Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plc - Program w języku LD na podstawie załączonego schematu.

13 Lut 2015 14:57 1110 10
  • Poziom 6  
    Witam! Jestem uczniem technikum i dopiero wchodzę w programowanie sterownikòw PLC. Znam podstawy, ale z programowaniem jest ròżnie. W czerwcu będę mial egzamin z kwalifikacji i tam będzie właśnie programowanie. W ramach przygotowania chciałbym sobie przerobić informator. Czy ktoś mògłby napisać mi program w języku LD na podstawie schematu ktòry tutaj zamieściłem? Z gòry dziękuje. Schemat jest prosty. Ale program do PLC już zapewne trudniejszy ;-) Plc - Program w języku LD na podstawie załączonego schematu. [/u][/quote]
  • Poziom 39  
    Ten schemat to jest praktycznie program w LD.
    pawlo392 napisał:
    Znam podstawy,

Jeżeli znasz podstawy to sobie poradzisz bo ten schemat i wynikający z niego program to właśnie podstawy.
  • Poziom 6  
    dedito napisał:

Jeżeli znasz podstawy to sobie poradzisz bo ten schemat i wynikający z niego program to właśnie podstawy.

Jeśli bym był pewien jak to zrobić, to raczej bym tutaj nie pisał.
  • Poziom 39  
    To zacznij od tych podstaw. Napisz program, który po prostu załącza stycznik bez żadnych warunków, blokad etc.
    Bardziej podstawowego programu nie idzie chyba wymyślić.
    Potem zajmiesz się dodawaniem warunków do załączenia etc.
  • Poziom 6  
    Doskonale Cię rozumiem. Jednak ja nie mam pewności czy to jest dobrze. Mogę sobie jedynie na kartce narysować i tyle, a nie wiem czy akurat to co narysuje będzie miało sensu. Od razu mówię, że program Codeys nie jest przyjazny. StepWin7 jest ok, ale mało dostępny.
  • Poziom 39  
    To narysuj to co umiesz i zweryfikujemy czy jest dobrze.
    pawlo392 napisał:
    Od razu mówię, że program Codeys nie jest przyjazny. StepWin7 jest ok, ale mało dostępny.
    Jaki program w takim razie używasz?
  • Poziom 6  
    Rzecz w tym że żadnego. W szkole pracujemy na StepWin7. Kiedyś ktoś polecił mi Codeys. Ale tak jak mòwie nie jest on przyjazny.
  • Poziom 39  
    pawlo392 napisał:
    Rzecz w tym że żadnego.
    Jak w takim razie chcesz napisać ten program?
  • Poziom 6  
    sugaj21 napisał:
    to nic innego jak zwykłe styczniki z podtrzymaniem blokujące się wzajemnie pozdrawiam

Dodano po 15 [minuty]:

[url=https://obrazki.elektroda.pl/4834003900_1423924364.jpg]Plc - Program w języku LD na podstawie załączonego schematu.[/]

O to mi właśnie chodziło. Dziękuję. Ja po prostu chciałem wiedzieć jak taki program ma wyglądać. A napisze go w tym szkole, tam będę ćwiczył.