Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator KOZAK. Czy warto?

14 Lut 2015 18:08 188298 712
  • Poziom 9  
    Witam, dostępne są teraz na allegro akumulatory o dziwnej nazwie Kozak. Czy ktoś z elektrody posiada taki akumulator? Warto go kupić, czy raczej sobie odpuścić i kupić akumulator znanego producenta. Link do tych akumulatorów:
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  • TestoTesto
  • Poziom 25  
    Niestety, z reguły cena jest w jakiś sposób związana z jakością, osobiście bym się nie odważył kupić. :/
  • Poziom 11  
    Znam lucarta nie od dziś, nie wprowadzili by do swojej sieci czegoś niesprawdzonego, badziewnego, mam tego KO720 kupiłem do focusa tdci.
    Działa bardzo dobrze od grudnia zakładałem go w największe mrozy bo mój oryginał wysiadł, pewnie ze względu na krótkie odcinki i niedoładowanie....
    Przede wszystkim produkcja jest w UE, akumulator jest bardzo ciężki, wykonany w technologii Ca - Ca, wykonany przez renomowanego producenta - na razie nie mówią jakiego (może nie mogą, umowy licencje itd.).
    NA 1 rzut oka wygląda jak Banner, identyczne mocowania uchwytów, ich wymiary, nawet masa różni się tylko o 0,2 kg. Pasują zaślepki na klemy....
    Jak pokazuje życie, KAgery Gigawaty, Arkica ,Maxgear ,Hart itd. - są to akumulatory produkowane przez Boscha dla różnych firm lub sieci sprzedaży części zamiennych.
    Akcel , Wertteile - to Varta ,wytwarzany w zakładach Johnson Controls Vlaster - to jakaś inna linia LOXY itd.

Powiem tak mam 2 lata gwarancji, z opinii o centach zapach i innych obecnie to nawet jak wytrzyma 3 lata to i jak opłacało się go kupić za cenę 180 pln.
    Poza tym cena nie do końca odpowiada jakości jak kolega pisze, raczej odpowiada liczbie pośredników - jeśli tu na linii producent dystrybutor lucart bez pośrednika bo to przecież tylko u nich można kupić to cena 180 pln za 72 Ah jest adekwatna.
    Znam ludzi co produkują akku w PL choćby w Myszkowie - jak się ma dobry rabart, albo kogoś zna można kupić akku za 160-170 pln całkiem niezłej jakości, właśnie od nich.
    Koszt produkcji wg. technologów tej firmy nie przekracza 1,7 za 1 Ah w technologii Ca (kpl. akku obudowa płyty, elektrolit ładowanie itd.) reszta to zarobek producenta + ew. marża dla pośredników niestety czasem jest ich kilku.
    Z innej beczki znam gościa co produkuje tarcze hamulcowe w PL nie Chinach, z Polskiego żeliwa z Polskiej odlewni - przykładowo tarcza do focusa II na przód bez ceny pośrednika i z zarobkiem producenta wynosi ok 66 zł brutto!!!
    Kilogram dobrego odlewu kosztuje w PL ok 4 zł/kg - tarcza waży jakieś 6,5 kg - pewnie przed obróbką ok 7,5, więc łatwo policzyć że półfabrykat w postaci odlewu to ok 30 pln, wytaczanie szlifowanie wiercenie - czyli robocizna nie może przekroczyć połowy wartości materiału, inaczej jest to nieopłacalne dla producenta.
    Policzcie - to jest razem ok 45 zł - sprzedaż za 66 zł w tym pudełko jakiś papier woskowy woreczek itd. daje ok 46 % marży producentowi więc chyba nieźle.
    Ten sam wyrób u pośrednika bo mega rabatach kosztuje ok 90 pln, detalicznie ok 110.
    znowu łatwo policzyć, że pośrednik kupując nawet w tej samej cenie co ja sprzedając warsztatom za 90 zarabia ponad 35% - zapewne identycznie jest z akumulatorami.... są w własnej sieci nikt nie winduje ceny ani nie psuje rynku, ale to już inna bajka.
    Ja kozaka polecę bo mam, krótko ale -15 i stanie na dworze 10h wytrzymał i kręci jak głupi.
    Trochę przydługawo mi wyszło ale może coś wam nakreśliłem. Dziękuję
  • TestoTesto
  • Poziom 33  
    Pewnie się czepiam ale co to za jednostka - 50AH?
    Producent takie babole na naklejce daje?
  • Poziom 11  
    OK każdy pisze jak chce, widziałem na wielu akku napis z dużej litery AH zamiast Ah...
  • Poziom 33  
    tomii1 napisał:
    OK każdy pisze jak chce, widziałem na wielu akku napis z dużej litery AH zamiast Ah...

Nie ok, to jest rażący błąd - AH co się dzieje z pisownią jednostek :D
  • Poziom 29  
    A co wy tak o jednostkach, porządny akumulator pozna się po wadze. Ołów swoje waży, zaś aku z cienkimi płytami będzie lekki. Jak widzę akumulatory 55Ah które ważą 5 kilo to aż mnie trzęsie.
    A nazwa akumulatora śmieszna, kozak w kręceniu? :lol:
  • Poziom 33  
    Kiedyś tak brałem na wagę zasilacze komputerowe aż kitajce zaczęły cegły wkładać :-) a co do jednostek to fakt czepiam się, choć jak producent robi takie błędy to może i ołów z czymś pomyli :D
  • Poziom 39  
    Dacomos napisał:
    Pewnie się czepiam ale co to za jednostka - 50AH?

