Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 fl 2002 Oświetlenie Kabiny nie działa tylko gdy sie drzwi otwiera

14 Lut 2015 10:37 2178 12
  • Poziom 6  
    Witam przeszukalem juz forum i nic nie znalazlem co by pasowalo do mojego problemu poniewaz u mnie nie dziala automatyczne oswietlenie wnetrza gdy otworze samochod pilotem badz drzwi od samochodu oraz po zgaszeniu samochodu a jak sam przelacze jakas lampke to dziala oswietlenie progow dziala komputer widzi gdy sie otworzy drzwi ale to oswietlenie automatyczne nie chce sie uruchomic wszystkie inne funkcje samochodu dzialaja takie jak lusterka szyby szyber rozebralem ten przelacznik w podsufitce i tam niby prad dochodzi a jednak cos go boli bezpieczniki wszystkie sa ok
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Next141 napisał:
    Witam przeszukalem juz forum i nic nie znalazlem co by pasowalo do mojego problemu poniewaz u mnie nie dziala automatyczne oswietlenie wnetrza gdy otworze samochod pilotem badz drzwi od samochodu oraz po zgaszeniu samochodu a jak sam przelacze jakas lampke to dziala oswietlenie progow dziala komputer widzi gdy sie otworzy drzwi ale to oswietlenie automatyczne nie chce sie uruchomic wszystkie inne funkcje samochodu dzialaja takie jak lusterka szyby szyber rozebralem ten przelacznik w podsufitce i tam niby prad dochodzi a jednak cos go boli bezpieczniki wszystkie sa ok

Sam nie mam wielkiego doświadczenia, ale pasek w zamkach ma zamontowane mikroswitch'e. Tutaj chyba należy szukać przyczyny.
    P.S. Odwiedź stronę http://forum.vw-passat.pl/ Tam też znajdziesz ogrom wiadomości.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Cytat:
    tam niby prad dochodzi a jednak cos go boli

Niby dochodzi?
    Rozwiń co i jak mierzyłeś. W tych samochodach odwieczny problem to pływający komfort pod nogami kierowcy.
  • Poziom 6  
    armus tak wiem ale gdyby byl on popsuty to by mi komputer nie pokazywal otwartyc drzwi no i lampki w drzwiach by nie swiecily a to wszystko dziala oprocz tych swiatel w podsufitce

Dodano po 11 [minuty]:

no nie mam sprzetu do sprawdzania i sprawdzalem metodami takimi troche nie konwencjonalnymi i do tej lampki nad lusterkiem wstecznym ida 3 kable jak sie zmostkuje 1 i 3 to sie zapalaja swiatla w kabinie 1 z 2 iskrzy a 2 z 3 brak reakcji probowalem spr wiazke kabli ta co sie znajduje na dole po lewej stronie tak jakby w slupku tuz obok sprzegla ale jak zobaczylem ile jest tam kabli to sobie odpuscilem a wole sam sprobowac to naprawic niz dawac bez potrzeby samochod do elektryka zeby wzial bog wie ile kasy za cos co moze sam bym byl w stanie zrobic w kazdym wczesniejszym samochodzie jak mialem jakies problemy z elektryka to sam przewaznie to naprawialem ale tu to jakas masakra jest z tymi kablami
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Next141 napisał:
    po lewej stronie tak jakby w slupku tuz obok sprzegla ale jak zobaczylem ile jest tam kabli to sobie odpuscilem a wole sam sprobowac to naprawic niz dawac bez potrzeby samochod do elektryka zeby wzial bog wie ile kasy za cos co moze sam bym byl w stanie zrobic

Zaprowadź ten samochód do elektryka, bo jak zajrzysz głębiej pod dywan pod nogami kierowcy i zobaczysz zgnite połączenia i masę kabli to się lewą nogą przeżegnasz.

Jak byś miał choć trochę pojęcia, ogarnął byś temat, w takim wypadku jednak, nie ma sensu udzielać dalej pomocy, bo i tak temat już na samym wstępie cię przerósł, pamiętaj też, że każdy musi zarobić, Ty masz pracę za którą kupiłeś auto, zostaw pieniądze u tych którzy poświęcili część życia na naukę i robią to dobrze.

Dodano po 4 [minuty]:

armus napisał:
    Sam nie mam wielkiego doświadczenia, ale pasek w zamkach ma zamontowane mikroswitch'e. Tutaj chyba należy szukać przyczyny.

Nie mam pojęcia, nie zabieram głosu.

Jeśli micro switch jest uszkodzony to skąd informacja na desce o drzwiach i zapalające się oświetlenie drzwi?

Dodano po 1 [minuty]:

Next141 napisał:
    ida 3 kable jak sie zmostkuje 1 i 3 to sie zapalaja swiatla w kabinie 1 z 2 iskrzy a 2 z 3 brak reakcji

W taki właśnie sposób, iskierkami, możesz narobić sobie kłopotu.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Może to zbyt trywialne, ale ja proponuję najpierw zajrzeć do instrukcji obsługi tego autka. Nie zawsze nawet taka funkcja jest włączana w sposób prosty lub intuicyjny.
  • Poziom 6  
    domex32 nie kazdy wszystko wie od razu i wole sie rozeznac co to moze byc a jak bym nie czul sie na silach ze jestem w stanie to zrobic to bym tego sie nie podejmowal bo skoro "czujnik" informujacy o otwartej masce bylem w stanie sam zrobic i problem z zasilaniem w tylnych drzwiach to i z tym powinienem sobie dac rade ale potrzebuje nakierowania a nie tak jak w innych tematach ze pol samochodu trzeba spr zeby dojsc do problemu a tu jest prblem z automatycznym wlaczaniem sie oswietlenia w kabinie

Dodano po 3 [minuty]:

oswietlenie w kabinie jest zabezpieczone 3 bezpiecznikami wiec sie nie martie a sprawdzajac prubowka to stykajac przewod nr 2 to zarowka w probniku sie zapala w robiac to z 3 to zarowka sie rzazy i oswitlenie w kabinie tak sam przewod 1 brak reakcji

Dodano po 2 [minuty]:

oczywiscie jak ktos nie wie to jeden koniec probnika byl podlaczony do masy
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Next141 napisał:
    rozebralem ten przelacznik w podsufitce i tam niby prad dochodzi
    Prąd ma tam być na stałe. Masą jest to sterowane z modułu komfortu pod nogami kierowcy.Czyli otwieramy drzwi mikroswitch podaje masę do sterownika w drzwiach kierowcy z tamtąd sygnał leci po can do modułu komfortu i ten wystawia masę która załącza lampkę. Tak to działa.
  • Poziom 6  
    To czyli wychodzi na to ze u mnie jest cos nie tak z masa skoro normalnie lampki dzialaja ale automat ich nie zalacza

Dodano po 2 [minuty]:

Tylko ciekawi mnie w ktorym miejscu moglby byc problem skoro komputer w samochodzie widzi otwarte drzwi a tylko lampki w kabinie pasazerskiej sie nie pala bo te w drzwiach swieca normalnie
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    No i właśnie w tym miejscu, zaglądamy pod dywan kierowcy do modułu komfortu, bo to moduł steruje oświetleniem wewnętrznym...
  • Poziom 6  
    No niestety bede musial zrobienie tego odlozyc na inny termin bo na chwile obecna nie mam kiedy bo w pracy musze zostawac na nadogodziny
  • Poziom 6  
    a w jaki sposob najlatwiej jest sciagnac ta listwe plastikowa co jest na progu??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wystarczy.3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    3.1.16. Zabronione jest publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.