Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes sprinter 513 - biały dym i nie odpala

wisnia01 15 Feb 2015 11:58 1590 10
IGE-XAO
    wisnia01
    Level 7  
    Witam wszystkich. Jestem tu nowy i proszę o pomoc.
    Mam MB sprinter 2.2 cdi 129 km 220 tys km.
    Podczas wczorajszej trasy z tlumnika zaczely unosić sie straszne kleby bialego dymu ze poza mna nie bylo nic widac, samochod również zaczal podstukiwac. Więc odrazu zjechalem na pobocze i go zgasilem. Zapach jaki sie unosil porownal bym do spalonej gumy/opony. Po scholowaniu do domu podczas próby od palenia rozrusznik kręci ale zaraz przestaje. Proszę o pomoc
  • IGE-XAO
    wisnia01
    Level 7  
    Ale takie stuki mogly byc spowodowane uszkodzonym wtryskiem?
    I zapomnialem dodac ze kontrolka silnika mi sie swieci.
    Rozrusznik ma jakies odciecie ze jak jest blad to nie kreci caly czas tylko zakreci pare razy i przestaje?
  • IGE-XAO
    wisnia01
    Level 7  
    W jaki sposób można sprawdzić czy wtryski są dobre?
    adikrakow
    Level 13  
    Wtryskiwacz na 99%, przy tym przebiegu to już raczej komplet bym radził wymienić jeżeli chcesz pojeździć jeszcze na tym silniku, o ile już korby nie skrzywiło. Z objawów które opisujesz wygląda że leje do cylindra, sprawdzasz po czasach kalibracji dawki zerowej.
    wisnia01
    Level 7  
    Dzięki wielkie. Okazało się że to właśnie wina wtrysku. Padł mi pierwszy wtrysk.
    Tak na marginesie to ma ktoś może schemat elektryczny do obrysowek które są na dachu w takich meskach? Bo chciałbym sobie je zamontować ponieważ poprzedni właściciel je usunął podczas montażu owiewki.
    Z góry dzięki
    adikrakow
    Level 13  
    To nie są na 100% oryginalne obrysówki, więc schematu nie znajdziesz...
    wisnia01
    Level 7  
    Na desce pali mi się żarówka, więc po sprawdzeniu i podłączeniu pod komputer wykazało ze to sa obrysowki a dokladniej z prawej i lewej strony. Dodam że mam sprintera na kontenerze. A po trasie widziałem że niektórzy mają takie obrysowki na dachu.
    Jeżeli fabrycznie nie byly montowane na dachu obrysowki to czemu pali mi sie ten blad? I jak go skasować?
    adikrakow
    Level 13  
    Błąd się pali jak sam komputer wskazuje od obrysówek bocznych prawa i lewa strona, skasujesz go gdy usuniesz przyczynę usterki, a to czemu ci się pali nie wiem nie jestem jasnowidzem, trzeba zdiagnozować, pomierzyć instalację, sprawdzić moduł, a na odległość się nie da, zapewne jakiś debil wsadził żarówki 5W w obrysówki boczne zamiast 3W i SAM wyświetla usterkę na desce rozdzielczej.
    wisnia01
    Level 7  
    Ok. Więc na weekendzie czeka mnie sprawdzenie wszystkich żarówek. Dzięki za odp.