Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o sprawdzenie Smart dysku

13 Lut 2015 16:42 1002 24
  • Poziom 6  
    witam kupiłem nowy dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM WD5000AAKX problem polega na odczytaniu smart crystal disk info nie widzi tego dysku,hd tune widzi dysk w zakładce healt pusto,to samo tyczy sie do viktori.Może ktoś mi pomoże.Próbowałem wszystkich programów żaden nie chce pokazać smart ?
    Znalazłem jeden program który pokazał Smart Proszę o sprawdzenie Smart dysku Proszę o sprawdzenie Smart dysku Proszę o sprawdzenie Smart dysku

Z dyskiem zaczynają dziać się problemy przy starcie i przy wyłączeniu komputera tak jakby głośniej zachodzi,zażęzi
  • Poziom 6  
    kolego dysk kupiłem jako nowy podobnież miał to być leżak magazynowy.Koleś kręcił od początku czekałem 2 tygodnie potem przyszedł i od samego początku mi się nie podobało ,że przy starcie i przy gaszeniu żezi.Smart niczym nie mogłem sprawdzić everest pokazał coś.Dodam że w biose mam przełączone Smart.Napisałem do gościa on twierdzi ,że wszystko było w porzątku dysk sprawdzany przed wysyłką hd tune

Ile ma przepracowanych godzin?
    oprócz parametru 01 jest coś jeszcze z nim?

A jakimś innym niż MHDD
    nie mam napędu cd i dyskietki

Dodano po 2 [minuty]:

Dysk nie kosztował tak tanio czyli kosztował mnie 162zł i myślałem ,że jest nowy.
  • Poziom 43  
    Zrób SMART z crystal disk info.
  • Poziom 6  
    crystal disk info nie znajduję wogóle tego dysku znajduje ale stary dysk pod ide.Tutaj ten gościu coś pokombinował z tym dyskiem,hd tune znajduje ale nie pokazuje temperatury i health mogę zrobić error scan i benchmark.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Leżak magazynowy ponad 15000h przepracowane? Dysk nie jest w dobrym stanie, bo ma kłopoty z głowicami, atrybuty 01, C6, C8. Nawet jak był sprawny, to musiałby wtedy ucierpieć podczas transportu. Szkoda, że nie ma SMART przed wysyłką.
  • Poziom 6  
    mam go 4 dni 15000h to nie wiem jak bym wykręcił

Odeśle dysk gościowi i zwrot kasy.
    Czym mam usunąć dane,partycje system?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    warex123 napisał:
    Czym mam usunąć dane,partycje system?

Jak wyzerujesz dysk, to nikt nie odczyta już danych w żaden sposób.
  • Poziom 6  
    A nie stracę gwarancji,koleś nawet paragonu nie dał tylko kartę gwarancyjną.

Dodano po 35 [sekundy]:

Mógł byś mi powiedzieć jak się wyzerowuje dysk jakim programem
  • Poziom 43  
    Scern jaki zamieściłeś ze SMART-em informuje o, 450 włączeniach dysku i o przepracowanych 15tys. godzin. Dlatego poprosiłem o wyniki z innego programu.
    Skoro CDI nie odczytuje dysku, to spróbuj http://www.hdsentinel.com/
    Gwarancja producenta skończyła się 31.10.2014. SMART można też sprawdzić jeszcze za pomocą HDDScan, ale jeśli SMART będzie różny, to też świadczy o problemach z dyskiem. Wyzerować dysk można np. za pomocą Vivarda, MHDD, ddrescue, czy nawet nadpisać losowymi danymi w HDDScan.
    SMART bez zmian prawie. Wzrosła między innymi liczba godzin pracy o 1.
  • Poziom 6  
    A te programy odpala się w bios czy w windowsie.Bo nie mam dyskietek ani napędu
  • Poziom 43  
    warex123 napisał:

kolego dysk kupiłem jako nowy podobnież miał to być leżak magazynowy

Tak jak już pisałem dysk przepracował ponad 15 tys. godzin.
    MHDD można uruchomić z pendrive.
  • Poziom 6  
    a program DMDE GUI ver. beta8
  • Poziom 6  
    witam nie chc e zakładać nowych postów dysk został wymieniony tylko znowu nie mogę wejść w smart tylko w everest i hard disk sentinel pokazuje odczyt smart,temperatura na poziomie 35 C Proszę o sprawdzenie Smart dysku Proszę o sprawdzenie Smart dysku Proszę o sprawdzenie Smart dysku
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dysk jest ok.
  • Poziom 6  
    możesz powiedzieć coś więcej jest nowy czy jakaś używka?
    Wg SMART pracował 16 godzin. Dla pewności możesz mu zrobić skan powierzchni.
  • Poziom 2  
    Panowie, również nie chcę zakładać nowego tematu. Podejrzewam, że pada mi dysk, ale potrzebuję opinii kogoś oblatanego. Ogólnie komputer zamula znacznie nawet po formacie.

HDTune:

SMART:
  • Poziom 43  
    borkos1234 napisał:
    również nie chcę zakładać nowego tematu

I błąd, powinieneś założyć własny temat.
    Dysk ma problemy z mechaniką, co po tylu doznanych wstrząsach jest nie dziwne.
    Zrób skan powierzchni dysku w MHDD.
  • Poziom 2  
    Ehh, z tym MHDD więcej zachodu jest widzę, ogarnę za moment. Ale ogólnie jak to się prezentuje na pierwszy rzut oka? Dysk do wymiany raczej? I gdzie tam odczytałeś, że dysk miał wstrząsy?