Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AWT 5088/3 - nie wylewa wody

Chris391 14 Lut 2015 01:30 708 8
  • #1 14 Lut 2015 01:30
    Chris391
    Poziom 8  

Witam, pralka pierze normalnie, pobiera wodę, dochodzi do momentu wirowania, następnie słychać głośną pracę pralki (tak nie było) jakąś chwile, następnie pralka staje i nic, woda zostaje w bębnie... Trochę poczytałem, rozkręciłem, zdjąłem wąż który wychodzi z dolnej części bębna do pompki, albo hydrostatu? Tu proszę mnie poprawić :) Był kompletnie zapchany, wyczyściłem założyłem, ale dalej to samo. Jest jeszcze coś, co można przeczyścić? Czy pompka jest spalona, zepsuta? Ale tak jak piszę, pralka podczas próby wypuszczania wody zaczyna głośno chodzić, czy to jest oznaka właśnie zepsutej pompki?

0 8
  • #2 15 Lut 2015 11:46
    stiff12
    Poziom 19  

Najpierw odkręć filtr pralki który znajduje się po prawej stronie u dołu (przeważnie) i wyczyść go zaglądając do środka. Tam mogą być różne drobiazgi np.monety, wsuwki do włosów itp. Sprawdź czy obraca się w środku śmigiełko w pomoce.

0
  • #3 15 Lut 2015 11:48
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Może w filtrze jakaś spinka blokuje skrzydełka pompki. U mnie w mastercook tak było. Usunąłem intruza i było ok. O dziwo silniczek pompki nie spalił się

0
  • #4 15 Lut 2015 15:57
    MDD
    Poziom 26  

Z precyzuj usterkę. Przy wirowaniu. A co z płukaniem.

0
  • #5 15 Lut 2015 16:40
    Chris391
    Poziom 8  

Pierze normalnie do momentu wirowania kiedy ma wypompować wodę, wtedy zaczyna buczeć (nie wiem jak inaczej to nazwać) i po jakimś czasie wyłącza się, nie wiruje, a woda zostaje w bębnie. Do filtra zaglądałem i czyściłem na samym początku ten wiatraczek w głębi obkręca się pod palcem bez oporów. W tym wężu od bębna do pompki znalazłem jakieś coś i piłeczkę wielkości pingponga więc jeżeli jakiśkolwiek przepływ był to minimalny, chyba że dalej się coś zapchało, myślałem że naprawa będzie prostsza, na pralkach się nie znam tyle co czyszczenie...

0
  • Pomocny post
    #6 15 Lut 2015 16:54
    MDD
    Poziom 26  

Przy ''buczeniu'' zmierz napięcie na pompce. Jak jest to pompka do wymiany.

0
  • #7 18 Lut 2015 20:17
    stiff12
    Poziom 19  

Mnie to wygląda na zapchany układ hydrostatu. To on odpowiada za przełączenie na wylewanie wody i następnie wirowanie.

0
  • Pomocny post
    #8 18 Lut 2015 20:44
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

stiff12 napisał:
    Mnie to wygląda na zapchany układ hydrostatu.
    Proszę nie pisać bzdur.
    MDD napisał:
    Przy ''buczeniu'' zmierz napięcie na pompce. Jak jest to pompka do wymiany.
    Dokładnie tak.

1
  • #9 28 Lut 2015 06:56
    Chris391
    Poziom 8  

Witam ponownie, w pralce siedziała pompka odpływowa, po wymianie wszystko działa, dziękuje za pomoc temat do zamknięcia.

0