Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka łańcuchowa elektryczna Makita, Stihl, husqvarna czy bosch ?

13 Lut 2015 18:32 18858 22
  • Poziom 12  
    Witam,
    właśnie kupuję pilarkę łańcuchową elektryczną do cięcia drewna co sezon dla potrzeb własnych. Marki, które mnie najbardziej zainteresowały to Makita, Stihl, Husqvarna, Bosch. Nigdy nie miałem elektrycznej pilarki dlatego jestem zielony w tym temacie i nie wiem, która firma jest najlepsza z tych, które wymieniłem. Zależy mi na jakości. Posiada ktoś pilarkę elektryczną z jednej z firm, które wymieniłem i może się o niej wypowiedzieć? Ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi ? Mile widziane opinie serwisantów/sprzedawców i użytkowników.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 19  
    Polecam makitę, jest bezawaryjna. Możesz śmiało brać oba modele. W dodatku do makity są najtańsze części zamienne.
  • Poziom 33  
    Mój brat ma Boscha elektrycznego i nie narzeka już kilka lat.Ja też ją nie raz użytkowałem.Jest dobra.
  • Poziom 12  
    Czyli z tego wychodzi, że Makita czy Bosch nie odstaje od husqvarny czy stihla jakością tyle, że makita ma tani serwis, niższą cenę samej pilarki co jest dużym plusem i większy wybór od boscha. Na razie faworytem jest makita dzięki za pomoc. Jeżeli ktoś ma coś do dodania bardzo proszę jeszcze nie zdecydowałem ostatecznie każda opinie mile widziana :)
  • Poziom 19  
    Makita jest lepsza od boscha i pozostałych marek. Tamte pilarki są robione pod amatorów, a makita wypuszcza ten sprzętz myślą o profesjonalistach, np. cieślach. Szczególnie można polecić drożsy model z wzdłużnym silnikiem. Makita ma w ofercie dwa modele jeden z silnikiem poprzecznym, a drugi z wzdłużnym. Ta druga jest wygodniejsza, ale też droższa.
  • Poziom 33  
    Ja znowu mam stihla ale na benzynkę i też mi długo hula.
  • Poziom 12  
    Też mam 2 Stihle spalinowe duży i mały 22 lata chodziła mała i gaźnik się urwał z kawałkiem cylindra i nic nie można było zrobić to kupiłem nową. Jeszcze 1 pytanie odnośnie makity elektrycznej wybrać model z silnikiem ustawionym prostopadle do prowadnicy
    czy równolegle ?
    Przekłada to się jakoś na trwałość czy inne parametry ?
  • Poziom 33  
    U mnie rozleciał się tłumik na kawałki.Nie dało się robić , głośno było i parzyło w ręke.
  • Poziom 23  
    Witam. Silnik umieszczony wzdłużnie to ponoć lepsze wyważenie pilarki i bardziej komfortowa praca. Gdy ja kupowałem wybrałem Makitę UC3530AP.
  • Poziom 19  
    Jeżeli masz kase to bierz z silnikiem ustawionym wzdłużnie.
  • Poziom 33  
    Ciekawy jestem ile jest droższa wzdłużna od poprzecznej.?
  • Poziom 12  
    ~150-250 zł zależy od modelu i gdzie kupujesz
  • Poziom 33  
    To jest fajna sprawa.Nie pali benzyny tylko z używa prąd , więc powinna wyjść taniej w eksploatacji. :|
  • Poziom 12  
    Wychodzi taniej, przyjemniej się pracuje (nie ma tego hałasu i można go elastyczniej używać, nie trzeba odpalać. Tyle, że jest przewodowa i uzależniona od źródła prądu więc tylko do pracy na miejscu). Nie wiem jak z trwałością bo to będzie moja 1 pilarka elektryczna ale na pewno taniej wyjdzie naprawa elektrycznej (z tego co wychodzi szczególnie makity no i jest pewność, że części zamienne są dostępne nawet po gwarancji).
  • Poziom 33  
    Ale będzie jeszcze potrzebny olej do smarowania łańcucha.Chyba że w nowych typach wymyślili coś innego.
  • Poziom 19  
    Nie wymyślili niczego innego. Każda pilarka potrzebuje oleju do smarowania łańcucha i prowadnicy.
  • Poziom 39  
    Jakiś czas temu miałem podobny dylemat i nie zamierzałem wydawać 500-800 zł tylko 330...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2854974.html#14381451
    Po przecięcio kilku kubików drewna uważam , ze watro. Mocny sprzet, model od kilku lat na rynku, dobra prowadnica. Szybsza od konkurencji,( 16m/s) cena porównywalnej makity to 2x tyle. Na pewno przy zastosowaniach zawodowych warto kupic makitę,( a raczej spalinówkę) bo pewnie będzie trwalsza, ale do sporadycznego użytku (2 x w roku) einhell chyba jest dobrym wyborem.
    Dzwoniłem do serwisu einhell'a i pytałem o opinie nowszych modeli z wzdłużnym silnikiem, ale nie mieli zdania, za krótko na rynku.
  • Poziom 19  
    andrzej lukaszewicz napisał:
    cena porównywalnej makity to 2x tyle.

