Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana Liveboxa z neostrady

15 Lut 2015 09:32 615 10
  • Poziom 6  
    Witam!
    Od kilku lat mam Livebox'a 2.0, ale coraz bardziej nie podoba mi się jego działanie, dlatego też chciałbym zakupić nowy router z modemem który będzie miał więcej możliwych opcji do konfigurowania itp. Dlatego też wybrałem TP-Link TD-W8968 który spełnia moje oczekiwania, lecz jest jeden mały problem.
    A mianowicie korzystając z usługi telefonicznej wystarczy tylko przed routerem dać rozdzielnik? Pamiętam, że kiedyś były z tym u mnie problemy i czy ten nowy router będzie normalnie działać (w sensie będzie się dało go skonfigurować itp).
    Liczyłbym na szybką odpowiedź :)
  • Poziom 19  
    Witam
    Telefon stacjonarny podłączony do Liveboxa czy osobno ?
  • Poziom 6  
    Właśnie teraz jest podłączony do Liveboxa, ponieważ dawał mi taką możliwość.
  • Poziom 19  
    po zmianie na inny router telefon nie będzie działać po ominięciu liveboxa.
    Co Ci brakuje w liveboxie ? ze chcesz go zmieniać ? u mnie livebox służy tylko do telefonu wifi dla rodziców w kuchni a cała reszta działa na linksysie podłączonym do liveboxa ostatnia awaria miała miejsce ponad rok temu wiec chyba źle nie jest.
    3 PC po Lanie 4 laptopy kilka telefonów rejestrator i multiroom wiec mało podłączonych urządzeń tez nie mam
  • Poziom 9  
    Sprawdź czy możesz podłączyć go bezpośrednio i będzie działał. Jeśli nie, to żeby zachować telefon będziesz potrzebował w nowym urządzeniu funkcjonalności VoiP skonfigurowanej tak jak na Liveboksie.
  • Poziom 6  
    @szyba20
    Czyli masz Liveboxa podłączonego do ADSL i później już na LAN jest ten Linksys?
    Głównie chodzi mi o przepustowości i sam router od czasu do czasu ma swoje dziwne sytuacje takie jak: Wyłącza mi Wi-Fi, gubi mi strasznie dużo pakietów chociaż nie wiem czym to jest spowodowane. :)

A gdybym dał TP-Linka jako główny router i już od LAN poprowadził do Livebox'a
    to dało by się korzystać z telefonu?
  • Poziom 19  
    Podstawa to dobre połączenie lini telefonicznej w domu czyli nie jakieś skręcanie kabli na izolacji itd, wyślij stan ADSL na elektrodę a na pewno ktoś Ci podpowie jaki masz stan połączeni, u mnie livebox jest z powodu właśnie telefonu zostawiony a i tak jest za darmo wiec co mi tam tylko później troszkę więcej problemów jest a DNS itd itp ale wszystko na Google znajdziesz :)
  • Poziom 6  
    Właśnie też muszę zostawić Liveboxa ze względu na telefon i jak sprawdzić ten stan linii. Mój kolega miał taką samą sytuację co ja a mianowicie miał Liveboxa i też mu tam w grach ping skakał i był dość wysoki (około 100 zawsze) później zmienił router na coś innego chyba jakiegoś Asusa i teraz ma strasznie niskie pingi i nie ma skoków i nie zmienił dostawcy w razie czego. Tylko on nie miał telefonu od Neostrady no i jemu było łatwiej :c
    Jak sprawdzić ten stan? :)
  • Poziom 19  
    Nie ma mnie w domu teraz i nie mam jak sprawdzić i nie pamiętam za bardzo która zakładkę trzeba kliknąć ale musisz znaleźć coś takiego Zmiana Liveboxa z neostrady
  • Poziom 11  
    Podłączając telefon i ruter wystarczy mieć rozdzielacz, jednak zalecane jest stosowanie "tłumika" aby telefon nie odbierał zakłóceń. Tp-Link z zielonymi diodami jest dość wytrzymały, ale WiFi ma dość słabe, natomiast jego nowszy model ma wytrzymalsze WiFi, lecz często ulega awarią. Ja osobiście mam TP-link wraz z domowym od Orange i pingi są w granicach 40-60, choć czasami są po 80-98.
  • Użytkownik usunął konto