Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

maszyna do szycia Łucznik 451 - nie wraca do ściegu prostego

14 Feb 2015 12:51 1149 4
 • Level 2  
  dźwignia na pozycji zero ale maszyna nadal szyje ściegiem zygzakowatym
 • Level 32  
  Witam.
  Odkręciła się śrubka mocująca dźwignię do mechanizmu.
  Naprawa; zdjąć górną pokrywę , znaleźć śrubkę, zlokalizować dźwignię i ramię mechanizmu z nagwintowanym otworem, ustawić w jednym ze skrajnych położeń i razem skręcić (otwory w dźwigni i mechanizmie mają się pokrywać. Powodzenia.
 • Level 2  
  niestety, sprawdziłam, dźwignia jest przykręcona do ramienia nawet 2 śrubkami Zmiana położenia dźwigni powoduje zmianę położenia " klocka", ale podczas pracy maszyny zakres ruchu mechanizmu jest taki sam przy położeniu 0 i 5
 • Level 32  
  Nad mechanizmem jest łącznik z igielnicą czy on się porusza , klocek winien być w osi wałka na ściegu prostym, wtedy łącznik nie powinien się poruszać. Możesz poluzować mniejszą śrubę na dźwigni i tak przestawiać ją żeby uzyskać prosty ścieg.

  Dodano po 32 [minuty]:

  Poczytaj ten temat:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2245633.html
 • Level 2  
  zmiana położenia mniejszej śruby nic nie daje. Wydaje mi się, że właśnie ten łącznik nie powinien się poruszać w położeniu 0 czyli ścieg prosty, a porusza się tak samo przy każdym położeniu

  Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

  Naprawiłam, okazało się,że pomogło naoliwienie powierzchni styku prowadnicy klocka i dźwigni B. Dziękuję za poświęcenie mi czasu w sobotni walentynkowy wieczór :)