Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 46PFL4908H/12 - Podłączenie soundbara LG 5540 do tv Philips.

blazehare 13 Lut 2015 19:16 1965 1
 • #1 13 Lut 2015 19:16
  blazehare
  Poziom 15  

  Witam.
  Od kilku dni walczę z prawidłowym podłączeniem Soundbara LG 5540 do telewizora Philips 46pfl4908h/12. Zakupiłem ten zestaw, ponieważ bardzo fajnie grał w sklepie.
  Jednak jest trochę zgrzytów w kompatybilności tych marek.
  Po pierwsze podłączyłem do soundbara (SB), tuner cyfrowego Polsatu (CP) przez Hdmi do 1 portu Hdmi gdzie jest obsługiwane ARC.
  Kabel mam Hdmi z Ethernetem i przy wyborze źródeł jest LG soundbar, jednak sam soundbar się nie włącza razem z TV od początku. Muszę zawsze wejść w źródła i wybrać soundbar, ale tu zaczyna się najgorsze, bo soundbar wtedy włącza się i wyłącza, włącza i wyłącza, i tak w kółko, dopóki nie wcisnę na pilocie SB przycisku power.

  Dodam, że mam uruchomione w tv takie funkcje jak:
  -HDMI1 - ARC WŁ.
  -GŁOŚNIKI TV > EASYLINK
  -USTAWIENIA OGÓLNE > EASYLINK > WŁ.
  PILOT EASYLINK > WŁ.
  PIXELPLUS LINK > WŁ.
  AUTOMATYCZNE WYŁĄCZANIE URZĄDZEŃ > WŁ.

  Jak obrócę przewody hdmi, tzn na in w SB podepnę tv, a na out w SB podepnę tuner sat, to SB się włącza i wyłącza razem z tv, ale nie ma obrazu ani dźwięku. Tzn. funkcjonalnie działa prawidłowo, tylko bez obrazu.

  Natomiast podłączyłem jeszcze playstation3 optycznym przewodem do SB, a gdy włączam konsole, to SB przełącza się na opical, a obraz znika i wyświetla się brak sygnału, ale sądzę że to normalne, ponieważ teraz musze pilotem zmienić na hdmi2, chociaż słyszałem ze konsola też potrafi sterować ARC i przełączyć tv na port hdmi gdzie jest konsola,tylko chyba musiałbym mieć ją na hdmi1, a tam wole mieć soundbar.
  Gdy wyłączam konsole, niestety soundbar się nie wyłącza ani nie przełącza, ale nie będę wymagał zbyt wiele. Wyłączy się soundbar, jak wyłącze telewizor. Po kilku sekundach od wyłączenia konsoli, na wyświetlaczu SB pokazuje się napis ACR. Zmieniam wtedy źródło w tv na LG soundbar i na soundbarze na Hdmi in.

  Chciałbym, żeby soundbar się włączył razem z TV, nie wiem czy ten tv jest tak oporny, czy coś jeszcze jest nie tak? Kabli Hdmi z Ethernetem próbowałem dwóch i to samo. Może niedrogie kable, ale specjalnie właśnie z opcją Ethernet celowałem.

  0 1
 • #2 14 Lut 2015 11:45
  blazehare
  Poziom 15  

  Ok. Działa.
  Dla potomnych. Soundbar podłączamy do hdmi1 telewizora.
  Tuner podłączamy do hdmi2 lub hdmi3 telewizora.
  Ja podłączyłem pod hdmi3 ponieważ na 2 mam ps3, która z kolei światłowodem jest podłączona do soundbara.
  Wejście "hdmi in" w soundbarze zostawiłem wolne. Może kiedyś coś tam podłącze, będzie możliwość na soundbarze zmienić wówczas źródło na "hdmi in". Czyli w sumie zbyt dużo urządzeń nie możemy podłączyć, jednak większości ta ilość powinna wystarczyć.
  Dodatkowo napotkałem i rozwiązałem kolejny problem.
  Otóż sparowany smartfon przez bt dostał aktualizacje i po niej nie potrafił się połączyc z soundbarem.
  Należy wówczas zmienić nazwę urządzenia. Inaczej będzie komunikat na smartfonie: zły pin lub złe hasło.
  Pozdrawiam.

  0