fi?[/quote]

Zdecydowanie. Jak ręką odjął.