Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LTE - Sprzęt do LTE Play - przeglądanie stron i granie

Jarooooo 22 Lut 2015 18:39 2814 40
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    Zacznij od przeczytania regulaminów Power LTE Plusa/CP oraz usługi 4G LTE Play Unlimited. To dwa różne światy. Nikt rozsądny nie podpisze umowy z CP/Plusem z takim regulaminem. Sprawą tego operatora zajmuje się UOKiK i UKE. To największy przekręt w internecie mobilnym w 2014 roku. W internecie nie brak opinii "zadowolonych" klientów. Proponuję lekturę na Forum Plusa( CP to to samo). W Play masz gwarantowane 30+100GB, potem możliwy lejek 2Mb/s ale operator nie stosuje go obligatoryjnie. Transfery 300GB bez lejka to 'norma". korzystam od 5 m-cy i bywało, ze pobrałem i 500GB. No i w Play no-limit na 3G i LTE. W CP operator dowolnie kształtuje limity i prędkości. Pewny masz tylko pakiet podstawowy. Potem lejki do 0,5Mb/s lub 32kb/s. Robią z ludzi idiotów. Nie przestrzegają własnych regulaminów i prawa telekomunikacyjnego. Czy to mało? CP/Plus to najgorszy dostawca internetu mobilnego. Omijaj z daleka jeśli nie chcesz mieć problemów.
  • flexghzflexghz
    Jarooooo
    Poziom 11  
    Mam umowe z Play i mam umowę z CP. i w CP nie ma żadnej wzmianki o żadnych lejkach itp. nic o tym nie wspominają, a jeżeli nie ma nic takiego w umowie wiec można rezygnować w każdym wypadku gdyby takie sytuacje miały miejsce, w Play natomiast jest wzmianka że po wykorzystaniu limitu prędkość spada do 16kbs ale to w przypadku 30GB, nie wiem jak jest w nielimitowanym.

Co prawda bardzo dużo jest negatywnych opinii o LTE z CP ale tak się zastanawiam czy to nie jest wina użytkowników, którzy piszą się na limit np 25Gb i później jest wielki płacz ? pozytywnich opini nie widzę, ale za pewnie, nikt ich nie pisze bo jak komuś działa Ok to nie wchodzi na takie fora się wyzalać.
    matek451
    Jaka ofertę posiadasz z CP? Opinie dotyczą Power LTE, które w reklamach i salonach jest sprzedawane jako "bez limitu". W rzeczywistości po limicie podstawowym operator stosuje lejki. wg własnego widzi mi się zasłaniając się FUP i przy 40-50GB daje 32kb/s co oznacza właściwie odcięcie od internetu. Gwarantowany jest więc internet LTE bez limitu ale ze śmiesznymi prędkościami. Konsultanci nie informują o tym przed podpisaniem umowy, zapewniają , że można pobrać po kilkaset GB co jest kłamstwem.Sam tego doświadczyłem przy kontakcie z DUK CP. Oczywiście nie dałem się nabrać i zrezygnowałem z CP. Większość zwykłych użytkowników wierzy w te brednie, nie czyta regulaminów i oczekuje, że internet będzie działał bez limitu z prędkością 10,20 czy 30Mb/s po pakiecie podstawowym,w zależności od oferty. Czy to ich wina, że są wprowadzani w błąd w reklamach i prze konsultantów? Z CP/Plusa nie tak łatwo zrezygnować. regulaminy są tak napisane, że normalny Kowalski nie wie co podpisuje a operator wszystko tłumaczy FUP. Jak przedłużysz obecne 30GB na Power LTE 'bez limitu" to boleśnie się przekonasz jak Plus/CP oszukuje ludzi i to nawet w wypowiedziach prezesów prowadzących ten interes, zapewniających , że ich oferta jest bez limitu i ma zastąpić łącza kablowe i to w nawet w firmach. Większość ludzi nie zagląda na fora, korzysta z tych nędznych 40-50GB i nie ma pojęcia jaka jest prawda o Power LTE Plusa/CP. Tu masz regulamin http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-files/re...-internet-power-lte-w-sprzedazy-przez-www.pdf i w par. 3 możliwość zastosowania lejka 32kb/s jeśli FUP uzna , że zużywasz za dużo danych. Brak jakichkolwiek reguł czy gwarantowanego poza podstawowym limitu. Ostatnio i przy 40GB FUP odcina od internetu i to zgodnie z regulaminem pod, którym podpisują się klienci. Tak działa "bez limitu" w CP/Plusie. W Play reguły i regulaminy są jasne dla klienta a operator ich przestrzega. Lejka 2Mb/s nie stosuje obligatoryjnie po 130GB. Jeśli nie obciążasz nadmiernie sieci to i kilkaset GB można pobrać. Na dodatek w 3G i LTE w taryfach głosowych, internetowych. Na abonament czy kartę a ceny niższe niż w CP/Plusie.
  • flexghzflexghz
    adi506
    Poziom 10  
    Mam umowe z Play, pobieram sporo filmow Blue Ray i wszystko śmiga- czasami transfer głowy nie urywa ale jak na lacze które moge zabrać pod pachę do firmy jest spoko. Korzystam z ZTE MF28D - raz na jakis czas trzeba go zresetowac i tyle ;-)
    Jarooooo
    Poziom 11  
    Nie mogę w to uwierzyć że tak wielki operator może jawnie robić ludzi w CH... :/
    Dziwny jest jednak fakt że tak dużo ludzi się na to nabrało, co świadczy o niejasnościach w regulaminie i umowie.

Chciałem jeszcze zapytać czy montując polecane anteny kierunkowe bardzo poprawiają jakość sygnału i stabilność ? Powiedzmy że za dnia prędkości osiągają 15/10 w nocy ok 20/15 WiFi na kablu nie wiem bo RJ zrypane.
    Czy poprawienie jakości sygnału za pomocą anteny daje mi te szybsze prędkości za dnia i nocy ? Czy jeszcze to jest jakoś inaczej uwarunkowane, np ilością użytkowników itp ? Bo patrząc w przyszłość będzie coraz więcej dochodziło ludzi i podłączało się do danego BTS co świadczy o tym że to musi chodzić coraz wolnije. :/ ?
    matek451
    W firmie YAGI nikt mający pojęcie nie kupi anteny. Ta z aukcji to chiński Dual LTE sprowadzany do Polski przez Lechpol. Do kupienia z kablami 2x10m i SMA(m) za 200 zł.Ta firma stosuje nachalny marketingowy bełkot w opisie aukcji.
    Jarooooo
    Poziom 11  
    W takim razie co będzie dobre do huawei b593 s22
    matek451
    Sprawdzone i polecane anteny polskiego producenta czyli Cybertecha lub anteny Sorensen. Mona kupić od razu z konektorami do B593.