Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom WHD80 - Podłączenie dźwięku do kina domowego

michalkou 15 Lut 2015 09:00 675 5
  • #1 15 Lut 2015 09:00
    michalkou
    Poziom 6  

Dostałem ostatnio dekoder Orange tv i chciałem podłączyć dźwięk (wyjście coaxial) do kina domowego (optical) przez konwerter Toslink. Niestety słychać same trzaski. Ten sam wtyk coaxial był wcześniej podłączony do komputera i dźwięk był bez zarzutu. Kabel RCA ma 10 m.
    Czy może być tak że dekoder ma słabszy sygnał niż komputer i dlatego dźwięk się zniekształca czy raczej po prostu dekoder jest do wymiany?
    Zamówiłem metrowy kabel RCA, ciekaw jestem czy będzie działało jak podłączę.

0 5
  • #2 15 Lut 2015 15:17
    Polon_us
    Poziom 40  

michalkou napisał:
    przez konwerter Toslink

Proszę zamieścić zdjęcie tego konwertera. Ale nie zdjęcie z Internetu, tylko posiadanego egzemplarza.

0
  • #3 15 Lut 2015 15:37
    michalkou
    Poziom 6  

Oto real foto
    Sagemcom WHD80 - Podłączenie dźwięku do kina domowego

0
  • #4 15 Lut 2015 18:00
    Polon_us
    Poziom 40  

Rodzaj konwertera jest OK. Często zdarzają się pomyłki, dlatego prosiłem o zdjęcie.
    Cóż, próba z krótszym kablem RCA to dobry pomysł.
    Ale jeżeli kabel RCA jest w miarę porządnej jakości to długość 10 m nie powinna być problemem.
    Dodatkowo można sprawdzić czystość gniazd optycznych - w kinie i konwerterze.
    O ile to jest możliwe, dobrze byłoby sprawdzić zasilacz konwertera - zwykły miernik wystarczy.

Rozumiem, że kolega po podłączeniu do kina ustawił wejście Optical IN czy Digital In? :_)

Proszę podać model tego kina domowego.

michalkou napisał:
    Ten sam wtyk coaxial był wcześniej podłączony do komputera i dźwięk był bez zarzutu.

Komputer ma wejście cyfrowe Coax IN? Interesujące, na pewno tak było?
    michalkou napisał:
    Czy może być tak że dekoder ma słabszy sygnał niż komputer ...

Coś tu nie pasuje ... Wg wyjaśnień kolegi, komputer był odbiornikiem, tak samo jak teraz kino.
    Poziom sygnału z dekodera jest taki sam - czy to komputer czy to konwerter.

0
  • #5 15 Lut 2015 18:42
    michalkou
    Poziom 6  

Polon_us napisał:

Rozumiem, że kolega po podłączeniu do kina ustawił wejście Optical IN czy Digital In? :_)

Dekoder Digital OUT -> konwerter digital IN -> konwerter optical out -> kino domowe optical in

Cytat:
    Proszę podać model tego kina domowego.

Panasonic SA-PT 170

Cytat:
    Komputer ma wejście cyfrowe Coax IN? Interesujące, na pewno tak było?

Nie nie, najwyraźniej niewystarczająco jasno opisałem. Z komputera odtwarzałem materiały na telewizorze, a dźwięk przez kino domowe.

0
  • Pomocny post
    #6 15 Lut 2015 20:57
    Polon_us
    Poziom 40  

Będę się czepiał ...

michalkou napisał:
    Nie nie, najwyraźniej niewystarczająco jasno opisałem.

michalkou napisał:
    Ten sam wtyk coaxial był wcześniej podłączony do komputera ...

Zdanie wyraźnie mówi, że dekoder podłączony był do komputera.
    Z następnego wpisu kolegi wynika, że tak nie było ... heh ... A z tego wniosek, że kolega nigdy nie korzystał z wyjścia Coax w dekoderze.

Reasumując, niech kolega sprawdzi ustawienia audio w dekoderze. Być może jest opcja wyboru dźwięku => HDMI lub S/PDIF. Piszę być może, dlatego, że instrukcja dekodera, którą znalazłem, jest bardzo ogólnikowa. Proszę przejrzeć te ustawienia.

1