No jak to nie wiesz? AmperoHenr... :D I tyle ich ma pewnie ten akumulator.
  • Poziom 11  
    Ogólnie, teraz nie ma jakiejś dużej różnicy pomiędzy markowymi i mniej markowymi akumulatorami większość pada i tak po około 4-5 lat.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Hm... Miałem doczynienia z tym akumulatorem trochę... Chociaż w sumie nie ja- kolega..
    Ogółem- nie są złe.
    Ma go już kilka miesięcy i jak na razie problemów z rozruchem brak.
    Tylko, ze ma trochę mniejszy, bo 45Ah.
    Przy -15 auto odpalało bez żadnych problemów, na akumulator jest gwarancja (chyba 24 miesiące jeśli dobrze pamiętam). Tak więc wydaje mi się, że za te pieniądze- warto. Pozdrawiam
  • Admin grupy GSM
    malez4 napisał:
    Dzisiejszy zakup, 74Ah-200,00 zł.

Kupowałeś przez allegro czy gdzieś w sklepie stacjonarnym, stary akumulator musiałeś oddać?
  • Poziom 8  
    Kupujac w stacjonarnym oddajesz stary akumlator i dopiero po tym podbijają Ci gwarancję na nowy, przynajmniej ja się z tym spotkałem. Co do tej marki to nie miałem akurat styczności, ale opinie są dosyć podzielone.
  • Poziom 30  
    Nie zawsze musisz oddać stary akumulator, u nas wystarczy dopłacić 30/50zł i stary sobie zostawiasz :)
  • Admin grupy GSM
    To, że nie muszę zawsze oddawać to wiem, ale pytam konkretnie jak jest w przypadku tej firmy.
  • Poziom 30  
    Zapytałem kolegi, który kupował akumulator firmy KOZAK, starego nie oddawał, dopłacił 60zł (sporo) i gwarancję podbili bez problemu.
  • Poziom 29  
    Dziwne, opłata recyklingowa to 30 zł.
  • Poziom 30  
    Sklepy kantują, po to by sobie dorobić na lewo, a klient jak mu zależy- i tak zapłaci :)
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Pamiętajcie że reklamacje zawsze można odrzucić chociażby z winy użytkownika więc nie ma co patrzeć na gwarancję.
    Ostatnio ZAP którego włożyłem klientowi nie dotrwał do końca gwarancji.
    Reklamacja odrzucona choć akumulator nawet po naładowaniu nie był w stanie zasilić rozrusznika a oczko było zielone.
  • Poziom 29  
    grala1 napisał:

Ostatnio ZAP którego włożyłem klientowi nie dotrwał do końca gwarancji.
    Reklamacja odrzucona choć akumulator nawet po naładowaniu nie był w stanie zasilić rozrusznika a oczko było zielone.

Pewnie ZAP Silver. Jest w nich problem z łącznikami międzyogniwowymi.
  • Poziom 22  
    Można i tak. Kupujesz akumulator ,nie podbijasz gwarancji, nie płacisz kaucji. Stary akumulator na złom, jakies 20-25zł w zależności od wagi i dostajesz dokument że oddałeś akumulator do recyklingu. Idziesz do sklepu, gdzie kupiłeś nowy akumulator zostawiasz papier z recyklingu i bez żadnej łaski mają podbić gwarancję. Co prawda sprzedawcy opada szczęka, ale gwarancje podbija, gdyż nie ma argumentów przeciw.
  • Admin grupy GSM
    Dzisiaj kurier dostarczył mi akumulator zapakowany w specjalny pojemnik, gwarancja podbita a po mój stary akumulator też zabierze kurier w dogodnym dla mnie terminie, muszę go tylko zapakować zgodnie z instrukcją którą dostałem.
    Firma wygląda na poważną oby akumulator wytrzymał 2 lata. ;)
  • Moderator Samochody
    malez4 napisał:
    jakies 20-25zł w zależności od wagi

Do 80zł nawet płacą za duże sztuki. A co do oddawania starego to ostatnio zostawiłem w sklepie 2Ah a wziąłem 55Ah, dla nich liczy się tylko sztuka. :)
  • Poziom 11  
    tino2003 napisał:
    Dzisiaj kurier dostarczył mi akumulator zapakowany w specjalny pojemnik, gwarancja podbita a po mój stary akumulator też zabierze kurier w dogodnym dla mnie terminie, muszę go tylko zapakować zgodnie z instrukcją którą dostałem.
    Firma wygląda na poważną oby akumulator wytrzymał 2 lata. ;)

W niektórych sklepach internetowych jak np Motointegrator, akumulator może być dostarczony do warsztatu partnerskiego - tam od razu sprawdzą ładowanie z alternatora (należy to robić przed każdą zmianą aku - bo alternatory często powodują szybsze zużywanie aku). Tam też można zostawić stary akumulator (wtedy nie trzeba płacić około 30 zł na środowisko).
  • Poziom 1  
    Właśnie szukam jakiegoś lepszego akumulatora do nowszego samochodu i chciałem coś firmowego, ale patrząc na ceny 85Ah chyba znowu zdecyduje sie na kozaka, kupiłem już ok.5 miesiecy temu 50Ah i działa, mechanik twierdził ze parametry trzyma dobrze.
    Ciekawostka: sprzedawca mówił ze w chwili obecnej wiecej boscha wraca na reklamacje niż tego kozaka:)