Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD FUNAI LT850-M32 zaniżone napięcia z przetwornicy

14 Lut 2015 21:49 1035 2
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z telewizorem LCD FUNAI LT850-M32. Był ciemny, głuchy i nie świeciła dioda STDBY. Otwarłem TV i stwierdziłem brak napięć z przetwornicy. Na Elektrodzie znalazłem instrukcję serwisową , wyciągnąłem płytę przetwornicy na stół operacyjny, przemierzyłem już chyba wszystkie elementy i nic. Po stronie pierwotnej (HOT) wszystkie elementy na 99% są sprawne. Po stronie wtórnej (COLD) wszystkie napięcia są zaniżone a na głównej diodzie D514 gdzie ma być 32V ja mam 7,2V. Na transoptorze 6,6V zamiast 31,1V oraz 5,5V zamiast 30V po stronie COLD. Po sronie HOT transoptora oscyloskop pokazuje szpilki 23V. Płyta jest odłączona od reszty TV. Prawidłowe jest tylko napięcie AL+3,3V. Może ktoś naprawiał już ten przypadek bo po tygodniu zabawy ręce mi już opadły.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Na głównym kondensatorze jest 317V

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

W związku z sugestią jednego z forumowiczów uzupełniam dane odnośnie tego TV -może komuś się przyda. Płyta przetwornicy i złączy AV ma symbol BA0CF0F0101 1, matryca UJ32MXA, inverter BA0CF0F01021_A, kompletna instrukcja serwisanta w załączonym pliku.