Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilenie pastucha elektrycznego

14 Lut 2015 17:04 1602 6
  • Poziom 7  
    Witam Serdecznie.
    Posiadam pastucha elektrycznego firmy Ako Power Magnum b1. Nie posiadam niestety bezpośredniego zasilania do gniazdka, tak aby działał bezpośrednio na prąd a nie na akumulator. Może mi ktoś pomóc ? Próbowałem podłączyć zasilacz antenowy z regulacją oraz bez ale niestety nie działa.
  • Poziom 35  
    Zasilacz od wzmacniacza antenowego ma 100mA wydajności prądowej, to zdecydowanie za mało.
    Musisz użyć zasilacza 9V i min 1A
  • Poziom 7  
    Ok, dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 22  
    Myślę że nie tu leży problem, nie raz widywałem pastuchy zasilane
    zasilaczem antenowym i jakoś działały. Poza tym ilesz może taki pastuch
    pobierać prądu skoro na zalecanej baterii pół roku pracy po pare godzin dziennie to nie problem.
  • Poziom 35  
    Tak ale jest to praca typowo impulsowa i pierwsza przetworniczka się "nie napompuje" z zasilacza antenowego, chyba że by jakiś kondensator większy podłączyć.
  • Moderator
    dj-power napisał:

Posiadam pastucha elektrycznego firmy Ako Power Magnum b1. Nie posiadam niestety bezpośredniego zasilania do gniazdka, tak aby działał bezpośrednio na prąd a nie na akumulator. Może mi ktoś pomóc ?

Coś sobie przypominam, że takie zasilanie jest prawnie niedopuszczalne. Musiałbyś zastosować obniżenie napięcia zasilacza poprzez transformator bezpieczeństwa, wykluczający pojawienie się na pastuchu napięcia sieci w przypadku jakiejś awarii.

Niestety, nie pamiętam źródła tego przepisu, ale jest taki na pewno. Jeśli znajdę to napiszę.
  • Poziom 35  
    retrofood napisał:

Coś sobie przypominam, że takie zasilanie jest prawnie niedopuszczalne. Musiałbyś zastosować obniżenie napięcia zasilacza poprzez transformator bezpieczeństwa, wykluczający pojawienie się na pastuchu napięcia sieci w przypadku jakiejś awarii.

http://agroarm.pl/pl/zasilacz-do-elektryzatora-ako-power-magnum-b1-b2.html
    Tu nic nie wymagają zasilacz "dedykowany".