Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook do 2500zł. Na i5 lub i7.

14 Lut 2015 23:14 1248 17
  • Poziom 22  
    Witam wszystkich.
    Chciałbym się Was poradzić, jakiego laptopa kupić. Obecnie posiadam Asusa K56CB
    z procesorem i3, NV GT 740m i 12gb ram. Szczerze mówiąc nie jestem zbytnio zadowolony z tego ultrabooka.

Teraz chciałbym kupić coś na i7. Przeglądałem oferty kilku notebooków, ale zmyliły mnie rankingi kart graficznych. Na przykład w punktacji GF GT 740M dostał mniej punktów od GF GT 840M, gdzie 740M jest 128BIT a 840M 64BIT.
    Nie wiem skąd te oceny kart graficznych, skoro specyfikacja obu mówi co innego?

Chcę kupić laptopa coś na i5 lub i7 z grafiką która podoła wysokim detalom np. gry CRYSIS. Prosiłbym o wypowiedzi tych którzy znają dobrze temat.
    Ogólnie rzadko gram, czasami 2 razy na pól roku. Laptop nie powinien "stękać" na moje polecenia. Tak jak pisałem zmylają mnie te grafiki.
    Najlepiej z matrycą 17/17,3 cala z podświetlaną klawiaturą.
  • Poziom 27  
    Kolego jak dobrze poszukasz to kupisz w tym budżecie ładnego Asusa G75VW i7-3610QM 16GB RAM i GTX-670, są też z GTX 770 ale tego drugiego ciężko się kręci a chłodzenie pozwala na wiele.
    Spełnia Twoje wszystkie kryteria łącznie z podświetlaną klawiaturą, fajny i solidny laptop, miejsce na dwa dyski, miałem da się grać w Crysis 3 na wysokich ustawieniach bez AA w rozdzielczości HD (nie FHD). Jak ktoś normalny sprzedaje to taki konfig chodzi w cenie 2200-2450zł.
    Z nowych sprzętów to przynajmniej o tysiąc za mało na granie w wysokich ustawieniach.
  • Poziom 22  
    Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam, ale jestem za granicą. Lenovo ma matrycę 15,6" więc odpada. Asusa nie mogę znaleźć za cenę do 2500zł.
  • Poziom 13  
    Wydaje mi się że powinieneś sobie zafundować coś z rozdzielczością FHD bo to co masz to 1366x768 a więc bida z nędzą. Sprzęt jako taki Jest OK ja mam ciut gorszy z matrycą FHD i i5 i daję rade w Full Detalach.
  • Poziom 22  
    Co masz na myśli mówiąc "ciut gorszy"?. Po Twojej wypowiedzi sugeruję, że u mnie problem z "pokazem slajdów" w grach, związany jest z procesorem.(i3)
    Nie wiem też jak to jest z tymi grafikami, bo GT740M jest 128bitowa przy niższych zegarach od np GT840M. Gdzie GT840M to nędzne 64BIT. Mimo wszystko karta testowana na procesorach i5 wypada lepiej. Jeśli dobrze kombinuję, to powinienem szukać czegoś z i5 lub i7 na grafice GT740M, jal np. to lenovo które polecił kolega z postu wyżej. Trochę to dziwne, że na moim obecnym asusie (K56CB i3) z ramem 12GB i grafiką GT740M mam pokaz slajdów na full detalach.
  • Poziom 13  
    Według specyfikacji twoja zabawka ma max rozdzielczość wyświetlacza 1366x768 i od tego bym zaczął. Ja używam kilku laptopów w domu i najlepszy to Acer V3771G z Bluerayem i5 i GF730 z grafika 1920x1080 i daje rade . Być może masz włączone jakieś skalowanie i dlatego masz przycięcia
  • Poziom 43  
    http://allegro.pl/lenovo-erazer-x6821-i7-3610qm-6gb-gtx670-500gb-i5086153551.html
    Z tymi detalami to się nie kompromitujcie, bo na full to można pograć, ale albo w Call of Duty, albo na laptopie z GTX 970M/980M... Do 3000-3500 większość laptopów ma kartę wydajności GeForce 560ti / Radeon 6950 w wersji destkop (obecnie 300-350zł).
  • Poziom 22  
    Skalowanie? nic takiego nie przestawiałem, a nawet nie widziałem. Z początku myślałem że grafika jest 64bit bo są i takie 740-stki, ale po teście programem GPU-Z, jest 128bit. Myślę że to jednak procesor.
  • Poziom 13  
    Jasne ! Albo zgieda na pal secam
  • Poziom 22  
    Fiend_ dzięki za link, ale to medion. W tym sprzęcie z tą grafiką układ GPU będzie pływał gdy dostanie w kość. Miałem przyjemność wymieniać w kilku medionach układy GPU, i kulki puszczały przy 190 stopniach. (kule ołowiowe). Zresztą to 15,6".
  • Poziom 43  
    Trochę za słaby masz budżet na swoje wymagania. Poza tym i7, o ile chcesz quada, to będzie grzałka - za 2500zł dobrze wykonanego i z solidnym chłodzeniem, laptopa o tych parametrach nie znajdziesz.
    Co do karty, to 840M będzie lepszy, bo to nowsza i wydajniejsza karta. Sama szerokość szyny może co najwyżej służyć do porównania kart z tej samej rodziny.
    wirefree2 napisał:
    Ech dzieciaki.

Włącz Thief'a i odpal benchmark. Zobaczysz full detale, przy 3fps, dzieciaku.
  • Poziom 13  
    Lepiej sprawdz ustawienia, tak jak pisałem wcześniej na moim Acer V3-771G w 1920x1080 nie ma żadnych przycięć, a mam i5 na pokładzie i GF630. Zresztą zerknij na youtube jak to działa z grami. W twoim przypadku przy 1366x768 aż dziwne że coś się tnie. Na przyszłość celuj w coś z normalna rozdzielczością 1920x1080 ja swojego Acera kupiłem za 10 EURo na bazarze miał rozbitą matryce.
  • Poziom 43  
    wirefree2 napisał:
    Lepiej sprawdz ustawienia, tak jak pisałem wcześniej na moim Acer V3-771G w 1920x1080 nie ma żadnych przycięć, a mam i5 na pokładzie i GF630. Zresztą zerknij na youtube jak to działa z grami. W twoim przypadku przy 1366x768 aż dziwne że coś się tnie. Na przyszłość celuj w coś z normalna rozdzielczością 1920x1080 ja swojego Acera kupiłem za 10 EURo na bazarze miał rozbitą matryce.

No tak, nic się nie tnie. Dziwne, że w ogóle produkują karty mocniejsze niż GT 630. :|
  • Poziom 22  
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Wybór padł na LENOVO Z710 i5 8GB SSD256 GF840 ALU+200zł. W cenie (2700zł) dostałem słuchawki lenovo i mysz bezprzewodową.
    Sprzęt zachowuje się bardzo przyzwoicie.
    Zagrałem w Sniper Ellite Afrika na detalach dość wysokich.
    Szału nie ma, ale ogólnie sprzęt reaguje na polecenia tak jak chciałem. Jednak dysk SSD bardzo dużo pomaga w szybkości działania.