Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Teka IR641 czy można zamienić pole?

mecedo 14 Lut 2015 12:26 903 7
  • #1 14 Lut 2015 12:26
    mecedo
    Poziom 9  

Mam problem z największym polem grzewczym w płycie Teka IR641. Po postawieniu garnka nie zaczyna się jego podgrzewanie, tylko cały czas słychać tykanie przekaźnika. Widać, że czujnik jest ok, bo wykrywa garnek, ale nie może wystartować. Po rozebraniu płyty zauważyłem że w sekcji zasilającej wybuchł kondensator MKP 1.5uF 275V. Wymieniłem go, ale dalej jest to samo.

Chciałbym sprawdzić czy to sterowanie, czy pole grzewcze. Ale nie mam pewności czy mogę podłączyć pod zasilanie tego największego pola, inne, mniejsze pole by sprawdzić czy grzanie wystartuje?

Ktoś się orientuje czy można tak postąpić?

Bo mniejszego pola pod zasilanie z większego zakładam, że nie można podłączyć.

0 7
  • Pomocny post
    #2 14 Lut 2015 20:37
    andrzej1959
    Specjalista AGD

W indukcjach Teka po wymianie pola grzejnego ,trzeba płytę skonfigurować.

0
  • #3 14 Lut 2015 22:17
    mecedo
    Poziom 9  

Elektronika widzi że to inne pole? Sczytuje sobie jakiś numer seryjny że to zauważa?

0
  • Pomocny post
    #4 15 Lut 2015 09:54
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

mecedo napisał:
    Po rozebraniu płyty zauważyłem że w sekcji zasilającej wybuchł kondensator MKP 1.5uF 275V. Wymieniłem go,
    Zdjęcia, bo na tym nie koniec.
    mecedo napisał:
    Elektronika widzi że to inne pole?
    Tak.

0
  • #5 15 Lut 2015 10:08
    Jacek79
    spec od auto-elektro

a w jaki sposób rozpoznaje że to inne pole?

0
  • #6 15 Lut 2015 22:54
    mecedo
    Poziom 9  

Pole jest podłączone dwoma grubymi kablami i jedną dwużyłową wtyczką. Grube kable zasilają pole, a ta wtyczka z dwoma cienkimi kabelkami to chyba od czujnika obecności garnka? Nie sądzę by nimi płynęły jakieś inne informacje.

Problem jest z polem podłączonym tam gdzie jest czerwony trójkąt. Widać w okolicach, jak wybuchający kondensator nad tym złączem (niebieskie to już wymienione) przysmalił okolice.

Górny moduł z zasilaniem raczej jest ok po wymianie kondensatora, bo on zasila lewą i prawą sekcję z dwoma polami każda. Co ciekawe, jak był uszkodzony kondensator, to drugie pole z lewej sekcji mimo tego normalnie działało.

Jak dzwoniłem do serwisu to powiedzieli że to pole grzewcze do wymiany.

Teka IR641 czy można zamienić pole? Teka IR641 czy można zamienić pole?

0
  • #7 16 Lut 2015 10:35
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

mecedo napisał:
    Jak dzwoniłem do serwisu to powiedzieli że to pole grzewcze do wymiany.
    Bo myśleli prawdopodobnie tak jak ja że to jest inna wersja płyty, taka w której każdy induktor( pole grzewcze) ma osobną elektronikę. Za mało danych podałeś i stąd zamieszanie, w Twojej się nie konfiguruje. Były by zdjęcia wnętrzności na początku , nie było by zbędnego pisania.
    mecedo napisał:
    a ta wtyczka z dwoma cienkimi kabelkami to chyba od czujnika obecności garnka?
    To jest czujnik temperatury pola indukcyjnego i żadnej innej funkcji nie posiada. Obecność gara wykrywa przekładnik prądowy CT2(u Ciebie nie widać bo jest zalany napis ) Po zdjęciach widać że dostał łukiem elektrycznym i uszkodzenie poszło na płytę DCN-226. Ciężki przypadek będziesz miał do naprawy.

0
  • #8 29 Sie 2015 13:04
    mecedo
    Poziom 9  

W końcu znalazłem w dobrej cenie całą elektronikę:)

0