Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór rezystora do układu LED

pakus 13 Lut 2015 20:39 1656 9
  • #1 13 Lut 2015 20:39
    pakus
    Poziom 8  

Witam,
    muszę zmienić pobór prądu w moich ledach W5W aby oszukać system canbus.

Potrzebuję zmienić pobór prądu tak aby ledy pobierały 0,18A przy 12V.
    Obecne pobierają 0,13A i czasami się wyłączają, więc są zapewne na pograniczu prądu jakim steruje system canbus.

Dobór rezystora do układu LED

Chciałbym wymienić rezystor SMD na jakiś większy aby układ pobierał ok 0,18A
    Myślę że tego 300Ω powinienem wymienić, pytanie tylko jakim rezystorem powinienem go zastąpić?

Z góry dzięki za pomoc.

0 9
  • #2 13 Lut 2015 20:49
    goldi74
    Poziom 43  

301 to 300Ω. Powinna pomóc wymiana na 270Ω lub 240Ω.

0
  • #3 13 Lut 2015 20:51
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Nie rozumiem ludzi, co pakują ledy z rezystorem jak pobór prądu ten sam...
    Wsadź rezystor ok 50Ω co najmniej 2W, pomóż mu jakimś chłodzeniem.

0
  • #4 13 Lut 2015 21:37
    pakus
    Poziom 8  

Jeżeli masz taki bajer jak sprawdzanie stanu zimnego a chcesz mieć barwę jak w xenonach to tylko ledy na to pozwolą.
    Ja nie montuję ledów aby zaoszczędzić tylko aby uzyskać barwę 6000.

Nie wiem dlaczego wydawało mi się że powinienem go wymienić na większy a nie na mniejszy.
    Wcześniejsze ledy były bez radiatora, niestety ale nie upcham w klosz radiatora a nie chcę przerabiać instalacji.

Więc mogę spróbować wymienić na coś co będzie pobierać ciut mniej prądu aniżeli te 0,18A a nie montować chłodzenia bo nie ma na to niestety miejsca.

0
  • #5 13 Lut 2015 23:04
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Mam taki bajer i testowalismy z chłopakami ledy. Na forum peugeota o tym poczytasz. Efekt mizerny. Na yt wpisz LED CREE USA PEUGEOT 407 i znajdziesz mój filmik.

0
  • #6 14 Lut 2015 08:13
    pakus
    Poziom 8  

Co jest mizerne? Barwa i moc światła?
    Ledy stosuję od 3 lat i bardzo ładnie się prezentują.

Cree posiadam jako światło cofania ale nie o tym tutaj mowa.
    Nie zaciągam tutaj rady czy montować ledy lub jakie, więc posty tego typu nie mają sensu.

0
  • #7 14 Lut 2015 14:18
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Ja Ci nie pisze czy to zgodne z prawem czy nie bo mnie to nie interesuje. Chciałem Ci podać przykład. Lecz domyślam się teraz, że chodzi Ci o led dla wstecznego...
    Aby oszukać komputer musisz dobrać taki rezystorek aby moc łącznie z ledem odpowiadała mocy oryginalnej żarówki.

0
  • #8 14 Lut 2015 21:34
    pakus
    Poziom 8  

Wszystkie światła które mogą wpływać na innych użytkowników drogi mam z pełną homologacją, więc posiadam oryginalne xenony i palniki z homologacją a nie jakieś chińskie badziewia, bo liczę się z innymi użytkownikami drogi.

Wiem że muszę dobrać rezystor bo o to pytałem w temacie?
    Nie wiem ile pobiera zwykła W5W ale wystarczy że mój led będzie pobierał ~0,18A.

Odpowiedź na pytanie dostałem już wyżej, tylko nadal nie rozumiem dlaczego muszę włożyć mniejszy rezystor bo byłem pewny że większy.

1
  • #9 14 Lut 2015 22:04
    goldi74
    Poziom 43  

pakus napisał:
    Odpowiedź na pytanie dostałem już wyżej, tylko nadal nie rozumiem dlaczego muszę włożyć mniejszy rezystor bo byłem pewny że większy.

Zgodnie z prawem Ohma czym mniejsza rezystancja tym większy prąd płynie w obwodzie. I odwrotnie.

0
  • #10 14 Lut 2015 22:07
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Odpowiedź kryje się w żarówce. Chodzi o niewykrywanie uszkodzonej żarówki kiedy jest ona wyłączona.

0