Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2.8 dti 1998r -Przeróbka licznika tacho na cywil

13 Lut 2015 19:28 2469 1
  • Poziom 2  
    Jestem szczęśliwym nabywcą renault master 1998r z tacho, jednakże postanowiłem wywalić tacho bo i tak nie wskazywał prędkości jak również dystansu przebytej drogi (walnięty impulsator).
    Po wymianie impulsatora i odcięciu wtyk od tacho, okazało się, że 32 kable mają te same oznaczenie "4274" co najgorsze około 12 zielonych i 14 białych.
    Po zakupie licznika okazało się, że licznik ma 4 kości (wcześniej były 3) więc udałem się do serwisu po schematy, jednakże dostałem tylko na dwie kości.
    Posiadam kilka pytań odnośnie instalacji:
    1. Czy ktoś posiada schemat licznika RENAULT MASTER na cztery kości ??
    2. Żeby osoba która się trochę orientuje przeanalizowała poniższe zdania czy się mylę:
    -licznik ( położyć się pod samochód, odpiąć kość od impulsatora i znaleźć u góry kabelek czy kabelki ?? z schematu od 2 kości-owego wskazuje, że wchodzą dwa ja sądzę, że jeden sygnałowy czy się mylę ??)
    - poziom paliwa (zanotować V na kablach zalać 30 litrów i patrzeć gdzie wzrośnie ??)
    - temperatura płynu (zanotować V na kablach odpalić samochód żeby się nagrzał i patrzeć gdzie wzrośnie ??)
    - czujnik płynu hamulcowego (wyciągnąć strzykawką płyn i t.c.w)
    - i co najgorsze szyna can jak zlokalizować je kable pod licznikiem.??
    - resztę czujników zlokalizowałem zwykłym miernikiem analizując gdzie pojawia się napięcie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Poradziłeś sobie z tematem bo mam to samo?