Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik parowy, czy dobry pomysł ?

14 Lut 2015 19:26 885 6
  • Poziom 8  
    Witam chciałbym zbudować pierwszy mój silnik parowy, mam pewien pomysł pooglądałem kilka filmików i chciałbym zrobić coś takiego
    https://www.youtube.com/watch?v=ur7ThYFd-cI
    https://www.youtube.com/watch?v=5vSdDlZGIy8
    Myślę nad paroma modernizacjami nad tym silnikiem otóż chciałbym koło zamachowe zrobić z krążka od hantli betonowe o wadzę 1,25 kg będzie ona chodziła na łożyskach, nie mam jeszcze pomysłu na tłok bo ten co na filmie zdaje mi się być za ciężki, cylinder chciałbym zrobić z rurki 1/2 cala czy jeżeli dodam smar do cylindra będzie lepiej chodził? W połączeniu z puszki wody chciałbym dodać zawór bezpieczeństwa, mam pomysł zastosować trójnik i dodać blaszkę z sprężynką jeżeli ciśnienie będzie za wysokie to podniesie blaszkę i para wyleci przez otwór, za zaworem bezpieczeństwa będzie zawór kulowy, nie jestem pewien czy by to działało, jeżeli by działało to dodam jeszcze jakąś prądnicę, która będzie tworzyć prąd na np: diodę, może dodam jakiś wiatrak itp. Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym silniku, czy według was by to działało, w czasie robienia silniczka będę robił zdjęcia, a na koniec nagram film jak chodzi silnik i udostepnie, bardzo bym was prosił o pomoc z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    nikolas2020 napisał:
    koło zamachowe zrobić z krążka od hantli betonowe o wadzę 1,25 kg

Może być problem z wyważeniem...

nikolas2020 napisał:
    czy jeżeli dodam smar do cylindra będzie lepiej chodził ?

Oczywiście.

nikolas2020 napisał:
    dodać blaszkę z sprężynką jeżeli ciśnienie będzie za wysokie to podniesie blaszkę i para wyleci przez otwór, za zaworem będzie zawór kulkowy.

Zawór bezpieczeństwa poleciłbym gotowy i jeszcze lepiej zdublowany. No i po co ten kulowy? Żeby obniżyć bezpieczeństwo?
  • Poziom 8  
    Zawór kulowy będzie za zaworem bezpieczeństwa, jak nazbiera się ciśnienie i zawór kulowy będzie zamknięty, to para wyleci przez zawór bezpieczeństwa, a chciałbym mieć zawór kulowy bo można regulować obroty koła zamachowego.
  • Poziom 20  
    Zawór kulowy nie będzie moim zdaniem wystarczająco precyzyjny do regulacji obrotów.
  • Poziom 8  
    A masz jakiś pomysł co by było lepsze od zaworu kulkowego ? Mówiłeś że będzie problem z wyważeniem koła zamachowego, ja uważam że jak będzie się troszeczkę gibał na boki to nie będzie to duży problem, a może jednak jest tylko ja jestem zielony :D to co proponujesz na koło zamachowe ?
  • Poziom 20  
    Oj nie wypowiem się i podkreślam "moim zdaniem". Trzeba doczytać samemu, albo poczekać na innych ;)
  • Poziom 8  
    Ok dzięki za rady są przydatne, pomyślę i poczytam jeszcze o tym kole zamachowym i regulacją obrotów, do tworzenia silnika przejdę dopiero wtedy jak będę wszystko wiedział, dzięki.