Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja antenowa - Problem z sygnałem tv

lutek107 13 Lut 2015 19:18 906 6
  • #1 13 Lut 2015 19:18
    lutek107
    Poziom 8  

Mam problem z sygnałem tv cyfrowej. Miałem zainstalowaną antene szerokopasmową i przez parę lat nie miałem żadnego problemu z sygnałem, który był na poziomie 90% nawet po rozdzieleniu na 3 TV. Około miesiąca temu sygnał spadł do 40 i zaczeła sie pikseloza. Wymieniłem przedwzmacniacz z anteny na nowy ale to nic nie dało. Kupiłem więc nową antenę kierunkową OPTICUM ax900 z filtrem LTE i symetryzotorem. Do nadajnika około 40 km. Zakupiłem więc wzmacniacz liniowy wz22, podłączyłem zasilacz regulowany przed rozdzielaczem i za wzmacniaczem. Zastosowałem separator. I niestety sygnał spadł do 0.
    rodzaj wzmacniacza

Co może byc problemem. Proszę o sugestie.

0 6
  • #2 13 Lut 2015 19:26
    andpol 33
    Poziom 35  

Przerwa na kablu? Weź to rozrysuj bo z tego opisu to nic nie wynika. Rozgałęźnik jest między zasilaczem a wzmacniaczem?

0
  • #3 13 Lut 2015 20:36
    jeremiw1
    Poziom 16  

Zasilacz masz cały czas ten sam ? Może to on padł i od początku robi Ci burdel.

0
  • #5 14 Lut 2015 08:53
    lutek107
    Poziom 8  

Dodano po 8 [minuty]:

Rozgałęźnik jest po wzmacniaczu i po zasilaczu. Podłączyłem jeden Tv bezposrednio jeszcze przed rozdzielacz i niestety sygnał 0. Zasilacz sprawdzany miernikiem i daje napięcie od 0 do 13V. Mam wątpliwości co do wzmacniacza ponieważ w jego instrukcji pisze ze jest dedykowany do anten z przedwzmacniaczami a ja mam antenę z symetryzatorem. Natomiast na stronie sprzedawcy pisze ze można go stosowac do anten z symetryzatorem.

0
  • #6 14 Lut 2015 10:33
    LeDy
    Poziom 43  

Sprawdź napięcie czy wychodzi z niego do anteny.

0
  • #7 16 Lut 2015 07:51
    lutek107
    Poziom 8  

Napięcie na antenę jest podawane. Problemem okazał się separator. Okazało się że scieżka była przerwana na płytce. Wymieniłem na inny. Wzmacniacz nieznacznie pomógł. Siła sygnału wzrosła o 15-20 tak do 75-80 w zależności od mux-u. Wzmacniacz okazuje sie być bardzo czuły na napięcie. Lekkie drgnięcie potencjometrem zasilacza powoduje spadki sygnału nawet o 10. Wzmacniacz dałem przed rozdzielaczem, zasilacz też.
    Generalnie temat raczej do zamknięcia. Dzięki.

0
  Szukaj w 5mln produktów