NIE, całe 110 zł więcej
  • Poziom 39  
    Na pewno 2200W i 15,5 m/s ? Chyba 1800W np. UC 4020 13,3m/s. Bo mocniejsze makity ( UC 4050) chodzą po 600 zł wzwyż.
  • Poziom 12  
    @andrzej lukaszewicz jeżeli chodzi o pilarkę żeby co roku ciąć drewno wg mnie lepiej jest kupić profesjonalny sprzęt w końcu to nie jest maszyna, która leży kilka lat nieużywana i jest tylko "na wszelki wypadek" jak np wiertarka co chcesz sobie obrazek powiesić. W tym przypadku jest ona używana i swoje robi. Takiego einhella po kilku sezonach może braknąć a makite masz zdecydowanie na dłużej nie mówiąc już o komforcie pracy :) Jak pisałem wyżej miałem 2 stihle dużą i małą 22 lata (stare stihle porządny sprzęt) no i w końcu mała padła (duża jeszcze szaleje), nawet profesjonalny sprzęt przy użytkowaniu domowym się kończy.

Dodano po 8 [minuty]:

Narazie wybór padł na makite ale nie zamykam tematu dopóki nie kupie :)
  • Poziom 19  
    @andrzej lukaszewicz Ciekaw jestem czy te parametry które podajesz dla tego einhela są prawdziwe, bo wiesz sam chyba dobrze, że chińczycy potrafią napisać wszystko. Ja jednak będę nadal obstawał przy tym, że odpowiednikiem w ofercie makity dla twojego einhela jest uc 4020. Zastanów się co zrobisz jak ci się coś zepsuje, np pompka oleju, gdzie znajdziesz serwis, gdzie kupisz części w szczególności po wycofaniu tego modelu ze sprzedaży. W przypadku makity nie ma tych problemów.

@Thunder55 Pochwalam twój tok rozumowania. Jak wydać to raz a porządnie. Jedynym wyjątkiem są sprzęty które kupuje się na jedną maksymalnie dwie roboty, wtedy czasem warto rozważyć zakup chińszczyzny.
  • Poziom 39  
    Ja jestem za markowymi narzedziami i sam posiadam młoty makity, metabo, dewalta, milwaukee, bo tym duzo pracuję, ale chciałem coś kupic do sporadycznej pracy inie nie dla mnie do końca ( nie ja płaciłem). Mogłem kupic NAC-a lu inneg o chińczyka za 200 zł (z plastikowymi przekadniami) i też by działało, więc kupiłem jedna z mocniejszych z metalową przekłądną ( niby niefirmowych, ale seria RED nie jest taka ostatnia w einhellu- dotyczy to tez innych narzędzi).
    Niestety tańsze makity tez maja plastikowe przekładnie i to tez zadecydowało o wyborze einhella. Mocniejsze zablokowanie łańcucha i pilarka ląduje w serwisie.
    Ciąłem kiedyś krótko makita 1800W kika lat temu i szału nie było, byc może łańcuch był w kiepskim stanie. Ten einhell naprawde tnie bardzo wydajnie więc jestem zadowolony stosunkiem jakość cena. Serwis jest w Polsce i cześci tez dostepne- sprzawadzałem przed zakupem. Nie miałbym tez talkiej pewności, że za iles lat wszystko dokupisz do makity, a jeśli nawet bedzie dostepne, to nie będzie Cie na ta część stać- częsta polityka cześci zamiennych w wycofanych modelach- lepiej kupic nowszy model.
  • Moderator Elektrotechnika
    andrzej lukaszewicz napisał:

Niestety tańsze makity tez maja plastikowe przekładnie i to tez zadecydowało o wyborze einhella. Mocniejsze zablokowanie łańcucha i pilarka ląduje w serwisie.
    Ciąłem kiedyś krótko makita 1800W kika lat temu i szału nie było, byc może łańcuch był w kiepskim stanie. Ten einhell naprawde tnie bardzo wydajnie więc jestem zadowolony stosunkiem jakość cena. Serwis jest w Polsce i cześci tez dostepne- sprzawadzałem przed zakupem. Nie miałbym tez talkiej pewności, że za iles lat wszystko dokupisz do makity, a jeśli nawet bedzie dostepne, to nie będzie Cie na ta część stać- częsta polityka cześci zamiennych w wycofanych modelach- lepiej kupic nowszy model.

Przy mocniejszym zablokowaniu łańcucha wystarczy pomyśleć co może stać się z zębnikiem wirnika i która część tańsza ( oczywiście jakość części markowych a chińczyków nie do porównania).
    Jeśli chodzi o serwis Einhella to porozmawiamy jak będziesz potrzebował części bo na tel. niby niema problemów ( ten kto serwisuje elektronarzędzia to wie ) a części do markowych narzędzi masz bez problemów bardzo długo.
    Jeśli chodzi o porównania to jak popracujesz einhellem i Makitą UC4020 to zobaczysz różnicę o której pisze zdenek_zdenek.
    Moim zdaniem Makita to najlepszy wybór ( zwłaszcza że kontynuuje doświadczenie firmy Dolmar )