Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja antenowa - Problem z sygnałem tv

13 Lut 2015 19:18 1017 6
 • Poziom 9  
  Mam problem z sygnałem tv cyfrowej. Miałem zainstalowaną antene szerokopasmową i przez parę lat nie miałem żadnego problemu z sygnałem, który był na poziomie 90% nawet po rozdzieleniu na 3 TV. Około miesiąca temu sygnał spadł do 40 i zaczeła sie pikseloza. Wymieniłem przedwzmacniacz z anteny na nowy ale to nic nie dało. Kupiłem więc nową antenę kierunkową OPTICUM ax900 z filtrem LTE i symetryzotorem. Do nadajnika około 40 km. Zakupiłem więc wzmacniacz liniowy wz22, podłączyłem zasilacz regulowany przed rozdzielaczem i za wzmacniaczem. Zastosowałem separator. I niestety sygnał spadł do 0.
  rodzaj wzmacniacza

  Instalacja antenowa - Problem z sygnałem tv

  Co może byc problemem. Proszę o sugestie.
 • Poziom 36  
  Przerwa na kablu? Weź to rozrysuj bo z tego opisu to nic nie wynika. Rozgałęźnik jest między zasilaczem a wzmacniaczem?
 • Poziom 16  
  Zasilacz masz cały czas ten sam ? Może to on padł i od początku robi Ci burdel.
 • Poziom 9  
  Instalacja antenowa - Problem z sygnałem tv

  Dodano po 8 [minuty]:

  Rozgałęźnik jest po wzmacniaczu i po zasilaczu. Podłączyłem jeden Tv bezposrednio jeszcze przed rozdzielacz i niestety sygnał 0. Zasilacz sprawdzany miernikiem i daje napięcie od 0 do 13V. Mam wątpliwości co do wzmacniacza ponieważ w jego instrukcji pisze ze jest dedykowany do anten z przedwzmacniaczami a ja mam antenę z symetryzatorem. Natomiast na stronie sprzedawcy pisze ze można go stosowac do anten z symetryzatorem.
 • Poziom 43  
  Sprawdź napięcie czy wychodzi z niego do anteny.
 • Poziom 9  
  Napięcie na antenę jest podawane. Problemem okazał się separator. Okazało się że scieżka była przerwana na płytce. Wymieniłem na inny. Wzmacniacz nieznacznie pomógł. Siła sygnału wzrosła o 15-20 tak do 75-80 w zależności od mux-u. Wzmacniacz okazuje sie być bardzo czuły na napięcie. Lekkie drgnięcie potencjometrem zasilacza powoduje spadki sygnału nawet o 10. Wzmacniacz dałem przed rozdzielaczem, zasilacz też.
  Generalnie temat raczej do zamknięcia. Dzięki.