Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna mastercook zakłóca telewizję sat.

pawwol 19 Lut 2015 18:59 5724 65
  • #61 19 Lut 2015 18:59
    freebsd
    Poziom 34  

pawwol napisał:
    Pomiary wykonane. Multimetr nawet nie drgnął. Zero reakcji.

Potwierdzę: pomiar rezystancji (Ω), wskazanie multimetru "OL" - nie wskazał "0", tak?

• Sklep HeluKabel
  • #62 19 Lut 2015 19:16
    pawwol
    Poziom 9  

freebsd napisał:
    pawwol napisał:
    Pomiary wykonane. Multimetr nawet nie drgnął. Zero reakcji.

Potwierdzę: pomiar rezystancji (Ω), wskazanie multimetru "OL" - nie wskazał "0", tak?

Tak

• Sklep HeluKabel
  • #63 19 Lut 2015 19:37
    freebsd
    Poziom 34  

W takim razie ja u siebie zaczął bym od zaproszenia elektryka, by obejrzał instalację i zrobił pomiary. Jeżeli wyjdzie elektrykowi, że jest OK, to następnie stawiam na uszkodzenie płyty. Dopiero na trzecim miejscu zakładał bym wady instalacji antenowej.

• #64 28 Lut 2015 08:57
    misiekpb
    Poziom 19  

maystero napisał:
    pawwol napisał:
    Płyta pracuje na 3 fazach.

na 3?
    to jaki masz model tej płyty?
    W sumie już widziałem jak jakiś "fachowiec" podłączył płyty indykcyjną Bosch pod 3 fazy gdzie owa płyta była własnie na 2 fazy....

Kolego, podłączałem już nie raz płytę, która była fabrycznie przystosowana do zasilania 3F. Nie podam dokładnie modeli, ale były to i Amica i Mastercook a i Bosch się jakiś trafił o ile dobrze pamiętam.

• Pomocny post
    #65 28 Lut 2015 11:12
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

misiekpb napisał:
    maystero napisał:
    pawwol napisał:
    Płyta pracuje na 3 fazach.

na 3?
    to jaki masz model tej płyty?
    W sumie już widziałem jak jakiś "fachowiec" podłączył płyty indykcyjną Bosch pod 3 fazy gdzie owa płyta była własnie na 2 fazy....

Kolego, podłączałem już nie raz płytę, która była fabrycznie przystosowana do zasilania 3F. Nie podam dokładnie modeli, ale były to i Amica i Mastercook a i Bosch się jakiś trafił o ile dobrze pamiętam.

Płyty 5-6 polowe indukcyjne są na 3 fazy. 3-4 polowe niektóre mają listwę przyłączeniową z możliwością podłączenia 3 faz, z czego jedno odejście z listwy fizycznie nie jest podłączone do dalszego obwodu płyty.
    Najczęściej błędne podłączenie płyt indukcyjnych występowało gdy płyta miała fabrycznie zamontowany przewód, gdzie przewody neutralne były np.: niebieski i szary. Wtedy osoba która podłączała, nie spojrzała na opis podłączeń płyty i myśląc, że np.: szary przewód to 3 faza, a nie neutralny. Podłączała pod 3 fazy i tym samym następowało uszkodzenie elektroniki.

• #66 28 Lut 2015 21:34
    freee1
    Poziom 10  

Być może pomógłby zakup kabla o dobrej izolacji :)
    kilka lat temu kupiłem najtańszy kabel do monitora, zainstalowany był w pomieszczeniu gdzie było duzo rtv itd, i obraz skakał :) po kupnie nowego drogiego kabla problem znikł :)

Szukaj w 5mln produktów